BMW, elektrikli, dijital ve dairesel tasarımı sergileyen Vision Neue Klasse otomobillerini sergiliyor

rent a car 34

VB Transform 2023 oturumlarını görüntülemek için isteğe bağlı kitaplığımıza gidin. Buradan Kayıt Olun


BMW, sürdürülebilir otomobillerin geleceğine heyecan verici bir bakış sunan Vision Neue Klasse teması altında bugün Münih’te en yeni otomobil tasarımlarını sergiledi.

Santa Monica tasarım stüdyosunda yakından gördüğüm tasarımlarını Tasarım Çalışmalarıbilim kurgu tarzıyla beni her zaman etkilemiştir. Bunun cam tavanı var, o yüzden güneş kremini çıkarsan iyi olur.

Bu kez otomobil tasarımcıları elektrifikasyona, dijitalleşmeye ve döngüsel tasarıma odaklandı. Vision Neue Klasse (yeni sınıf), BMW’nin önümüzdeki birkaç yıl içinde hayata geçirmek istediği otomobillere odaklanıyor.

BMW Başkanı Oliver Zipse yaptığı açıklamada, “BMW Vision Neue Klasse, elektrifikasyon, dijitalleşme ve döngüsellik gibi temel alanlarda yenilik yapma yeteneğimizi birleştiriyor” dedi. “Bu şekilde her zaman geleceğin iki adım ilerisinde kalabiliyoruz: Neue Klasse şimdiden önümüzdeki on yılın mobilitesini 2025’te yollara taşıyor ve BMW’yi yeni bir çağa taşıyor.”

Etkinlik

VB Dönüşümü 2023 İsteğe Bağlı

VB Transform 2023’ten bir oturumu kaçırdınız mı? Tüm öne çıkan oturumlarımıza ilişkin isteğe bağlı kütüphaneye erişmek için kaydolun.

Şimdi üye Ol

Vision Neue Klasse, Münih’teki IAA Mobility 2023 Uluslararası Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktı. Neredeyse tamamen cam tavanlı bu araba oldukça havalı görünüyor.

BMW Vision Neue Klasse panoramik görüntüleme özelliğine sahiptir.

Tasarım dili, BMW böbrek ızgarası ve ikonik Hofmeister kıvrımı gibi imza niteliğindeki özellikleri vurgulayan şık yüzeylere ve minimalist çizgilere sahiptir. İç mekan, kullanıcılara gerçek ve sanal dünyaları kusursuz bir şekilde harmanlayan benzersiz bir dijital deneyim sunan yeni nesil BMW iDrive ile donatılmıştır. Bu sanal ortamlar bana meta evren için arabalar tasarlıyorlarmış gibi hissettiriyor.

Şirket, daha fazla miktarda ikincil hammadde kullanarak, kaynak açısından verimli üretim yöntemlerini benimseyerek ve altıncı nesil BMW eDrive teknolojisiyle desteklenen tamamen elektrikli aktarma organlarını kullanarak Neue Klasse’nin yaşam döngüsü boyunca karbon ayak izini önemli ölçüde azalttığını söyledi.

BMW’nin geliştirmeden sorumlu yönetim kurulu üyesi Frank Weber yaptığı açıklamada, “Yüzde otuz daha fazla menzil, %30 daha hızlı şarj, %25 daha fazla verimlilik – Neue Klasse, EfficientDynamics’i yeni boyutlara taşıyacak büyük bir teknolojik atılımı temsil ediyor” dedi. . “Aynı şey tasarımı için de geçerli; bundan daha fütüristik olamaz. Neue Klasse ile şirket tarihinin en büyük yatırımına imza attık. Biz sadece BMW’nin bir sonraki bölümünü yazmıyoruz; yepyeni bir kitap yazıyoruz. Bu nedenle Neue Klasse kesinlikle tüm model nesillerini etkileyecektir.”

Tamamen elektrikli araç mimarisi, iç tasarımda yeni olanaklara olanak tanıyor. BMW Group Tasarım Başkanı Adrian van Hooydonk yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Neue Klasse’nin tasarımı tipik olarak BMW’ye özgü ve o kadar ilerici ki sanki bir model neslini atlamışız gibi görünüyor.”

BMW Yeni Sınıf

Vision Neue Klasse’nin iç mekanında BMW Panoramic Vision, merkezi ekran ve direksiyon simidindeki çok işlevli düğmeler gibi yenilikçi öğeler bulunur ve analog kontroller en aza indirilir. Sürücü ve ön yolcu, BMW Panoramic Vision’da görüntülenen bilgilerle etkileşime girerek ortak bir kullanıcı deneyimi yaratabilir. BMW iDrive, sürüş deneyimi ve bilgi-eğlenceyle ilgili verileri birleştirerek yeni bir kişiselleştirme ve kişiselleştirme düzeyine olanak tanıyan son derece entegre bir yazılım mimarisi içerir.

Neue Klasse’nin üretimi karbondioksit emisyonlarını ve kaynak tüketimini azaltmaya odaklanıyor. Debrecen’deki üretim tesisi tamamen fosil yakıtlar olmadan çalışıyor ve karbondioksit emisyonları azaltılarak üretilen önemli miktarda ham ve ikincil malzeme kullanıyor.

Yüksek verimli elektrik motorlarına ve artırılmış enerji yoğunluğuna sahip yeni geliştirilmiş yuvarlak pil hücrelerine sahip altıncı nesil BMW eDrive teknolojisi, %30’a kadar daha hızlı şarja ve %30’a kadar daha uzun menzile olanak tanır. Sonuç olarak, genel araç verimliliği %25’e kadar artar.

GamesBeat’in inancı Oyun endüstrisini ele alırken “tutkunun işle buluştuğu yer” söz konusudur. Bu ne anlama gelir? Sadece bir oyun stüdyosunda karar verici olarak değil, aynı zamanda bir oyun hayranı olarak haberlerin sizin için ne kadar önemli olduğunu size anlatmak istiyoruz. İster makalelerimizi okuyun, ister podcast’lerimizi dinleyin, ister videolarımızı izleyin, GamesBeat sektör hakkında bilgi edinmenize ve onunla etkileşimde bulunmanın keyfini çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Brifinglerimizi keşfedin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın