Ramon.Space, yörüngedeki bilgi işlem altyapısını bir sonraki seviyeye taşımak istiyor

Ticari uzay endüstrisi, yirmi yıl önce bile hayal bile edilemeyecek yeni hizmetler ve uygulamalarla dolu. Bu yeni faaliyetlerin hiçbiri, uyduların Dünya ile ve birbirleriyle iletişim kurabilmelerini sağlayan işlemciler ve depolama sistemleri dahil olmak üzere sağlam bir bilgi işlem altyapısı olmadan mümkün olmazdı.

Ancak, uzay içi hesaplama yeteneklerinde, esas olarak veri işlemenin güç gereksinimlerinden dolayı sınırlamalar vardır – en azından, bu, Ramon.Boşlukdüşük güç gereksinimleri olan, ancak hesaplama düzeylerinde daha sonra ödün vermeyen radyasyonla sertleştirilmiş bir ürün grubuyla bilgi işlemin seviyesini yükseltmek isteyen bir şirket.

Şirket, gelişmiş bilgi işlem ürünlerini ölçeklendirmek için bugün bir Foxconn Technology Group yan kuruluşu olan Ingrasys’ten ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin Stratejik Geliştirme Fonu’ndan 26 milyon $ topladığını duyurdu. Mevcut yatırımcılar Grove Ventures, Deep Insight ve UMC Capital de katıldı.

Kaliforniya ve İsrail’de ofisleri bulunan Ramon.Space, uzay için verilerin işlenmesine, saklanmasına veya Dünya’ya veya başka bir uzay aracına taşınmasına izin veren yazılım tabanlı bilgi işlem sistemleri geliştiriyor. Bir Ramon.Space sözcüsü TechCrunch’a verdiği demeçte, teknolojisi NASA ve Avrupa Uzay Ajansı ve “birkaç yüz” uydu dahil olmak üzere 50 uzay görevinde kullanıldı.

İşleme, depolama ve iletişim sistemleri de dahil olmak üzere dokuz yıllık şirketin ürünleri. Bu ayın başlarında Ramon.Space, Ingrasys ile iki şirketin söylediğine göre “sektörün ilk yüksek hacimli uzay bilgi işlem ürünleri” üretim hattını kurmak için bir üretim anlaşması yaptığını duyurdu.

Ramon.Space CEO’su Avi Shabtai yaptığı açıklamada, “Uzay sınıfı bilgi işlem çözümleri, uzay ekonomisinin evrimi için önemli bir temel haline geldi” dedi. “Uydu üreticilerinin, operatörlerinin ve hizmet sağlayıcılarının bu tür çözümlere olan talebi, yeni iş modelleri ve yörüngedeki hizmetlerin çevikliğini koruma hedefiyle artıyor. Bu yeni yatırım, Ramon.Space’in organizasyonunu pazar ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ölçeklendirmesini sağlayacak.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın