EV üreticisi Arrival’ın ikinci SPAC’si artık ölü bir SPAC

rent a car 34

Sorunlu ticari EV üreticisi Arrival, özel amaçlı bir satın alma şirketiyle – üç yıldan kısa bir süre içinde ikinci kez – birleşme anlaşmasını yeni bitirdi.

Başlangıçta varış Mart 2021’de halka açıldı özel amaçlı satın alma şirketi CIIG Merger Corp. ile 5,4 milyar dolar değerinde bir anlaşma yoluyla birleşti. 2021’in o yüksek uçan SPAC günlerinden bu yana, Arrival üretim lansmanını defalarca erteledi, ekseni etrafında döndü ve pazar odağını değiştirdi. milyonlarca dolar aracılığıylaVe şirketi üç kez yeniden yapılandırdı. Varış’ın hisse fiyatı da darbe aldı ve Mart 2021’deki 22 $’lık açılış rakamından %87 düştü.

Geliş, iflastan kaçınmak amacıyla Nisan 2023’te, Kensington Capital Acquisition Corp adlı ikinci bir SPAC veya boş çek şirketiyle birleşmek için bir anlaşmaya vardığını duyurdu. Kensington ile SPAC’ın proforma işletme değeri 524 ABD dolarıydı. milyon.

Varış, düzenleyici bir dosyalamada “odağını diğer fırsatları ilerletmeye yönlendirmeyi planladığını” söyledi. Arrival, “şirkete ek likidite sağlayacak alternatif yolları takip etmek” için TD Cowen ve Teneo Financial Advisory ile anlaştı.

Bu ikinci SPAC’ler — bir yeniden SPAC? – henüz bir trend olmayabilir. Ancak Birleşik Krallık merkezli Wejo da dahil olmak üzere bir avuç şirket, sermaye açısından sıkı olan bir piyasada nakit toplamak için bunu kullandı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın