Reddit, topluluklarını NSFW olarak işaretleyen moderatörlere karşı mücadele ediyor

evlat edindikten sonra farklı protesto biçimleri John Oliver resimlerini özel olarak yayınlamak veya alt dizinin konusunu değiştirmek gibi, moderatörler alt dizinlerini NSFW (Çalışmak İçin Güvenli Değil) olarak işaretleyerek şirkete isyan ettiler.

Protesto Reddit tarafından yapılan API değişiklikleri, moderatörler kendi alt dizinlerini NSFW yapıyor ve kullanıcıların ne gönderebileceğine ilişkin kuralları gevşetiyor. Nisan 2019’da sosyal ağ, politikasını NSFW alt dizinlerindeki reklamlara izin vermeyecek şekilde değiştirdi. Dolayısıyla protestocu topluluklar, şirketin reklam gelirini etkilemek ve taleplerini dinlemelerini sağlamak için statülerini değiştiriyorlar.

Ancak Reddit, bu alt dizinlerden bazılarıyla devreye giriyor ve moderatörleri kaldırıyor. Ayrıca onları cezai işlemle tehdit ediyor ve NSFW etiketini kaldırmalarını istiyor. tarafından bir raporda belirtildiği gibi Sınırr/formula1, r/HomeKit ve r/HomePod bu hafta başlarında NSFW etiketini etkinleştirmişti, ancak yöneticiler moderatörlerden onları SFW topluluklarına geri döndürmelerini istedi.

Bu haftanın başlarında r/interstingasfuck, r/midlyinteresting ve r/TIHI (Nefret ettiğim için teşekkürler) gibi bazı büyük topluluklar NSFW’yi etkinleştirdi. Kısaca reddit yapın r/midlyinteresting moderatörleri kaldırıldı ancak daha sonra topluluk SFW’ye geri döndüğünde bunları eski durumuna getirdi. Moderatörler kaldırıldığı için diğer iki topluluk şu anda arşivleniyor.

rent a car 34

Bunun dışında r/illegallifeprotips, r/self ve r/shittylifeprotips gibi diğer topluluklar da arşiv statüsünde kalır.

Reddit’in moderatörlerle konuşmak için kullandığı yönetici hesabı u/ModCodeofConduct, Çarşamba günü toplulukların durumlarını aniden değiştiremeyeceğini söyledi.

“Reddit politikalarını protesto etmek için eski bir SFW topluluğunu NSFW topluluğuna dönüştürmek, topluluğunuzun üyeleri için uygun değil ve genel olarak kabul edilemez. İnsanlar, abonelik sırasındaki içeriğe göre topluluklara abone olur. Topluluklar büyüdükçe kademeli olarak değişebilir, ancak gözlemlediğimiz şey bu değil ve bu içeriğe maruz kalan kullanıcıların yararına değil.”

Buna rağmen, r/birthcontrol, r/perfectlycutscreams, r/gameofthrones ve r/applehelp gibi bazı alt diziler hala NSFW olmaya devam ediyor.

Sırasında binlerce topluluk karanlığa gömüldü Bir araştırmaya göre, bu ayın başlarında 2.700’den fazla alt dizin hâlâ gizli veya kısıtlı durumda. izci.

Yakın tarihli bir röportaj dalgasında, Reddit CEO’su Steve Huffman Şirketin kararını kararlılıkla savundu API değişiklikleri hakkında ve protestoların platformun gelirini çok fazla etkilemediğini söyledi. Bu haftanın başlarında, Bilgisayar korsanları Reddit’i tehdit etti şirket onlara ödeme yapmadığı ve API kurallarını tersine çevirmediği sürece 80 GB’lık gizli verileri yayınlamak.

Devam eden durum hakkında konuşmak isteyen bir subreddit moderatörü veya Reddit çalışanıysanız, [email protected] adresinden muhabirle iletişime geçebilirsiniz.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın