Mercedes G Serisi’nin ilk elektrikli modeli 2024’ün nihayetinde yollarda olacak

Mercedes G Serisi’nin ilk elektrikli modeli 2024’ün nihayetinde yollarda olacakMercedes G Serisi’nin ilk elektrikli modelinin ne zaman yollara çıkacağını açıkladı. Mercedes-Benz CEO’su Ola Källenius, elektrikli G Serisi otomobilin 2024’ün sonları itibarıyla yollarda olacağını belirtti.

Popüler otomobilinin duyurusunu 2019’da meydana getiren Mercedes, EQG konseptini de geçtiğimiz yıl sergilemişti. Källenius arabası firmanın Avusturya’nın Graz şehrindeki kontrol sahasında denemişti. Deneyiminden memnun kalan Mercedes CEO’su, “off-road’un geleceği elektrikli” şeklinde konuşmuştu.

Otomotiv sektörünün geleneksel oyuncuları elektrikli araba pazarında sundukları seçenekleri artırmak için önemli bir mesai harcıyor. Mercedes’in önemli rakipleri BMW ve Audi de çok sayıda yeni elektrikli otomobil üstünde çalışıyor.

Mercedes G Serisi’ne elektrikli bir araba ilave ederek uzun vadeli hedefleri mevzusunda mühim bir adım atmış olacak. Şirket 2030 itibarıyla bütün vasıta portföyünün elektrikli hâle gelmesini amaçlıyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın