Bitpanda’nın kripto borsası, Bitpanda’dan ayrıldı ve 33 milyon doları güvence altına aldı

Fintech başlangıcı Bitpanda şirketin kripto para borsası olan Bitpanda Pro, One Trading adlı kendi bağımsız şirketi haline geleceği için iki şirkete ayrılıyor. Bu hareketin bir parçası olarak, One Trading ayrıca 33 milyon $ (30 milyon €) fon topluyor.

Peter Thiel’in Valar Ventures’ı, MiddleGame Ventures, Speedinvest, Keyrock ve Wintermute Ventures’ın katılımıyla finansman turuna liderlik ediyor.

Bitpanda, artan popüler bir tüketici alım satım uygulamasıdır. yüz milyonlarca dolar ve Avrupa’da milyonlarca kullanıcının ilgisini çekti. Şirket bir kripto komisyoncusu ve borsası olarak başlarken, daha sonra hisse senetleri, ETF’ler, altın ve emtia gibi değerli metaller alıp satma yeteneğini ekledi.

Daha yakın zamanlarda şirket, kendi uygulamalarında hisse senedi ve kripto ticareti sunabilmeleri için diğer fintech girişimleriyle ortaklık kuruyor. Örneğin, Lidya Ve N26 her ikisi de beyaz etiketli ticaret ortağı olarak Bitpanda’yı seçti.

Bireysel yatırımcılar için tasarlanan bu ticaret ürünlerine ek olarak, Bitpanda, Bitpanda Pro adlı kendi kripto borsasını işletiyor. Bu hizmet, büyük siparişleri işleyen kurumsal yatırımcılar veya botları ve şirketin API’sini kullanarak ticaret yapmak isteyen işletmeler için tasarlanmıştır.

Ve bu, işin One Trading adlı kendi şirketi haline gelen kısmı. Bitpanda bundan sonra da kripto ticareti sunmaya devam edecek – ancak bir borsa değil, aracı görevi görecek. Bir kripto borsası, farklı kullanıcılar arasındaki alım satımları yönetirken, bir komisyoncu, müşteriler ve farklı pazarlar arasında aracı görevi görür.

Halihazırda Bitpanda Pro’dan sorumlu olan One Trading CEO’su Joshua Barraclough, bir e-postada Bitpanda ve Bitpanda Pro’nun “sofistike bireysel ve kurumsal müşteriler için doğru odaklanma ve yatırımla pazar lideri bir ürün oluşturabilmek için ayrıldıklarını” söyledi. başarılı olması için. Bitpanda faaliyet göstermeye devam ediyor, ancak artık bir borsa veya kurumsal OTC işi yok.”

Şirketin bölünmesi, Bitpanda’nın One Trading kadar çok düzenleyici zorlukla karşılaşmayacağı anlamına da gelir. Örneğin, One Trading, riskli finansal varlıklar olan türevler sunmayı planlıyor.

Benzer şekilde, ABD’de kripto şirketleri gibi Coinbase Ve Binance menkul kıymetler kanunu ihlalleri nedeniyle davalarla karşı karşıyadır. Düzenleyici ortam şimdilik Avrupa’da daha istikrarlı görünse de, gelecekte işler değişebilir. Bitpanda’yı kripto değişim faaliyetlerinden izole etmek, Bitpanda’nın uzun vadeli beklentilerini garanti altına almak için akıllıca görünüyor.

Şimdiye kadar, Bitpanda Pro en aktif kripto borsası olmadı. Bu yazı itibariyle CoinMarketCap raporlar platformun son 24 saat içinde 634.000 $ işlem hacmini kolaylaştırdığını. Karşılaştırma yapmak gerekirse, Binance ve Coinbase sırasıyla 8 milyar dolardan fazla ve yaklaşık 1 milyar dolarlık işlem hacmini yönetti.

One Trading, son altyapı iyileştirmeleriyle likiditeyi artırabileceğini umuyor. Barraclough yaptığı açıklamada, “Büyük likidite sağlayıcıları için, işlem başına ödeme yerine bir üyelik modeli altında sınırsız miktarda risk alışverişinde bulunma ve perakende için düşük ücretler ve bir dizi likidite korumasıyla derin defterlere sahip olma amacındayız” dedi. .

“Daha sonra, türev ürünlere geçerken uygun kontroller ve incelemelerle daha fazla ürünü listelemeye başlayacağız. Her şeyden önce, insanların benzersiz ürün seçenekleriyle ticaret yapmak için kendilerini güvende hissettikleri, düzenlenmiş, kurumsal düzeyde bir platform istiyoruz” diye ekledi.

Önümüzdeki haftalarda işlem hacminde önemli bir değişiklik olup olmadığını görmek ilginç olacak.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın