Meta’s Threads yayına giriyor, OpenAI GPT-4’ü başlatıyor ve Pornhub erişimi engelliyor

Hey millet, hoş geldiniz İncelenen Hafta (WiR), TechCrunch’ın teknolojide haftanın düzenli özeti. Haber döngüsünü istediğiniz kadar yakından takip edemeyecek kadar eleştirildiniz mi? Endişe etmeyin. WiR bu yüzden var. Sizi en kısa sürede hızlandıracağız.

4 Temmuz tatili sayesinde çalışma haftası biraz kesintiye uğradı. Ama yine de çok şey oldu. Meta, hızla on milyonlarca kullanıcıya ulaşan Twitter rakibi Threads’i piyasaya sürdü. Bu arada Twitter, tweetleri görüntülemek için yalnızca birkaç gün önce uyguladığı oturum açma gereksinimini sessizce kaldırdı. Tüm bunların ortasında bir yerde, gizli donanım girişimi Humane, ilk ürününün ayrıntılarını açıkladı. Ve OpenAI, GPT-4 üretici yapay zeka modelini genel kullanıma sundu.

Haftanın en çok okunan hikayeleri için okumaya devam edin ve henüz okumadıysanız, buradan kaydol WiR’yi her cumartesi gelen kutunuza almak için.

En çok okunan

Konular yayına giriyor: Bu hafta Instagram, Instagram kullanıcılarının tweet benzeri kısa güncellemeler göndermek için mevcut kimlik bilgileriyle kimlik doğrulaması yapmalarına olanak tanıyan metin tabanlı sosyal ağ uygulaması Threads’in merakla beklenen lansmanını duyurdu. Yaklaşık 100 ülkede (AB hariç) iOS ve Android için kullanıma sunulan uygulama, 24 saat içinde yerel veri gizliliği düzenlemeleri nedeniyle bildirildiğine göre), 30 milyon kaydı geçti.

Twitter eldivenleri çıkarıyor: Threads’in başarısıyla Twitter, eski Twitter çalışanlarını yeni platformu oluşturmak için kaçırmakla suçladığı Meta’yı dava etmekle tehdit ediyor. Threads başlatıldıktan kısa bir süre sonra, Twitter’ın avukatlarından Alex Spiro, Meta CEO’su Mark Zuckerberg’e sosyal medya devini Twitter’ın ticari sırlarını ve diğer fikri mülkiyet haklarını yasa dışı bir şekilde kötüye kullanmakla suçlayan bir mektup gönderdi.

Silinmesi zor bir konu: Daha fazla Threads haberinde, bir Threads hesabını silmenin bağlantılı Instagram hesabını da silmeyi gerektirdiği ortaya çıktı. Meta’nın politika sayfasında detaylandırdığı mantık, bir Threads profilinin kullanıcının Instagram hesabının bir parçası olmasıdır. Bu şartın keşfi, şaşırtıcı olmayan bir şekilde birçok kullanıcıyı şaşırttı.

OpenAI, GPT-4’ü başlatır: OpenAI bu hafta, en son metin oluşturma modeli olan GPT-4’ün ücretli API’si aracılığıyla genel kullanıma sunulduğunu duyurdu. GPT-4, metin (kod dahil) oluşturabilir ve resim ve metin girişlerini kabul edebilir – önceki modele göre bir gelişme GPT-3.5yalnızca metni kabul eden ve çeşitli profesyonel ve akademik ölçütlerde “insan düzeyinde” performans gösteren. Ama notlarımızda belirttiğimiz gibi mükemmel değil. önceki kapsam.

Humane, Ai Pimi’ni tanıttı: Eski Apple tasarım ve mühendislik ikilisi Imran Chaudhri ve Bethany Bongiorno tarafından başlatılan girişim Humane, bu hafta ilk ürünü olan Ai Pin ile ilgili ayrıntıları açıkladı. Humane’nin ürünü, yansıtılan bir ekrana ve yapay zeka destekli özelliklere sahip, fütüristik bir akıllı telefon gibi, ancak çok farklı bir form faktörüne sahip giyilebilir bir cihazdır.

Pornhub erişimi engeller: Pornhub, yakın zamanda yetişkin web sitelerine erişim için yaş doğrulaması gerektiren yasaları çıkaran Mississippi, Virginia ve Utah’taki kullanıcıların erişimini engelliyor. İnternet gizliliği savunucuları, kullanıcıların interneti kullanmak için devlet kimlikleri gibi kişisel bilgilerini paylaşmalarını gerektiren bu yaş kontrollerini uzun süredir eleştiriyor.

rent a car 34

Reddit’in değeri yine düşüyor: Fidelity, sosyal medya devi Reddit’teki tahmini değerini daha da düşürdü. Fonun geçen Cuma günü yaptığı aylık açıklamaya göre, Fidelity Blue Chip Growth Fund, Reddit’teki varlığının 31 Mayıs itibarıyla 15,4 milyon dolar değerinde olduğunu bildirdi. Bu, %7,36 düşüşle Nisan kapanışında 16,6 milyon dolar ve toplamda %45,4’lük bir düşüş Ağustos 2021’de yatırım. Güncellenen hisse değeri, Reddit için 5,5 milyar dolarlık bir değerleme öneriyor.

Goldman, Apple’ı devre dışı bırakmak istiyor: Apple ile ortaklık kurduktan dört yıl sonra Apple Card’ın lansmanı, Goldman Sachs çıkışları izliyor olabilir. Wall Street Journal, Goldman’ın yakın zamanda Apple ile yaptığı yüksek profilli anlaşmadan “çıkış yolu aradığını” bildiriyor. tasarruf hesaplarını içerecek şekilde genişletildi Apple Kart sahipleri için. WSJ raporuna göre, yatırım bankacılığı firması görünüşe göre ortaklığı American Express’e devretmek için görüşmelerde bulunuyor, ancak şu ana kadar hiçbir şey kesinleşmemiş gibi görünüyor ve Apple’ın devri destekleyip desteklemeyeceği de net değil.

Ses

Zaman geçirmek için bir podcast’e mi ihtiyacınız var? Doğru yere geldiniz. TechCrunch, büyüyen bir kaliteli şov listesi sunuyor ve bu hafta, yeni materyallerin yolunda çok şey var.

Eşitlik Mercury’nin CEO’su ve kurucu ortağı Immad Akhund, bu yılın başlarında Silikon Vadisi Bankası’nın çöküşünün ardından işletme bankacılığı boşluğunu doldurmak için nasıl devreye girdiğiyle manşetlere çıktı.

Ve Kurmak ekip, çiftçilere bir dizi çevrimiçi hizmet sunan bir girişim olan Farmers Business Network’ün kurucu ortağı ve CMO’su Charles Baron ile röportaj yaptı.

TechCrunch+

TC+ aboneleri, zaten bir abone olup olmadığınızı bildiğiniz derinlemesine yorumlara, analizlere ve anketlere erişim elde eder. Eğer değilsen, kaydolmayı düşün. İşte bu haftadan birkaç önemli nokta:

Avrupa, bulanık teknoloji bulutu: Haje, ABD ve Avrupa başlangıç ​​ortamları arasındaki farklar hakkında yazıyor. İkincisi, diye yazıyor, ABD’deki yetenek ve yatırımın büyük bölümünü çeken bir avuç büyük merkezin aksine, tutarlı bir bütün halinde tam olarak yerleşmeyi başaramayan bir deney iştahına sahip.

Nakit tasarrufu için hareket: Ufukta bir çıkış olan şirket kurucuları ve hissedarları için, vergi nedenleriyle yapılacak bir hareket finansal açıdan çok anlamlı olabilir. Ancak çoğu zaman bu o kadar basit değildir. Keystone Global Partners’ın genel müdürü Peyton Carr, konuyu genişletiyor.

Fransa’da Siyahi bir kurucu olmak: Siyah kurucular için Fransız girişim ekosistemi gizemle örtülüdür, ancak Dom perdeleri geri çekmeye çalışır. Siyahi girişimcilere karşı ekonomik ayrımcılık şeklinde tezahür eden, ülkede kökleşmiş ırksal klişelerin ve önyargıların hala iltihaplandığını görüyor.


TechCrunch düzeltme IRL’nizi alın. Başlangıçla ilgili her şeye kendinizi kaptırmak için bu Eylül ayında San Francisco’daki Disrupt 2023’te bize katılın. Manşet röportajlarından samimi yuvarlak masa toplantılarına, tıka basa dolu bir başlangıç ​​fuarına kadar, Disrupt’ta herkes için bir şeyler var. 11 Ağustos’a kadar kartınızı şimdi satın aldığınızda 600$’a kadar tasarruf edin ve WIR promosyon koduyla buna ek olarak %15 tasarruf edin. Daha fazla bilgi edin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın