Hastalara özel tıbbi görüntüleme hizmetlerine doğrudan erişim sağlayan Scan.com, 12 milyon dolar yatırım aldı

Birleşik Krallık’ta yer ayırtmaya çalışan herkes NHS Geç tıbbi randevu, şu anda ortalama bekleme süresi olan danışman liderliğindeki seçmeli bakım (yani önceden planlanmış klinik tedavi) için medyan bekleme süreleri ile bunun ne kadar büyük bir sıkıntı olabileceğini bilecektir. 14.6 hafta İngiltere’de. Bu, insanlarda bir artışa neden oldu özel medikal’e yönelmek sektör, bazılarının iddia ettiği bir trend, iki kademeli bir sağlık sistemi finansal imkanları olanların tedavilerini hızlandırmak için etkili bir şekilde ödeme yaptığı yer.

Birlikte, bocalayan bir kamu sağlık sistemi, sağlık teknolojisi girişimlerinin gelişmesi için verimli bir zemin yarattı. personel sıkıntısından her şey ile radyologların teknoloji yığınının iyileştirilmesi.

Böyle bir şirket Scan.comLondra merkezli tıbbi Görüntüleme kapsayan tarama merkezleri ile hastaları birbirine bağlayan girişim MR, ultrason, CTVe Röntgen. Şirket bugün, ABD’deki son lansmanının üzerine inşa edilecek gibi göründüğü için A Serisi fonlamada 12 milyon dolar topladığını duyurdu.

bekleme süreleri

Scan.com’a göre sorun, bir hasta ilk etapta doktor randevusu alabilse bile (Birleşik Krallık’ta kendi içinde giderek zorlaşan bir prosedür), ardından uygun bir tarama için sevk sürecidir. birkaç ay sürebilir ve ardından sonuçları almak için daha da uzun süre beklemek zorunda kalabilirler.

Scan.com, bir hafta içinde teslim edilen tıklanabilir şemalarla dolu kullanıcı dostu raporlarla, GP’nin tavsiyesi olsun ya da olmasın bireylerin tıbbi görüntüleme hizmetlerine erişmesini sağlamak için yüzlerce tarama merkeziyle ortaklık kurdu.

Scan.com raporu Resim Kredileri: Scan.com

Scan.com’un çevrimiçi tavsiye sistemini kullanmak için, kullanıcılar taramalarını güvence altına almak için ön ödeme yapar ve ardından 48 saat içinde bir klinisyenle sanal bir konsültasyon için yer ayırtırlar.

Fiyatlar, konum ve gereken tarama türü gibi bir dizi faktöre göre değişir, ancak kabaca top sahası rakamları 180 £ ile 395 £ veya daha fazla arasında değişir ve danışma, tarama ve tüm takip raporlarını içerir. .

Bir tarama ciddi bir sorun tespit ederse, hasta, Scan.com’un “acil bulgular yoluna” girer; burada bir klinik ekip, sonuçları açıklamak ve bundan sonra ne yapılacağı konusunda rehberlik sunmak için hasta ve doktoruyla iletişime geçer.

Ancak bir pratisyen hekimi (pratisyen hekim) baypas etme ve tıbbi tarama için kendi kendine başvurma yeteneği kesinlikle her türlü zaman kaybettiren çabaya yol açabilir – ya bir hastanın gerçekten bir taramaya ihtiyacı yoksa?

Scan.com CEO’su “Klinik ekibimiz, rezervasyon yaptırdıktan sonra tüm hastalara, sunduğumuz hizmetin temel bir parçası olan danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunuyor.” Charlie Bullock TechCrunch’a açıkladı. “Onların süresi tarama fiyatlarımıza dahildir, bu nedenle ödemeyi rezervasyon noktasında alıyoruz. Konsültasyon sırasında, klinisyen tarama tipini değiştirebilir, vücut parçalarını ekleyebilir veya değiştirebilir ve taramanın hem güvenli hem de hastanın ihtiyaçları için tıbbi olarak doğrulanmış olmasını sağlayabilir.”

Bullock, klinisyenin tarama için herhangi bir gerekçe olmadığına karar vermesi durumunda Scan.com’un tüm maliyeti iade ettiğini ve hastanın bundan sonra ne yapması gerektiği konusunda rehberlik sağladığını da sözlerine ekledi. Bullock, “Bu, vakaların yaklaşık% 3’ünde oluyor” dedi.

Ancak taramaları düşünme aşamasında olan hastaların çoğu, sorunlarının köküne inmek için bazı taramaların gerekli olabileceğini düşündüren bazı tıbbi değerlendirmeler yapmış olabilir ve hedef kullanıcı tabanının büyük bir kısmı basitçe şu anda NHS’yi zorlayan uzun bekleme sürelerini atlatmak istiyor.

Bullock, “Hastalar çeşitli nedenlerle görüntüleme için kendilerine başvurmayı seçebilir, ancak temel faktörlerden biri hızdır” dedi. “Bazı hastalar zaten bir GP, fizyoterapist veya başka bir sağlık hizmeti sağlayıcısı görmüş olabilir, ancak uzun bekleme süreleri nedeniyle sağlık hizmetlerinde bir darboğaza girmiş olabilir. Hangi taramaya ihtiyaçları olduğunu biliyor olabilirler ve çoğu durumda bekleme süresi hakkında bilgilendiriliyorlar ve sonraki adımlara daha hızlı erişmek için bize gelmeyi tercih ediyorlar.”

Scan.com: Basit yönlendirmeler

Scan.com: Basit yönlendirmeler Resim Kredileri: Scan.com

Gerçekte, Scan.com tarafından sağlanana benzer bir hizmet gerektirebilecek çok sayıda senaryo vardır. Bazı kişilerin genel endişeleri olabilir ve birinci basamak sağlık hizmeti sağlayıcısının zamanını almadan önleyici bir tarama isteyebilir ve Scan.com bu tür durumlar için tam vücut MRI taramaları sunar.

Bullock, “Hastalığa yol açabilecek aile öyküsü veya yaşam tarzı faktörleri bu şekilde araştırılabilir ve kontrol edilebilir” dedi.

Ayrıca 10.000’den fazla kadın 50 yaş altı Birleşik Krallık’ta her yıl meme kanseri teşhisi konulan kişilere, ülkenin ulusal tarama programı ise ancak 50 yaşından itibaren başlamaktadır. Bu nedenle, Scan.com bu yıl içinde özellikle 50 yaşın altındaki kadınları hedef alan erken mamogram taramaları başlatmaya hazırlanıyor. .

Bullock, “Tedaviye erişimi hızlandırmak için bu boşluğu doldurmayı hedefliyoruz” diye ekledi.

Hikaye şimdiye kadar

Scan.com’un 30 kişilik ekibi Resim Kredileri: Scan.com

Scan.com yaklaşık beş yıl önce klinisyenler tarafından kuruldu. Halid Latif Ve Jasper Nissim hastaları için teşhis düzenlemedeki “verimsizlikler” yüzünden çileden çıkanlar. Başlangıçta bir yan proje olarak lanse edilen ikili, CEO Charlie Bullock ve COO’yu bünyesine kattı. Oliver Şövalyeve ön uç tasarımcı Joe Daniels 2019’da kurucu ortaklar olarak, tam zamanlı çalışmaya başlamadan önce 2021’e doğru ilerliyor ve yükselen yatırımcılardan yaklaşık 4,2 milyon £ (5,2 milyon $) başlangıç ​​finansmanı Monzo’nun kurucu ortağı Tom Blomfield.

Bugün Scan.com, iki ay önce Stateside ürününü piyasaya sürerek Birleşik Krallık ve ABD’de yaklaşık 30 çalışanı olduğunu iddia ediyor.

Bullock, “ABD’de bu lansmanın ardından ilk beş haftada yıllık gelirimizi 1 milyon dolara çıkardık” dedi.

Bullock, Scan.com’un şu ana kadar Gürcistan’daki hizmetini pilot olarak uyguladığını ve şirketin “ABD’deki lider tanısal görüntüleme platformu olarak kendimizi pekiştirmek” için beş eyalete daha genişlemeyi planladığını söyledi. “Ayrıca Avrupa içinde önemli bir fırsat olduğunu biliyoruz, ancak dil engelleri ve daha çeşitli sağlık sistemleriyle, şu an için odak noktamız ABD ve Birleşik Krallık.”

Bankada başka bir 12 milyon $ ile Scan.com, ABD’deki genişlemesini sürdürmek ve aynı zamanda hizmet sunumunu aşağıdakileri içerecek şekilde genişletmek için iyi bir şekilde finanse edilmiştir: DEXA taramalar, ekokardiyogramlarve yukarıda bahsedilen mamografiaynı zamanda diğer endüstri kuruluşlarının yanı sıra dijital sağlık sağlayıcıları, çalışanlara sağlanan fayda platformları genelinde kurumsal sözleşmeleri takip ediyor.

Bullock, “Tıbbi görüntüleme, o kadar çeşitli modaliteleri kapsıyor ki, odak noktamız bunlardan olabildiğince fazlasını başlatmak,” dedi. “Taramaların yanı sıra, ağrı kesici için kılavuzlu enjeksiyonlar veya önleyici taramalarımıza in vitro test ve patoloji çözümleri ekleyerek onları daha kapsamlı hale getirmek gibi hastalarımıza değer katacak yollar tasarlamak istiyoruz.”

Scan.com’un A Serisi turu, Forefront Venture Partners’ın katılımıyla Oxford Capital, Aviva Ventures, YZR Capital, Triple Point Ventures ve Simplyhealth Ventures tarafından ortaklaşa yönetildi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın