Max Q: Virgin Galactic’in muzaffer ilk ticari uçuşu

rent a car 34

Merhaba ve Max Q’ya tekrar hoş geldiniz!

Bu konuda:

Virgin Galactic ilk ticari uçuşunu tamamlayarak 13 bilimsel yük ve İtalyan Hava Kuvvetleri’nden üç yetkili de dahil olmak üzere dört insanı uzayın ucuna ve geri gönderdi. 90 dakikalık uçuş sorunsuz gerçekleşti ve başarısı, 19 yıllık uzay turizmi şirketi için yeni bir dönemin başlangıcı oldu.

Virgin Galactic’in, özel vatandaşlar veya hükümetleri veya diğer kurumları temsil edenler de dahil olmak üzere ödeme yapan müşterileri en az ayda bir yörünge altı uzaya uçurmak gibi büyük hedefleri var. Şirket, Ağustos ayındaki bir sonraki ticari misyonu için hazırlanıyor ve yeni nesil özel uçak sınıfını geliştirmeye devam ediyor. Şirket için daha yapılacak çok iş olsa da, bu ilk görev kesinlikle iyi bir başlangıç.

Uçak uzayın kenarına vardığında bir yolcu İtalyan bayrağını kaldırıyor. Görsel Kaynakları: Bakire Galaktik

Diğer haberlerde…

Airmosera gazı (GHG) emisyonlarını izlemek için 12 uydulu bir takımyıldızı başlatmayı planlayan bir Alman girişimi, 5,2 milyon avroyu kapattı (5,7 milyon $) tohum öncesi fonlamada. Buna girişim dolarları ve Avrupa Uzay Ajansı (ESA) ile bir sözleşme dahildir.

Anduril Endüstrileri Adranos’u satın aldıuzay içi ve karasal uygulamalar için katı roket motorları üreten bir girişim – uzay endüstrisi ile ilgili olmayan ancak yine de ilginç bulduğum bir haber.

Lynkuydudan telefona bağlantı sağlayıcısı olan , Palau’da görücüye çıktışirketin “uzaydaki hücre kuleleri” ile tüm ülkeyi kapsama alanı sağlıyor.

Ramon.Boşlukbir uzay bilgi işlem başlangıcı, 26 milyon dolar topladı bir Foxconn Technology Group iştiraki olan Ingrasys ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin Stratejik Geliştirme Fonu’ndan.

Küresel Spire ve Almanya merkezli OroraTech devreye alacaklarını açıkladı. sekiz takımyıldızı küresel sıcaklık ve orman yangını izleme uyduları 2024 ortasına kadar yörüngeye yerleştirilecek.

Max Q size benim tarafımdan getirildi, Aria Alamalhodaei. Max Q’yu okumaktan hoşlanıyorsanız, onu bir arkadaşınıza iletmeyi düşünün.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın