Microsoft yeni Surface cihazlarını 12 Ekim’deki etkinlikte duyuracak

Microsoft yeni Surface cihazlarını 12 Ekim’deki etkinlikte duyuracakMicrosoft gelecek ay bir Surface etkinliği düzenliyor. Yazılım devi, cihazlar ile alakalı konuşmayı planladığını dediği etkinliği Microsoft Fall 2022 Etkinliği olarak adlandırıyor. Bu etkinlik şirketin Ignite konferansından derhal ilkin, 12 Ekim’de düzenlenecek ve Türkiye saatiyle 17.00’de başlayacak.

Microsoft’un etkinlik davetiyesi, suluboya içeren duvar kağıdına benzer bir resim ve muhtemelen bir Surface Pen ile yazılmış “tarihi kaydet” yazısı yer alıyor. Davet, Surface Pro 9 ve Surface Laptop 5 cihazlarıyla ilgili söylentilerin ortaya çıkmasından birkaç saat sonrasında geldi. Microsoft’un, Arm yada Intel işlemci seçeneğiyle, muhtemelen Surface Pro X serisinin sonu anlamına gelen bir Surface Pro 9 modeli sunmayı organize ettiği öne sürülüyor.

Surface Laptop 5’in yolda olduğu söylentileri ile beraber Surface Laptop serisinin yenilenmesi de muhtemel görünüyor. Microsoft’un Surface Pro 9 için yeni yeşil ve aleni mavi renkleri de tanıtması bekleniyor.

Microsoft, pandemiden bu yana karşı karşıya bir Surface etkinliği düzenlemedi ve bu faaliyet de yalnızca çevrimiçi olacak şeklinde görünüyor. Microsoft, pandeminin başlamasından bu yana ilk büyük karşı karşıya etkinliğine ev sahipliği yapacağı Seattle’daki Ignite konferansını başlatmadan birkaç saat önce laf mevzusu donanım etkinliği gerçekleştirilecek.

12 Ekim saat 17.00’den itibaren Microsoft’un duyurularıyla alakalı detaylar Teknoblog’da yer alacak.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın