Peacock aboneleri artık Meta Quest cihazlarında içerik akışı gerçekleştirebilir

Teknoloji devi Meta Connect 2022’de ilan edildi Peacock’ı Meta Quest sanal gerçeklik kulaklığına getirecek olan NBCUniversal ile üç yıllık bir ortaklık. Bugün, akış uygulaması şimdi uygun Meta Quest 2 ve Meta Quest Pro cihazlarında.

Aboneler, Peacock’ı Meta Mağaza’dan edinebilir ve “The Office”, “Parks and Recreation” ve “Yellowstone” gibi hayranların favorileri gibi 90.000 saatlik film ve TV şovlarının yanı sıra “Poker Face” gibi Peacock orijinallerini sanal gerçeklikte izleyebilir. ” ve “Bel-Air.”

Kullanıcılar ayrıca Major League Baseball, Premier League futbolu, WWE güreşi, Big Ten Futbolu ve NFL maçları gibi canlı spor etkinliklerini VR’de izleyebilir.

Meta Quest 2 ve Meta Quest Pro’da, kullanıcılar aynı anda birden fazla ekranı izleyerek çoklu görev yapabilir. Böylece Peacock aboneleri, internette gezinirken veya diğer uygulamaları kullanırken akış uygulaması içindeki içeriği izleyebilir.

Artı, kullanıcılar yakında sanal gerçeklikte Dunder Mifflin çetesiyle etkileşime girecek. Bu yılın ilerleyen saatlerinde Meta, NBCU IP’sini Meta Horizon Worlds ve Meta Avatars Store’a getiriyor. Bu sürükleyici ortamlara gelen NBCU IP, DreamWorks, Universal Monsters, Halloween Horror Nights, Blumhouse ve daha fazlasını içerir.

Peacock, uygun müşterilere sınırlı süreli teklifler de veriyor.

Halihazırda bir Meta Quest 2 veya Meta Quest Pro’ya sahip olan Peacock aboneleri, üç ay boyunca hiçbir ek ücret ödemeden Peacock Premium aboneliği alabilirler. Meta Quest cihazı satın alan Peacock müşterileri, Peacock Premium’a bir yıllık ücretsiz abonelik alacak.

Tekliflerden yararlanabilmek için müşterilerin 18 yaşında veya daha büyük olması ve Amerika Birleşik Devletleri’nde veya ABD topraklarında (Porto Riko, Guam, Amerikan Samoası, Kuzey Mariana Adaları ve ABD Virjin Adaları) yaşıyor olması gerekir.

Teklif 11 Nisan 2024’te sona eriyor.

Meta’da Sürükleyici Uygulamalar ve Deneyimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Jarred Kennedy yaptığı açıklamada, “Peacock Uygulamasını Meta Quest 2 ve Meta Quest Pro’ya getirmekten heyecan duyuyoruz” dedi. “Meta Quest 2 ve Pro ile herhangi bir odayı kendi sanal eğlence salonunuza dönüştürebilirsiniz ve artık kullanıcılar, hayranların en sevdiği filmlerden, TV’den ve spordan oluşan daha geniş bir koleksiyona erişebilir.”

Yayıncı, daha büyük rakipleri olan Netflix ve HBO Max’e ayak uydurmakta zorlanırken, Peacock muhtemelen teklifin platforma daha fazla abone çekmesini umuyor. İçinde 2022’nin dördüncü çeyreği, akış hizmeti beş milyon ücretli abone kazanarak toplamı 20 milyona çıkardı. Ancak şirket ayrıca 978 milyon dolarlık düzeltilmiş FAVÖK kaybı bildirdi.

Peacock, ücretsiz teklifinden uzaklaştı, ücretsiz katmanını öldürüyor yeni müşterilere. Ayrıca artık vermiyor Xfinity müşterileri Peacock Premium planına ücretsiz erişim. Peacock, 2023 1. Çeyrek mali sonuçlarını 27 Nisan’da açıklayacak.

Meta, üst üste üç ayda bir gelir düşüşü bildirdiğinden, muhtemelen daha fazla gelir için ortaklığa bahse giriyor. En son kazanç raporu gelirinde yıldan yıla %4’lük bir düşüş gösterdi. 2022’de sanal gerçeklik bölümü kaybetti 3,67 milyar dolar. Meta, ilk çeyrek sonuçlarını 26 Nisan’da açıklayacak.

Ocak ayında Met ilan edildi Meta Quest kulaklıklarına 52 canlı VR oyunu getirmek için NBA ile olan anlaşmasını genişletti.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın