Google Haritalar, milli parkları keşfetmeyi kolaylaştırmak için yeni özellikler ekliyor

Google tanıtmak Kullanıcıların uygulamayı kullanarak milli parklarda gezinmesini kolaylaştıran yeni Haritalar özellikleri. Teknoloji devi, yeni güncellemelerin, kullanıcıların bir milli parkı ziyaret ederken yapılacak şeyleri keşfetme ve parkta yolunuzu bulma gibi ihtiyaç duydukları bilgileri bulmalarına yardımcı olmak için tasarlandığını söylüyor.

Bu güncellemeyle, bir parkur aradığınızda, Google Haritalar haritada yalnızca bir raptiye yerine tüm rotayı vurgulayacaktır. Şirket, bu özelliğin insanların bir yolun nerede bitip nerede başladığını ve rotanın nasıl göründüğünü kolayca belirlemesine yardımcı olmayı amaçladığını söylüyor. Ayrıca, Google Haritalar topluluğundan gelen incelemeleri ve fotoğrafları da görebileceksiniz. Uygulama, ne tür bir parkur olduğu, zorluk seviyesi ve koşmak, yürümek veya bisiklete binmek için daha iyi olup olmadığı gibi Haritalar topluluğundan yararlı ayrıntıları ortaya çıkaracaktır.

Görsel Kaynakları: Google

Google Haritalar ayrıca bir parktaki ilgi çekici yerler, kamp alanları, ziyaretçi merkezleri ve parkurlar gibi en popüler yerlerin hızlı bir şekilde belirlenmesini kolaylaştırıyor. Bir milli parkı ziyaret etmeyi planlıyorsanız, parkı arayabilir ve Haritalar topluluğundan önemli ilgi çekici yerlerin öne çıkan fotoğraflarını görebilirsiniz. Videolar ve incelemeler gibi ek bilgiler almak için fotoğraflara dokunabilirsiniz.

Ayrıca uygulama, kullanıcılara daha kesin yol tarifleri sağlıyor. Bu ayın ilerleyen saatlerinde, kullanıcılar haritada vurgulanan park girişlerini görmeye başlayacak ve artık belirli bir parkur için yaya veya bisikletle yol tarifleri talep ettiğinizde, Haritalar sizi doğruca parkur başına yönlendirecek.

Görsel Kaynakları: Google

Google ayrıca bir park için çevrimdışı harita indirmenin yeni bir yolunu başlatıyor. Kullanıcılar parkın Google Haritalar listesindeki “indir” düğmesine dokunarak çevrimdışı kullanım için indirebilir. Bu seçenekle, internet erişimi veya hücresel veri olmadan yolunuzu kolayca bulabilirsiniz. Google, indirme düğmesinin bu ayın sonlarında park listelerinde görüneceğini söylüyor.

Şirket, “Bu özellikler bu Nisan ayında tüm ABD milli parklarına geliyor ve önümüzdeki aylarda dünyanın dört bir yanındaki parklara yayılacak” dedi. Blog yazısı. “Görülmesi gereken yerler listenizi yaparken veya koşmak için en iyi parkuru bulmaya çalışırken, Google Haritalar ihtiyacınız olan tüm bilgileri tek bir yerde toplar, böylece zaman planlamadan tasarruf edebilir ve keşfederek geçirebilirsiniz.”

Görsel Kaynakları: Google

Yeni özelliklerin kullanıma sunulmasıyla birlikte Google Haritalar’ın AllTrail’in alanına girdiğini belirtmekte fayda var. bu fitness ve seyahat mobil platformu kullanıcılara binlerce kitle kaynaklı inceleme ve görsel sağlar. Tabii ki, AllTrail’s sadece milli parklardan daha fazlasını kapsıyor, bu nedenle Google, oyunda hala oldukça yeni.

Duyuru kapsamında Google, Google Haritalar verilerine göre Great Smoky Mountains Ulusal Parkı’nın ülkedeki en yüksek puan alan ulusal bölge olduğunu paylaştı. Parkı Bryce Canyon Ulusal Parkı, Glacier Bay Ulusal Parkı ve Koruma Alanı, Kenai Fjords Ulusal Parkı, Rocky Dağı Ulusal Parkı, Acadia Ulusal Parkı, Badlands Ulusal Parkı, Rainier Dağı Ulusal Parkı, Carlsbad Caverns Ulusal Parkı ve Grand Teton Ulusal Parkı takip ediyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın