LinkedIn doğrulama araçlarını iş ilanlarına getiriyor, olası dolandırıcılıklara karşı yeni mesaj uyarıları ekliyor

Sonrasında doğrulama özelliklerini başlatıyor Şirketin Pazartesi günü yaptığı duyuruya göre, geçen ay LinkedIn artık iş ilanlarına doğrulama getiriyor. LinkedIn ayrıca, platformdaki mesajlar potansiyel olarak dolandırıcılık faaliyeti içerebilecek yüksek riskli içerik içeriyorsa kullanıcıları uyaran yeni mesaj uyarıları sunuyor.

Şirket şimdi bir iş ilanıyla ilgili doğrulamaları, bir iş ilanını veren kişi veya şirketi hakkında doğrulanmış bilgileri göstermeye başlayacak. İş ilanlarında doğrulamaları gördüğünüzde bu, iş ilanını veren kişi, LinkedIn veya ortaklarından biri tarafından gerçek olduğu doğrulanmış bilgiler olduğu anlamına gelir. Doğrulanan bilgiler, gönderenin resmi bir şirket sayfasına bağlı olup olmadığını, iş e-postasını veya işyerini doğrulayıp doğrulamadığını veya devlet kimliğinin güvenli bir kimlik platformu olan CLEAR aracılığıyla doğrulanıp doğrulanmadığını gösterir.

LinkedIn'in yeni iş ilanlarını doğrulama özelliği

Görsel Kaynakları: LinkedIn

Şirket, “Bu doğrulamaları, aramanızda kendinize güvenmenize yardımcı olmak ve işe alım uzmanlarına potansiyel adaylarla güven oluşturma fırsatı vermek için gösteriyoruz” diye yazdı. Blog yazısı. “İş ilanlarındaki doğrulamalar henüz kullanıma sunuluyor ve ücretsiz doğrulama araçlarımıza erişimi genişlettikçe, keşfetmekte olduğunuz iş ilanlarında daha da fazlasını göreceksiniz.”

Yeni mesaj uyarılarına gelince, LinkedIn artık mesajlar dolandırıcılık gibi göründüğünde sizi uyaracak. Örneğin, bir mesaj sohbeti başka bir platforma taşımanızı isterse, bu bazen bir dolandırıcılık işareti olabileceğinden, platform sizi uyaracaktır. Uyarılar ayrıca kullanıcılara, gönderenin haberi olmadan içeriği bildirme seçeneği de sunacak.

Yeni özellik, LinkedIn’in özelliği olarak geliyor en son şeffaflık raporu platformda spam ve dolandırıcılık faaliyetlerinde bir artış buldu. Geçen yılın Temmuz ve Aralık ayları arasında, LinkedIn proaktif olarak 90,95 milyon spam ve dolandırıcılık içeriğini kaldırdı. Şirket, otomatik savunma sistemlerinin bu içeriğin %99,3’ünü durdurduğunu ve ekiplerinin geri kalanını manuel olarak kaldırdığını söylüyor.

Görsel Kaynakları: LinkedIn

Geçen ay, LinkedIn doğrulamak için yeni yollar tanıttı kimliğiniz ve nerede çalıştığınız. aksine twitter Ve Meta, LinkedIn’in yeni doğrulama önlemleri, ücretli abonelikleri veya mavi onay işaretlerini içermez. O sırada LinkedIn, doğrulamanın herkes tarafından kullanılabilir olması gerektiğine inandığını, bu nedenle doğrulama özelliklerinin ücretsiz olarak kullanılabileceğini söyledi.

Doğrulamayı ek özelliklerle bir araya getiren Twitter ve Meta’nın aksine, LinkedIn, sahte veya dolandırıcı hesaplar söz konusu olduğunda ekstra bir koruma katmanı sağlama umuduyla, doğrulama özelliklerini kullanıcıların kimliklerini doğrulamaya odaklı tutmayı seçiyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın