Reddit toplulukları, şirket moderatörleri harekete geçirme tehdidinde bulunurken alternatif protesto biçimlerini benimsiyor

rent a car 34

Birden fazla alt dizin, yalnızca bir tür gönderi yayınlamak, odaktaki konuyu değiştirmek ve topluluğun gizli olduğu günler gibi alternatif protesto yöntemlerini benimsiyor.

Bu toplulukların birçoğu, 12-14 Haziran tarihlerinde Reddit karartmasına karşı toplanmak için yer aldı. Reddit’in API kuralı değişiklikleri, bu da birçok üçüncü taraf uygulamasını etkili bir şekilde öldürebilir. Şirket – ve CEO’su Steve Huffman – herhangi bir değişiklik yapmamaya karar verdiğinde, alt dizinler süresiz olarak karartmayı düşünmeye başladı.

Ancak Reddit, moderatörlerin topluluğu açık tutun. Ayrıca, halk oylaması olmadan topluluklarının karartılmaması gerektiğine karar veremezler. firma gönderdi bile mesajlar moderatörlere, karartma sırasında hepsi parçalanmaya devam ederse kaldırılacaklarını söyleyerek.

Moderatör kaldırma eylemini aşmak için birden fazla topluluk, alt dizinde ne tür gönderilere izin verildiğine karar vermek için anketler yapıyor. Onlar ayrıca biraz rahatlatıcı tüzük — değişiklikler nedeniyle, moderatörlerin kullanabileceği belirli araçlar olmayacak ve bu da işlerini zorlaştıracaktır.

gibi en büyük topluluklardan bazıları r/resimler, r/awwve r/GIF, John Oliver resimlerini yayınlamaya karar verdi ve GIF’ler. Bir tweet’te Oliver bu hareketi onayladı.

r/aww söz konusu olduğunda, topluluğa şu kişilerin resimlerini gönderme izni de verilir: Chiijohn. r/iPhone kutlayan resimler yayınlamaya karar verdi “atılgan” Tim Cook.

Bazı gerçekten tuhaf protesto biçimleri de var:

Bu yöntemler yenilikçi ve eğlenceli olsa da, Reddit yönetiminin herhangi bir hareket eğilimi gösterip göstermediğini görmemiz gerekecek. Son röportajlarda, Huffman şirketin API kuralı değişikliklerini hararetle savundu kar etmek istediğini söyledi. Ayrıca, bu protestoların “çok üzgün olan küçük bir grup” tarafından yönetildiğini ve bunun şirketin gelirleri üzerinde herhangi bir etkisinin olmadığını öne sürdü. Bu halk oyları aracılığıyla topluluklar, çok sayıda insanın Reddit’in yaptığı değişikliklerden memnun olmadığını kanıtlamaya çalışıyor.

Devam eden durumlar hakkında konuşmak isteyen bir subreddit moderatörü veya Reddit çalışanıysanız, [email protected] adresinden muhabirle iletişime geçebilirsiniz.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın