İkincil piyasa izleyicileri patlama yaşıyor

Birçok özel şirketler mevcut piyasada sermaye toplamaktan kaçınmaya çalıştıkça, şirketlerin gerçekte ne kadar değerli olduğunu anlamak önemli ölçüde zorlaşıyor. Ama geleneksel olarak bir pazar eşit Girişimin ipuçları sağlamasından daha az şeffaftır.

Yatırımcıların bir girişim veya fondaki mevcut hisseleri alıp satabilecekleri ikincil piyasa, alıcıların ve satıcıların resmi fonlama turları arasında şirketlere nasıl değer verdiğini anlamanın daha akıcı bir yolunu sunar. Bu anlaşmaları takip etmek, genellikle duyurulmadığı için birincil risk sermayesi anlaşmalarından daha zordu, ancak yeni bir girişim filosu onlara ışık tutuyor.

Geçtiğimiz birkaç yılda, Caplight ve Notice dahil olmak üzere çok sayıda girişim, hem tamamlanan ikincil anlaşmaları hem de alıcılardan ve satıcılardan gelen teklifleri izleyen ve kullanıcılara yatırımcıların şirketlere nasıl değer verdiğine dair gerçek zamanlı bir görünüm sunan ürünler piyasaya sürdü. Birel ve Hiive Markets dahil olmak üzere diğerleri, ikincil hisselerin alım satımını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Caplight’ın kurucu ortağı ve CEO’su Javier Avalos, bu yılın başlarında TechCrunch+’a şirketini kurmak için ilham aldığını çünkü piyasadaki şeffaflık eksikliğinin kurumsal yatırımcıların alandaki bahisleri düzgün bir şekilde hedge etmelerini veya doğru bir şekilde koruma sağlamalarını engellediğini hissettiğini söyledi. olumsuz risk.

Tyson Hendricksen, Notice’i 2021’de başlattığını çünkü yıllarca komisyoncu olarak çalıştığı sektörün, etkilediği tüm temel paydaşlar, özellikle de hisse senedi opsiyonları olan şirket çalışanları için yeterince erişilebilir olmadığını hissettiğini söyledi.

TechCrunch+’a “Her gün aktif olan bir komisyoncu olarak bile verilerin bu kadar parçalanmış ve çökmüş olması beni çok şaşırttı” dedi. “Neler olduğunu anlamak gerçekten zordu. Bu benim işimdi. Yarım saatlik bir öğle yemeği molası veren ve hisselerini satmak isteyip istemediklerini anlamak isteyenler için bu gerçekten zordu.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın