Parallel Domain’in API’si, müşterilerin sentetik veri kümeleri oluşturmak için üretken yapay zeka kullanmasına olanak tanır

rent a car 34

Paralel Etki Alanı sentetik veri kümeleri oluşturma yeteneğini müşterilerinin hizmetine sunuyor. San Francisco merkezli girişim, adında yeni bir API başlattı. Veri Laboratuvarı üretken yapay zeka devlerinin omuzlarında duran ve makine öğrenimi mühendislerine, akla gelebilecek her türlü senaryoyu simüle etmeleri için dinamik sanal dünyalar üzerinde kontrol sağlayan.

Parallel Domain’in kurucusu ve CEO’su Kevin McNamara, TechCrunch’a “Tek yapmanız gereken GitHub’a gitmek, API’yi yüklemek ve ardından veri kümeleri oluşturan Python kodunu yazmaya başlayabilirsiniz” dedi.

Data Lab, mühendislerin daha önce girişimin varlık kitaplığında bulunmayan nesneleri oluşturmasına olanak tanır. API, bir mühendisin bir dizi basit istem aracılığıyla gerçek dünyayı tüm rastgeleliğiyle üst üste katmanlayabileceği bir temel sağlamak için 3B simülasyon kullanır. Modelinizi, iki şeritte takla atmış bir taksiyle otoyolda sürmek üzere eğitmek mi istiyorsunuz? Kolay. Robotaxi’nizin şişirilebilir bir dinozor kıyafeti giymiş bir insanı nasıl tanıyacağını bilmesi gerektiğini mi düşünüyorsunuz? Tamamlamak.

Amaç, özerklik, drone ve robotik şirketlerine büyük veri kümeleri oluşturmada daha fazla kontrol ve daha fazla verimlilik sağlayarak modellerini daha hızlı ve daha derin bir düzeyde eğitebilmelerini sağlamaktır.

“Artık yineleme zamanı, bir ML mühendisi olarak ne istediğinizi düşünüp bunu bir API çağrısına, bir kod kümesine ne kadar hızlı çevirebileceğinize gidiyor.” dedi McNamara. “Bir müşterinin bir bilgi istemi için yazabileceği neredeyse sonsuz, sınırsız düzeyde bilgi var ve sistem çalışıyor.”

Parallel Domain, gelişmiş sürücü destek sistemleri (ADAS) oluşturan başlıca OEM’leri ve otonom sürüş şirketlerini müşteri olarak sayar. Tarihsel olarak, girişimin bir müşterinin belirli parametrelerine dayalı veri kümeleri oluşturması haftalar veya aylar almış olabilir. McNamara’ya göre, self servis API ile müşteriler “neredeyse gerçek zamanlı” olarak yeni veri kümeleri oluşturabilir.

Daha büyük bir ölçekte, Data Lab otonom sürüş sistemlerini daha da hızlı ölçeklendirmeye yardımcı olabilir. McNamara, girişimin bebek arabasının sentetik veri kümeleri üzerindeki belirli AV modellerini gerçek dünyadaki bebek arabası veri kümelerine karşı test ettiğini ve modelin sentetik veriler üzerinde eğitildiğinde daha iyi performans gösterdiğini bulduğunu söyledi.

Parallel Domain, ChatGPT gibi son aylarda popülerlik kazanan açık AI API’lerinden hiçbirini kullanmasa da, startup, teknolojisinin bileşenlerini son birkaç yıldır açık kaynaklı olan büyük temel modellerin üzerine inşa ediyor.

McNamara, “Stable Diffusion gibi şeyler, bu temel modellerin kendi sürümlerinde ince ayar yapmamıza ve ardından görüntü ve içerik oluşturmayı yönlendirmek için metin girişini kullanmamıza olanak tanıyor,” dedi ve ekibinin nesneleri oluşturdukça etiketlemek için özel teknoloji yığınları geliştirdiğine dikkat çekti.

Parallel Domain, dahili kullanım ve güvenilir müşterilerle beta testi için ilk olarak Reactor adlı sentetik veri oluşturma motorunu Mayıs ayında piyasaya sürdü. Artık Reactor, Data Lab API aracılığıyla müşterilere sunulduğuna göre, müşteriler üretken yapay zekaya kolay erişimi tercih ettikçe Parallel Domain’in iş modeli büyük olasılıkla değişecektir.

Startup’ın bugünkü ticari stratejisi, müşterilerin veri payları satın almasını ve ardından bu kredileri yıl boyunca kullanmasını içeriyor. Data Lab, Parallel Domain’in, müşterilerin platforma erişim için abone olabileceği ve platformu ne kadar kullandıklarına göre ödeme yapabilecekleri bir hizmet olarak yazılım (SaaS) modeline geçmesine yardımcı olabilir, dedi McNamara.

API aynı zamanda Parallel Domain’in bilgisayar görüşü özellikli teknolojinin tarım, perakende veya imalat gibi endüstrileri daha verimli hale getirdiği herhangi bir alana ölçeklenmesine yardımcı olma potansiyeline de sahiptir.

“Tarımda yapay zekanın etkinleştirilmesi, verimliliği artıracak en büyük şeylerden biri olarak görülüyor ve bu kullanım örneklerini takip etmek ve sonunda, hangi alanda faaliyet gösteriyor olursanız olun, bir yapay zekayı eğitmenize ihtiyacınız varsa bir platforma sahip olmak istiyoruz. dünyayı bir tür sensörle görmek için başlayacağınız yer Paralel Etki Alanıdır,” dedi McNamara.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın