NBCUniversal, CEO’ya kapıyı gösterdiği için daha yüksek Peacock kayıpları bildirdi

Tavuskuşu kayıpları bu çeyrekte artmaya devam ediyor, NBCUniversal ana şirketi Comcast bildirildi Perşembe, şirketten birkaç gün sonra ilan edildi Jeff Shell’in NBCU CEO’su olarak görev süresinin dolduğunu. Peacock, 2023’ün ilk çeyreğinde 704 milyon dolar zarar etti ve bu, bir önceki yılın aynı dönemindeki 456 milyon dolardan önemli bir sıçrama yaptı.

İçinde 2022’nin dördüncü çeyreği, Peacock, 978 milyon dolarlık düzeltilmiş FAVÖK kaybı bildirdi. Şirket daha önce hissedarlarını, bu yıl kayıpların yaklaşık 3 milyar dolara ulaşmasını beklediği konusunda uyarmıştı.

Ancak Peacock, bir önceki çeyrekte 20 milyon abone olan toplam abone sayısını 22 milyona çıkarmak için iki milyon ücretli abone ekleyerek abone artışı da yaşadı.

Comcast Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Shell’in şirket içinde uygunsuz bir ilişki şikayetiyle ilgili bir soruşturmanın ardından derhal geçerli olmak üzere şirketten ayrıldığını duyurdu. Bu arada, Comcast Başkanı Mike Cavanagh, Shell’in görevlerini üstlenecek.

“Bugün NBCUniversal’ın CEO’su olarak son günüm. Şirkette bir kadınla çok pişman olduğum uygunsuz bir ilişkim oldu. Shell yaptığı açıklamada, Comcast ve NBCUniversal meslektaşlarımı hayal kırıklığına uğrattığım için gerçekten üzgünüm, onlar sektördeki en yetenekli insanlar ve son 19 yılda onlarla çalışma fırsatı bir ayrıcalıktı” dedi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın