Radyologlar için yapay zeka yazılımı sağlayan Gleamer, 29,5 milyon dolar yatırım aldı

parıldayanRadyologların diğer koşulların yanı sıra taramalarda kemik travması lezyonlarını teşhis etmesine ve tespit etmesine yardımcı olmak için yapay zeka yazılımı geliştiren beş yaşındaki bir Fransız girişim, B Serisi bir finansman turunda 27 milyon € (29,5 milyon $) topladı.

2017’de kurulan Gleamer’ın temel amiral gemisi Kemik Görünümü “Kemik travması röntgenleri için yapay zeka arkadaşı” olarak lanse ettiği yazılım, radyologların çıplak gözle kolayca gözden kaçabilen anomalileri gösterebilecek tarama alanlarına yönlendirilmesine yardımcı oluyor. Ayrıca gelişir Göğüs Görünümü tespit için pulmoner patolojiler.

Gleamer’ın tüm ürünleri Avrupa’da kullanım için onaylanmıştır. BoneView FDA onayı aldı ABD’de Şirket, 24 ülkede 650 kurumda yaklaşık 6.500 kullanıcı talep ediyor.

tarama yap

Gleamer bundan yararlanmak istiyor artan talep tıbbi görüntüleme hizmetleri için, kısmen artan kronik hastalıklar, yetersiz finanse edilen sağlık sistemlerive yaşlanan nüfus.

Daha geçen hafta, Birleşik Krallık Hükümeti 21 milyon sterlinlik yeni bir fon açıkladı özellikle tıbbi görüntülemeye odaklanarak yapay zekayı NHS’nin daha derinlerine yaymak. Başka yerlerde, çok sayıda girişim, radyoloji alanına yeni teknolojiler ve hizmetler getirmek için büyük miktarda risk sermayesi (VC) fonu topladı. taşınabilir röntgen cihazları, özel tıbbi görüntüleme pazar yerlerive sözde “karar destek” yazılımı AI tarafından desteklenmektedir.

Paris merkezli Gleamer, başlangıcından bu yana toplam 36 milyon € topladı ve en son nakit enjeksiyonuyla ürün portföyünü CT taramaları ve mamografiyi içerecek şekilde genişletmeyi ve ekibini hem Avrupa’da hem de ABD’de genişletmeyi planladığını söyledi.

Gleamer’ın B Serisi turu, XAnge, Elaia, Bpifrance, F3A, MACSF, Crista Galli Ventures, UI Investissement ve “birkaç Avrupalı ​​radyolog”un katılımıyla Supernova Invest ve Heal Capital tarafından ortaklaşa yönetildi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın