LinkedIn, kimliğinizi ve işinizi bir fiyat etiketi olmadan doğrulamanın yollarını sunar

LinkedIn, kimliğinizi ve nerede çalıştığınızı doğrulamak için yeni yollar sunuyor, şirket ilan edildi Çarşamba günü. aksine twitter Ve MetaLinkedIn’in yeni doğrulama önlemleri, ücretli abonelikleri veya mavi onay işaretlerini içermez.

Şirket, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki LinkedIn kullanıcılarına doğrulama sağlamak için güvenli bir kimlik platformu olan CLEAR ile ortaklık kuruyor. Bu aydan itibaren, kullanıcılar kimliğinizi CLEAR ile doğruladıklarını profilinizde görüntüleyebilirler. Bunu yapmak için devlet tarafından verilmiş kimliğinizi ve telefon numaranızı sağlamanız gerekir.

Kimliğinizi doğruladığınızda, profilinizde “Bağlan” ve “Mesaj” düğmelerinin altında yeni bir “Doğrulamalar” bölümü görüntülenecektir. Profilinizi ziyaret eden kullanıcılar, bir “Devlet Kimliği” başlığının yanında, “doğrulanmış bir resmi kimliğiniz” olduğunu belirten bir onay işareti göreceklerdir.

Dünyanın dört bir yanındaki LinkedIn kullanıcıları, şirket e-postalarıyla nerede çalıştıklarını doğrulama seçeneğine de sahiptir. Çalıştığınız yeri doğrulamak için şirketinizin e-posta adresine gönderilen doğrulama kodunu girmeniz gerekir. LinkedIn, bu özelliğin platformda 4.000’den fazla şirketle çalıştığını belirtiyor. Platform, bu seçeneği zaman içinde daha fazla şirkete sunmayı planlıyor.

LinkedIn'in yeni doğrulaması

Görsel Kaynakları: LinkedIn

Alternatif olarak, LinkedIn, kuruluşların Microsoft Entra Verified ID platformundan yararlanarak uygun kullanıcılar için ücretsiz olarak dijital iş yeri kimlikleri düzenlemesine izin vermek için Microsoft ile ortaklık kurmuştur. Yeni seçenek bu ayın sonunda kullanıma sunulacak. LinkedIn, bu seçeneği iki milyondan fazla LinkedIn üyesine ulaşan düzinelerce katılımcı şirkete sunmayı planlıyor.

Şirket, “Tüm bu yeni, ücretsiz özellikler aracılığıyla, kiminle bağlantı kurduğunuzun ve karşılaştığınız içeriğin güvenilir ve orijinal olduğuna dair güven vermenize yardımcı oluyoruz” diye yazdı. Blog yazısı. “Dünya çapındaki tüm LinkedIn üyeleri bu doğrulama seçeneklerine hemen erişemeyecek olsa da, zaman içinde kullanılabilirliği ve katılma yollarını genişleteceğiz. Bunun gibi daha fazla özellik sunmaya devam ettikçe sizi güncel tutacağız.”

Yeni doğrulama özellikleri, LinkedIn’in geçen sonbaharda telefon numaranızı ve e-postanızı doğrulama yollarını tanıtmasıyla geldi. Bu iki doğrulama seçeneğinin, bugün duyurulan ve kullanıcı profillerinde belirgin bir alana sahip olan yeni seçeneklerin aksine, profilinizde doğrulama rozetleriyle görüntülenmediğini belirtmekte fayda var.

Doğrulamayı ek özelliklerle bir araya getiren Twitter ve Meta’nın aksine, LinkedIn, sahte veya dolandırıcı hesaplar söz konusu olduğunda ekstra bir koruma katmanı sağlama umuduyla, doğrulama özelliklerini kullanıcıların kimliklerini doğrulamaya odaklı tutmayı seçiyor. Twitter’ın ücretli doğrulama seçeneği, mavi abonelikAylık 8 ABD doları tutarındadır ve kullanıcılara daha az reklam gibi diğer avantajlara erişim sağlar. Meta’nın doğrulama seçeneği, Meta Doğrulanmış olarak adlandırılırInstagram ve Facebook’ta mevcuttur ve web’de aylık 11,99 ABD doları ve mobilde aylık 14,99 ABD dolarıdır.

LinkedIn, doğrulamanın herkes için mevcut olması gerektiğine inandığını söylüyor, bu nedenle doğrulama özellikleri ücretsiz olarak sunulacak.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın