Apple Hindistan’da iPhone 14 üretimine başladığını doğruladı

Apple Hindistan’da iPhone 14 üretimine başladığını doğruladıApple, Hindistan’da iPhone 14 üretimine başladığını doğruladı. Böylelikle Cupertino merkezli şirket, ilk kere yeni iPhone’larının üretimini çıkış yılı sona ermeden Hindistan’a taşımış oldu.

Apple tarafından TechCrunch sitesine gönderilen açıklamada, firmanın Hindistan’da iPhone 14 üretmekten dolayı heyecan duyulduğu belirtildi. Üretim Foxconn’un Chennai civarlarındaki Sriperumbudur tesisinde gerçekleştiriliyor. Hindistan’da üretilen iPhone’lar, sene bitmeden Hindistan’da satılmaya başlamış olacak.

Analistler Apple’ın yeni iPhone’larının Hindistan’da üretimi için kapasiteyi düşük tutmasını öngörüyor. Şirketin bu ülkede ayda ortalama 1 milyon üretimeyi düşündüğü ve bunun da toplam aylık üretimin yüzde 5’ine karşılık etmiş olduğu belirtiliyor.

Normal şartlar altında Apple yeni iPhone’larının Hindistan’da üretimine telefonun çıkışından birkaç ay sonrasında yeni yılla birlikte başlıyordu. Ancak 2022 model iPhone’larda işler değişmiş gibi görünüyor. IPhone 14 serisinin üyeleri bu ayın başlarında tanıtılmış ve kısa zaman önce kullanıcılarla buluşmaya başlamıştı.

Bu noktada firmanın sadece iPhone 14 ve Plus’ı Hindistan’da ürettiğini hatırlatmakta fayda var. Pro ve Pro Max modellerinin üretimi hâlâ ancak Çin’de yapılıyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın