Clair yükseltiyor, Deel iddiaları savunuyor ve Mercury SVB sonrası büyüme rakamlarını paylaşıyor

rent a car 34

Kısa bir haftaydı ve bu, geçen hafta fintech diyarında ele aldığımız haberlerin miktarına yansıdı. Ancak, Clair’in zammı, Deel aleyhindeki bazı iddialar ve bankacılık hizmetleri girişimi Mercury tarafından paylaşılan özel SVB sonrası büyüme rakamları da dahil olmak üzere konuşacak çok şey vardı.

İsteğe bağlı ödeme artıyor

İnsanların yaklaşık %82’si cephe çalışanları olarak kabul edilir vardiyalı çalışan ve muhtemelen saatlik ücret alan. Küresel salgın, yorgunlukları ve tükenmişlikleriyle sonuçlanan bu işçilere ışık tuttu.Büyük İstifaİşverenler ve müşteriler tarafından saygısızlık gördükten ve yeterince para kazanmadıklarını düşündükten sonra işlerinden ayrılan yüzbinlerce işçinin bir Pew Araştırma çalışması.

Bu, işverenlerin çalışanlarına mümkün olan en iyi deneyimi sunmalarına ve elde tutmayı artırmalarına yardımcı olacak modern çözümler oluşturmak için teknoloji sektörünü ve ardından risk sermayesi piyasasını ateşledi.

Üretkenlik ve iletişime odaklanan ilk çözümlerin çoğu — düşünün çevir, Göz kırpmak, güzelce sor, Tuz Laboratuvarları Ve Anlık kaydırma. Daha yakın zamanlarda, işçiler için isteğe bağlı ödeme teklifleri için bazı sağlam VC fonlarını çeken yeni girişimler gördük: YağmurDailyPay ve dakika birkaç isim.

en son ClairHangi 25 milyon dolar topladı işçilerin bir vardiyayı tamamladıktan sonra ödeme almalarına yardımcı olma yaklaşımı nedeniyle özkaynak finansmanında. Şirket ayrıca, Clair’in FDIC sigortalı hesaplarını elinde bulunduran ve ön saflarda çalışanlara maaş avansları sağlayan ortak banka Pathward’ın yeni tüketici kredisi programının bir parçası olarak 150 milyon $ duyurdu.

Kurucu ortak ve CEO Nico Simko, Clair’i rakiplerinden daha çekici kılan şeyin, Pathward’ın ücret avansı riskini kendisi üstlenmek yerine bunu yapması olduğunu açıklıyor.

Simko, “Bir bankaya giden ve bankayı temel olarak mikro krediler, 50 dolarlık krediler şeklinde bu avansları yapmaya ikna eden ilk sağlayıcı biziz” dedi. “Fonları ilerletenler erken aşamadaki, isteğe bağlı ödeme yapan şirketlerin çoğu. Bir bankayı bunu yapmaya ikna ederek, onu destekleyen bir ulusal banka olduğu için ortaklarımıza ve tüketicilerimize düzenleyici bir kesinlik sağlıyor.”

Clair şimdiden 10.000 işverenle çalışıyor; Ancak ABD Ticaret Odası yakın zamanda bildirdi sağlık, konaklama ve gıda dahil olmak üzere sektörler yüksek sayıda açık pozisyona sahip olmaya devam ediyor, bu nedenle bunun gibi çalışanlara sağlanan sosyal yardımlara olan ihtiyacın da artacağını görmemiz muhtemel. — Christine

Maza güncellemesi

28 Haziran’da hakkında yazdım Maza, belgesiz göçmenlere bireysel bir vergi kimlik numarası (ITIN) ve bankacılık hizmetleri sağlayarak ABD mali sistemine erişim kazanmalarına yardımcı olduğunu iddia eden bir fintech şirketi. Bu makalenin yayınlanmasından birkaç gün sonra, fintech meraklısı Jason Mikula bir makale yayınladı. haber bülteni Maza’nın bazı iddialarına meydan okuyor. Birkaç göçmen odaklı kuruluşa ulaştık ama ne yazık ki yanıt alamadık. Ama biz yaptı Mikula’nın iddialarıyla ilgili olarak Maza’dan yanıt alın. Maza’nın kurucu ortağı ve CEO’su Luciano Arango’nun e-posta yoluyla yazdıkları:

Web sitemizde tümü düzeltilmiş bazı belirsiz ve güncel olmayan diller yer aldığı için özür dileriz. Aslında, bankamız bunu bize daha önce bildirdi, ancak ne yazık ki, Maza’nın dahili bir iletişim sorunu nedeniyle değişiklikleri hemen yapmadık. Tüm güncellemeler şimdi yapıldı ve o zamandan beri buna benzer gözetimlerin tekrarlanmamasını sağlamak için yeni prosedürler uygulamaya koyduk.

Buna ek olarak, Maza’nın web sitesini ve uygulamasını uygunluk ve uyumluluk konusunda daha fazla netlik için güncellediğini ekledi:

  • Uygunluk: Maza’nın hizmetleri, kimliklerini doğrulayan uygun belgeleri sağlayabilen tüm ABD’de ikamet edenler için her zaman mevcuttur. Bunu daha net hale getirmek için şartlarımızı ve açıklamalarımızı güncelledik. her zaman sağlamaya çalıştık Bilgi zenginliği almanın tüm faydaları ve sınırlamaları dahil olmak üzere bir ITIN’in amacı ile ilgili olarak müşterilerimize.
  • Uyum: Maza’nın pazarlama materyallerindeki belirli logoların ve dillerin kullanımları da o zamandan beri güncellendi. Maza müşterilerinin mevduatları, FDIC sigortasına hak kazanmak için bankacılık ortağımız Blue Ridge Bank, NA tarafından tutulur ve müşterilere sağladığımız bireysel vergi kimlik numaraları (ITIN’ler) IRS sertifikalı bir kabul acentesi tarafından verilir.

Arango ayrıca Mikula’nın haber bülteninde ortaya çıkan ve Maza’nın “yanlış veya eksik” olarak gördüğü birkaç konuyu ele almak istediğini söyledi:

  • BaaS: Röportajda belirttiğim gibi Maza, TechCrunch haberinde doğru bir şekilde tasvir edilen bir banka değil.
  • Süresi dolan ITINS: Haber bülteni, Maza’nın, kullanıcıların ITIN’lerini vergi beyannamesi vermek için kullanmamaları halinde geçerliliklerinin sona ereceğini açıkça belirtmediğini belirtti. Bu doğru değil. Maza, müşterilerini ITIN’lerinin süresinin ne zaman dolacağını bilmelerini sağlar.
  • Aylık maaş: Bülten, Maza’nın aylık bir ücret aldığını belirtti, bu yanlış. Haber bülteninde atıfta bulunulan bilgiler, hiçbir zaman uygulamaya konulmayan alternatif gelir modellerinin erken bir testinin parçasıydı ve hiçbir müşteriden Maza’nın hizmetleri için bu şekilde ücret alınmadı.

Açık olmak gerekirse Maza, hizmetlerinin bankacılık kısmını (çek hesabı, banka kartı) aylık ücret ödemeden ücretsiz olarak sunduğunu söyledi. ITIN’ler için, Maza’nın ITIN’i alıp sonra yenilemeye yardımcı olmak için yılda 150 ABD doları aldığı ayrı bir hizmet vardır. Arango şunu vurguladı:[o]Hayatları boyunca bir bankacılık müşterisi olabilir ve *asla* bir ITIN almaya karar veremezsiniz. Bu durumda, *asla* yıllık 150 ABD doları ödemeyecektir. Tersine, Maza’nın ITIN hizmetine kaydolabilir ve bankacılık bileşeniyle hiçbir ilgisi olmayabilir. 150 $ yıllık ücreti öder ve isterlerse (ITIN olmayan bir kullanıcı gibi) ücretsiz bankacılık ürününe girer.”

Şirket ayrıca, “SSN alamadıkları için ITIN’e ihtiyaç duyanlar da dahil olmak üzere tüm ABD vatandaşlarının başvuruda bulunmaya uygun olduğunu” belirterek, belge durumlarına göre müşterilere özel olarak pazarlama yapmadığını iddia etti. — Mary Ann

Haftalık Haberler

Mary Ann tarafından bildirildiği üzere: “Geçen hafta, Senatör Steve Padilla (D-San Diego), California Çalışma Bakanı Stewart Knox’a bir mektup gönderdi ve fintech’in HR decacorn’a dönüştüğünü iddia etti. geyik yüzlerce çalışanı işe aldı ancak bunları bağımsız yükleniciler olarak sınıflandırdı. Senatör Padilla, bunu yaparak, Deel’in “onları sağlık, emeklilik, işsizlik sigortası, işçi tazminatı, toplu pazarlık ve fazla mesai ücreti dahil olmak üzere hak ettikleri tüm istihdam ve sosyal güvenlik ağı yardımlarından ve işçi korumalarından etkili bir şekilde mahrum bıraktığını” iddia etti. ” Ayrıca Senatör Padilla, Deel’in kendi müşterilerine (Nike, Subway, Reebok, Forever 21 ve Klarna gibileri dahil) “kendi çalışanlarını yanlış sınıflandırmalarını ve Kaliforniya’da vergi kaçırmalarını” tavsiye ediyormuş gibi “göründüğünü” iddia etti. çalışanlara sağlanan faydaları ödemek. Deel, “tamamen uydurulduğunu ve büyük olasılıkla rakibin söylentilerine dayanarak eski haberlerden yeniden canlandırıldığını” söyleyerek iddiaları yalanladı. Knox, ofisinin Padilla’nın sağladığı bilgileri inceleyeceğini ve bulgularını “takip edeceğini” söyledi. Daha Burada.

Rita Liao tarafından bildirildiği üzere: “2020’nin sonlarından bu yana Çin’in fintech endüstrisini sarsan düzenleyici kısıtlamalar, ülkenin iki dijital ödeme devine ağır cezalar verilmesiyle sona eriyor gibi görünüyor: Tencent Ve Alibaba” Daha Burada.

Mary Ann ile röportaj Merkür CEO ve kurucu ortak Immad Akhund, hakkında okuyabileceğiniz SVB’nin çöküşünün ardından fintech şirketinin müşteri sayısındaki son artış hakkında (yalnızca yeni müşteri büyüme rakamlarını paylaştı) Burada. Ayrıca bu büyüme hakkında daha fazlasını ve Immad’ın startup’ların “startup ölüm sarmalına düşmekten” nasıl kaçınabileceğine dair tavsiyelerini aşağıdaki podcast’te duyabilirsiniz. Immad’in melek yatırımcı olarak Airtable, Rappi, Substack, Deel ve Jasper.AI dahil olmak üzere 300’den fazla girişimi desteklediğini biliyor muydunuz? Biz de yapmadık!

ICYMI’den Harri Weber tarafından bildirildiği üzere: “Ortaklıktan dört yıl sonra Elma üzerinde Apple Card’ın lansmanı, Goldman Sachs çıkışlara bakıyor olabilir. bu Wall Street Gazetesi Goldman’ın yakın zamanda Apple ile yaptığı yüksek profilli anlaşmadan “çıkış yolu aradığını” bildirdi. tasarruf hesaplarını içerecek şekilde genişletildi Apple Kart sahipleri için. WSJ raporuna göre, yatırım bankacılığı firması görünüşe göre ortaklığı American Express’e devretmek için görüşmelerde bulunuyor, ancak şu ana kadar hiçbir şey kesinleşmemiş gibi görünüyor ve Apple’ın bu devri destekleyip desteklemeyeceği de net değil. Daha Burada.

Diğer başlıklar

Challenger bankası N26 sonunda Fransız IBAN’larını ekliyor

Çek hesabı savaşı sona erdi ve fintech’ler kazandı

Çinli fintech şirketindeki uyum şefi, VMware ve teknoloji hisselerini takas etmek için kız arkadaşının içeriden bilgilerini çaldı

Sproutfi aracılık ücreti almaya başladı

Adyen, tüccarların daha iyi müşteri hizmetleri sunması için bir araç başlattı

FIS, Worldpay’in çoğunluk hissesini 18,5 milyar dolar değerlemeyle satın alma grubuna sattı

Swiss National Bank, toptan CBDC pilotunu doğruladı

Finansmanlar ve Birleşme ve Satın Almalar

TechCrunch’ta görüldü

Muhasebe girişimi Dougs, 8 yıl boyunca önyükleme yaptıktan sonra 27 milyon dolar topladı

Ve başka yerlerde

Papara, neobank İsyanı için yapılan anlaşmanın ortasında tek boynuzlu at statüsüne ulaştı

Steadily Insurance, 28,5 milyon dolarlık B Serisi fonlama turunu artırdı

Insurtech ölçeklendirmesi Qover, büyümeyi ve kârlılığı artırmak için 30 milyon dolar artırdı


Fintech’in bugün dünyamız üzerindeki etkisini keşfederken bu Eylül ayında San Francisco’da düzenlenecek TechCrunch Disrupt 2023’te bize katılın. Bu yıl yeni olarak, günümüzün önde gelen fintech figürlerinden bazılarının yer aldığı, fintech ile ilgili her şeye ayrılmış bütün bir günümüz olacak. 11 Ağustos’a kadar kartınızı şimdi satın aldığınızda 600$’a kadar tasarruf edin ve INTERCHANGE promosyon koduyla buna ek olarak %15 tasarruf edin. Daha fazla bilgi edin.


Görsel Kaynakları: Bryce Durbin

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın