Mavi doğrulanmış onay işaretleri Gmail’e geliyor

Google, kimliklerini doğrulamak için Gmail’de belirli gönderenlerin adlarının yanında mavi bir onay işareti göstermeye başlayacak, şirket ilan edildi Çarşamba günü. Yeni mavi onay işaretleri, Gmail’in mevcut Mesaj Kimliği için Marka Göstergeleri (BIMI) özelliğini benimsemiş olan şirketlerin yanında otomatik olarak görünecektir.

2021’de kullanıma sunulan BIMI özelliği, bir marka logosunu e-postalarda avatar olarak görüntülemek için gönderenlerin güçlü kimlik doğrulaması kullanmasını ve marka logosunu doğrulamasını gerektiriyor. Kullanıcılar artık BIMI özelliğini benimseyen gönderenler için bir onay işareti simgesi görecek. Google, bu güncellemenin kullanıcıların meşru göndericilerden ve taklitçilerden gelen mesajları tanımlamasına yardımcı olacağını söylüyor.

Gmail'in yeni doğrulanmış mavi onay işaretleri

Görsel Kaynakları: Google

Bir gönderenin adının yanındaki mavi onay işaretinin üzerine geldiğinizde, “bu e-postayı gönderenin profil resmindeki etki alanına ve logoya sahip olduğunu doğruladığını” belirten bir tanıtım yazısı göreceksiniz.

Şirket, “Güçlü e-posta kimlik doğrulaması, kullanıcıların ve e-posta güvenlik sistemlerinin istenmeyen postaları tespit edip durdurmasına yardımcı olur ve ayrıca gönderenlerin marka güveninden yararlanmalarına olanak tanır” diye yazdı. Blog yazısı. “Bu, e-posta kaynaklarına olan güveni artırıyor ve okuyuculara sürükleyici bir deneyim sunarak herkes için daha iyi bir e-posta ekosistemi oluşturuyor.”

Mavi onay işaretleri, büyük ölçüde Elon Musk’a ait sosyal ağ doğrulama satmaya başladığında Twitter’da başlayan karmaşa nedeniyle son birkaç aydır manşetlerde yer aldı. Geçen hafta, Twitter resmi olarak eski mavi onay işaretlerinden kurtulurken, bu haftanın başlarında bir aksaklık onları bir an için geri getirdi eğer biyografini güncellediysen.

YouTube, Pinterest, TikTok ve diğer birçok dijital platformda bir tür doğrulama bulunduğundan, doğrulama onay işaretleri yalnızca Twitter’a özgü bir kavram değildir. Mart ayında Meta, Musk’ın kitabından bir sayfa aldı ve piyasaya sürdü. ücretli doğrulama onay işaretleri, ve hatta son zamanlarda LinkedIn doğrulama rozetleri eklendi.

Gmail, mavi doğrulanmış onay işaretlerini bugünden itibaren hem Workspace hesaplarında hem de kişisel Google hesaplarında kullanıma sunuyor. Bu nedenle, muhtemelen yakında bunları görmeye başlayacaksınız.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın