Apple, Hindistan’ın akıllı telefon ihracatı rekor artışla iki katına çıkarken başı çekiyor

Hindistan Hücresel ve Elektronik Derneği ve hükümet yetkilileri tarafından incelenen ticaret verilerine göre, Hindistan’ın akıllı telefon ihracatı Mart ayında sona eren mali yılda iki katından fazla artarak 11 milyar doları aştı ve Güney Asya pazarının küreselleşme yönündeki artan hırsının altını çizdi. donanım üretim merkezi.

11,2 milyar dolarlık akıllı telefon ihracatı, sadece iki yıl önce Hindistan’daki tüm yerel sevkiyatın üçte ikisinden fazlasını yöneten Çinli akıllı telefon üreticilerinin ihracata çok az katkıda bulunmasına rağmen, Yeni Delhi’nin 9-10 milyar dolarlık hedefini aşıyor.

Sektör analistlerine göre Apple, tahmini 5 ila 5,5 milyar dolar ile toplam ihracatın neredeyse yarısını oluşturdu. Güney Koreli dev Samsung Electronics ise yaklaşık 4 milyar dolarla ikinci sırada yer aldı.

Akıllı telefon ihracatındaki artış, Yeni Delhi’nin uyumlu çabalarına bağlanabilir ve önemli finansal teşviklerGüney Asya pazarı yerel altyapıyı desteklemek için yarışırken akıllı telefon üreticilerini Hindistan’daki operasyonlarını genişletmeye teşvik etmeyi amaçlıyor.

Geçen yıl, dünyanın en büyük sözleşmeli elektronik üreticisi Foxconn, Hindistan’da iPhone 14’ün üretimine başlandı, ülkenin Apple’ın en son modelini ilk kez bir araya getirdiği zamandı. Bu hamle, Apple’ın tedarik zinciri ağını, devam eden Covid kısıtlamalarının ve diğer faktörlerin büyük ölçüde tek bir ulusa güvenmenin risklerini vurguladığı Çin’in ötesinde çeşitlendirmeye yönelik agresif stratejisinin bir parçası.

JP Morgan analistlerine göre Apple, Hindistan’daki üretim kapasitesini daha da genişletmeyi planlıyor. 2025 yılına kadar tüm iPhone’ların %25’ini üretin. Apple, dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon pazarı olan Hindistan’da büyüyen hırslarının bir başka işareti olarak, ülkedeki ilk iki perakende mağazasını önümüzdeki hafta açacak.

“Akıllı telefon ihracatının ikiye katlanarak 11 milyar doların üzerine çıkmasıyla Hindistan, dünya mobil cihaz pazarında lider olma yolunda ilerliyor ve Hindistan’ın elektronik ihracatında önemli bir rol oynuyor. Birlik Bakanı Ashwini Vaishnaw yaptığı açıklamada, bu, Başbakan Modiji’nin Hindistan’da Yap programı için büyük bir kazanım” dedi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın