AI sadece başkasının bilgisayarıdır

Samsung bu hafta en son büyük isim oldu. çalışanlarını yasaklamak gibi üretici yapay zeka araçlarını kullanmaktan ChatGPT ve Google Bard, çalışanları onları kullanırken yakalanırlarsa kovulabilecekleri konusunda uyarıyor.

tarafından elde edilen dahili bir notta Bloomberg, Samsung, yasağın, onu geçen ay ChatGPT’ye yükleyen bir mühendis tarafından hassas dahili kaynak kodunda bir sızıntının keşfedilmesinden kaynaklandığını söyledi. daha önce göre raporlarbir Samsung çalışanının, chatbot’tan hassas veritabanı kaynak kodunu hatalara karşı kontrol etmesini istediği, bir başkasının ise kayıtlı bir toplantıyı ChatGPT’ye beslediği ve dakikalar oluşturmasını istediği bildirildi.

Koreli teknoloji devi, ChatGPT kullanımına son veren en son şirket. Amerikan bankacılık devi JPMorgan, uyumluluk endişeleri nedeniyle yakın zamanda çalışanlar arasında kullanımını kısıtladı ve Amazon, bildirildiğine göre personeli AI chatbot ile kod paylaşmamaya çağırdı. Verizon ve Accenture İtalya da benzer adımlar attı. kısaca yasaklandı ChatGPT geçen ay, hizmetlerin AB veri koruma yasalarını ihlal etmesinden endişe duyduğunu söyledi.

ChatGPT sahibi OpenAI’de milyarlarca dolarlık hisseye sahip olan Microsoft’un bile şüpheleri var. Buna göre yeni bir raporMicrosoft’un Azure bulut sunucusu birimi, verilerin diğer müşterilerinkinden ayrı tutulacağı özel bulut sunucularında çalışan alternatif bir ChatGPT sürümü satmayı planlıyor.

Bu kaygılar hiçbir şekilde yersiz değildir. Sadece yapamaz ChatGPT gibi araçlar, saldırganların meşru gibi görünen kimlik avı e-postaları ve kötü amaçlı kodlar yazmasına yardımcı olur, ayrıca bir veri ihlali riski taşırlar. Bu riskler şimdiden ortaya çıktı: OpenAI, Mart ayında ChatGPT’nin zaten acı çektiğini kabul etti. ilk önemli veri ihlaliChatGPT Plus abonelerinin kişisel ve kısmi ödeme verilerini ifşa eden.

Son teknoloji AI, eski teknoloji

ChatGPT gibi üretici yapay zeka araçları, teknik olmayan kullanıcılara güçlü yetenekler sunar ve hem yapay zekanın yapabilecekleri hem de çalışma biçimimizden karar alma biçimimize kadar her şeyi kökten değiştirme potansiyeli açısından ileriye doğru büyük bir sıçramayı temsil eder. Denemeler ve sosyal medya kopyaları için insan benzeri metinler oluşturmak üzere teknolojiyi kullanan teknik olmayan kullanıcılar için, gelecek gelmiş gibi hissedebilir. Hatta bazıları buna bir yeni sanayi devrimi.

Bir çeşit sihirli sekiz top gibi görünse de, üretken yapay zekanın altında yatan altyapı yeni bir şey değil. Tıpkı bir bulut depolama hizmeti gibi, ChatGPT ile paylaştığınız tüm veriler OpenAI’nin sunucularında depolanır. İstemler ve sohbet konuşmalarının yanı sıra OpenAI, hesap bilgileriniz, yaklaşık konumunuz, IP adresiniz, ödeme ayrıntılarınız ve cihaz bilgileriniz gibi diğer verileri de kaydeder. Bu veriler, OpenAI’ye göre modeli eğitmek ve geliştirmek için kullanılır, böylece doğal dil sorgularını daha iyi anlayabilir ve bunlara yanıt verebilir.

AI sadece başkasının bilgisayarıdır ile carly sayfası orijinal olarak yayınlandı TechCrunch

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın