Fairphone CEO’su Eva Gouwens istifa ediyor

Fairphone CEO Eva Gouwens, ilan edildi yaklaşık beş yıl sonra istifa ettiğini sıcak koltukta iniş.

2010 yılında Hollanda’da kurulan Fairphone, diğer akıllı telefon üreticilerinden farklılaşmak için yola çıktı. sürdürülebilirliğe odaklanmak ve çevresel ayak izini azaltmak — buna, cihazlarını modüler hale getirme ve böylece parça değiştirmeyi kolaylaştırma ve Çatışma minerallerinin kullanımını en aza indirgemek. Şirket ayrıca teğet ürünlere de genişledi kulaklık dahil ve aksesuarlar.

Fairphone, aralarında bir de dahil olmak üzere yaklaşık 94 milyon dolarlık fon topladı. 53 milyon dolarlık dilim sadece aylar önce verildi.

Gouwens, ertesi yıl CEO olarak şirketin kurucusu Bas van Abel’in yerini almadan önce, Fairphone’a ilk olarak 2017’de genel müdür olarak katıldı.

Alıntı yapmak önceki Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, Gouwens, istifa etmesinin nedeninin sadece buharının bitmesi olduğunu belirtti: “Bu işin ne gerektirdiğini biliyorum ve artık depoda bu işin hakkını verecek kadar yeterli olmadığını da biliyorum. Bu kadar basit.”

Bu yazıyı yazdığım sırada, Fairphone’un henüz bir halefi bulamamış olduğu ve bugünkü duyurunun şirketin bir sonraki CEO’sunu bulmak için bir arama sürecinin başladığının sinyalini verdiği görülüyor.

Gouwens, “Artık benim gibi düşünen ama yerimi alacak taze birini bulmanın benim için doğru zaman olduğunu biliyorum,” dedi. “Fairphone’un misyonunu ve vizyonunu anlayan biri. Fairphone’un daha da yükseğe çıkmasına yardım edebilecek biri.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın