Konular 100 milyon kullanıcıya ulaştı, yayalar AV’lere karşı savaşıyor ve VanMoof rotasından sapıyor

Hey, arkadaşlar – hoş geldiniz İncelenen Hafta (WiR), TechCrunch’ın teknolojide haftanın düzenli özeti. Hayat, TC’deki önemli hikayeleri takip etmenin önüne geçiyorsa, üzülmeyin. Doğru yere geldiniz.

Bu sayımızda, savunma sanayi için “barutun yerini alan” 19 yaşındaki MIT’yi ve yöneticiler çıkışlara yönelirken satışları durduran e-bisikletin sevgilisi VanMoof’u ele alıyoruz. Başka yerlerde, San Francisco’daki robotaksi nefret edenler trafik konileri olan AV’leri devre dışı bırakıyor, Twitter CEO’su Elon Musk bir AI organizasyonu başlattı ve Instagram’ın Threads uygulaması 100 milyon indirmeye ulaştı. Vay.

Haftanın en çok okunan hikayeleri için okumaya devam edin ve henüz okumadıysanız, buradan kaydol WiR’yi her cumartesi gelen kutunuza almak için.

En çok okunan

Hidrojenle çalışan savunmalar: Aria, VC’lerin ve DoD’nin dikkatini çeken bir savunma kuruluşu olan Mach Industries hakkında yazıyor. Şirketin 19 yaşındaki kurucusu Ethan Thornton, insansız hava araçları, mühimmat ve hidrojen üretim sistemleri dahil olmak üzere ordu için hidrojenle çalışan platformların Ar-Ge’sine öncülük ediyor.

VanMoof pistten çıkıyor: Hollandalı e-bisiklet şirketi VanMoof, 200 milyon dolardan fazla girişim desteğiyle mobilite dünyasına adım attı. Ancak serveti daha da kötüye gitmiş gibi görünüyor. Şirket, Haziran sonunda sipariş almayı bıraktı ve kaynaklar, VanMoof’un iflası önlemek için bir köprü turu sağlamaya çalışırken, CEO ve bir kurucu ortak da dahil olmak üzere üst düzey personelin yönetici rollerini bıraktığını iddia ediyor.

Yayalar direniyor: San Francisco’daki güvenli sokaklar aktivistlerinden oluşan merkezi olmayan bir grup, bir aracın kaportasına bir trafik konisi yerleştirerek Cruise ve Waymo robotaksilerini devre dışı bırakabileceklerini fark ettiler ve başkalarını da bunu yapmaya teşvik ediyorlar. Protesto, Waymo ve Cruise’un San Francisco’daki robotaksi hizmetlerini genişletmesini sağlayacak bir duruşma öncesinde geldi.

Konular başka bir dönüm noktasına ulaşıyor: Arama sonrası, doğrudan mesajlar ve hashtag’ler gibi eksik özelliklere rağmen, Instagram’ın metin tabanlı uygulaması ve Twitter rakibi Threads, bu hafta 100 milyon kaydolmayı başardı. Twitter rakibi, 6 Haziran’da (veya Amerika’da 5 Haziran’da) piyasaya sürüldü. iz sürücü.

Google Takvim müsaitlik durumu paylaşımını alır: Bu hafta Google, Google Takvim entegrasyonuyla Gmail için hızlı etkinlik oluşturma ve kolay müsaitlik durumu paylaşımı da dahil olmak üzere planlamayla ilgili yeni özellikler yayınladı. Gmail artık görüşme görünümünün alt kısmında iki seçeneğe sahip olacak bir takvim simgesine sahip olacak: “Bir etkinlik oluştur” ve “Boş olduğunuz zamanları sunun.”

Uydular tehlikeli hale geliyor: Starlink uyduları, Dünya’nın alçak yörüngesi daha kalabalık hale geldikçe binlerce kaçınma manevrası yapıyor ve bu da feci bir etkinin kaçınılmaz olduğuna dair endişeleri besliyor. SpaceX’in yörünge iletişim uyduları, 1 Aralık 2022 ile 21 Mayıs 2023 arasındaki altı aylık dönemde 25.000’in biraz üzerinde manevra gerçekleştirerek, önceki raporlama döneminde Starlink uydularının yaptığı kaçınma manevralarının sayısını iki katına çıkardı.

rent a car 34

Yıldızlararası uzay yolculuğunu gerçeğe dönüştürmek: Uzay tahrik şirketi Pulsar Fusion, uzayda nükleer füzyonla çalışan bir tahrik sistemini ateşleyen ilk firma olmak için yarışırken, İngiltere’de büyük bir nükleer füzyon odası inşaatına başladı. Nükleer füzyon tahrik teknolojisi, ticari olarak uygun olduğu kanıtlanırsa, Mars’a seyahat süresini yarı yarıya ve Satürn’ün ayı Titan’a olan süreyi 10 yerine iki yıla indirebilir.

Antropik, 2. Bölüm’ü yayınlar: Bu hafta, antropikeski OpenAI yöneticileri tarafından ortaklaşa kurulan AI girişimi, Claude 2 adlı yeni bir metin üreten AI modelinin yayınlandığını duyurdu. Anthropic, Claude 2’nin birçok alanda selefi Claude 1.3’ten üstün olduğunu ve özellikle yetenekli olduğunu iddia ediyor. belgeler arasında arama yapma, özetleme, yazma ve kodlama ve belirli konularla ilgili soruları yanıtlama gibi görevler.

Ses

Vakit geçirmek için bir podcast istiyorsanız, TechCrunch’ın büyüyen listesinden başka bir yere bakmayın.

Açık Eşitlik, ekip, AI savaşını gerçekten kimin kazanacağını merak etmelerine neden olan yeni bir Çin AI modeli de dahil olmak üzere bir dizi konudan bahsetti; Kurucular Fonu yeni bir ortak kazanıyor; Girişimciler için daha az önyargılı bir ortam yaratmak için AI modellerini kullanan Connetic Ventures; ve soğutma teknolojisi işten çıkarmaları ve enflasyon.

ve üzerinde Zincirleme tepki, Jacquelyn, kripto, blockchain, fintech ve pazarlara odaklanan erken aşamadaki bir girişim şirketi olan Electric Capital’in yatırım ekibinin genel ortağı olan Maria Shen ile röportaj yaptı. Mart 2022’de firma, bir çift kripto fonu için 1 milyar doları kapattığını duyurdu – yeni girişimlerde öz sermaye yatırımları yapmak için 400 milyon dolarlık bir araç ve doğrudan kripto jetonlarına yatırım yapmayı amaçlayan 600 milyon dolarlık bir fon.

TechCrunch+

TC+ aboneleri, zaten bir abone olup olmadığınızı bildiğiniz derinlemesine yorumlara, analizlere ve anketlere erişim elde eder. Eğer değilsen, kaydolmayı düşün. İşte bu haftadan birkaç önemli nokta:

Tünelin sonunda ışık:Alex, “Girişim sermayesi faaliyetlerinde son altı çeyrekte gördüğümüz büyük düzeltmenin yolunda gittiğine inanmak için iyi nedenler var” diye yazıyor.

Amazon ve öldürdüğü markalar: Haje, en iyi inceleme ve haber sitelerinden biri olarak kabul edilen ve en çok DPReview olarak bilinen Digital Photography Review’un kaderi hakkında haber yapıyor. Amazon, 2007’de satın aldı ve personeli yavaş yavaş müteahhitler ve serbest çalışanlarla değiştirdi, ta ki Mart ayında onu öldürene kadar.

ESG, şimdilik güvenli: Şirket yöneticileri, ESG (çevresel, sosyal ve yönetişim) hakkında çok fazla gürültü yapıyor olabilir – bazıları olumlu, bazıları değil. Ancak Tim, konu yatırımcılara geldiğinde, sürdürülebilirlik endişelerinin burada kalacağını yazıyor.


TechCrunch düzeltme IRL’nizi alın. Başlangıçla ilgili her şeye kendinizi kaptırmak için bu Eylül ayında San Francisco’daki Disrupt 2023’te bize katılın. Manşet röportajlarından samimi yuvarlak masa toplantılarına, tıka basa dolu bir başlangıç ​​fuarına kadar, Disrupt’ta herkes için bir şeyler var. 11 Ağustos’a kadar kartınızı şimdi satın aldığınızda 600$’a kadar tasarruf edin ve WIR promosyon koduyla buna ek olarak %15 tasarruf edin. Daha fazla bilgi edin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın