Huawei Watch GT 3 Pro ve Watch D’nin öne çıkan kalp sağlığı odaklı özellikleri

Huawei Watch GT 3 Pro ve Watch D’nin öne çıkan kalp sağlığı odaklı özellikleri29 Eylül Dünya Kalp Günü; kardiyovasküler hastalıklara, bunların yönetimine ve sosyal etkilerine dikkat çekmek için her yıl kutlanıyor. Dünya Sağlık Örgütü istatistikleri, yılda yaklaşık 17,9 milyon adamın kardiyovasküler hastalıklardan öldüğünü bildiriyor. Bu, dünya çapındaki ölümlerin %31’ini oluşturuyor. Huawei, bu mühim günde bilhassa parlak zeka saatlerinin kalp sağlığı mevzusunda sağladığı katkılara vurgu yapıyor.

Hızlı tempolu bir toplumda, sağlıklı ve düzenli bir rutini sürdürmek rahat bir iş değil ve yoğun bir yaşamda kalbinize nasıl iyi bakacağınız birçok insan için reel bir sorundur. En temel testler bile çoğu zaman zahmetli oluyor. Stres ölçümü, SpO2 okuması ve devamlı nabız takibi okuması yapmak bir tabip muayenehanesine veya en azından mahalli bir hastaneye gitmeyi icap ediyor.

Kalp sağlığının, gençlerden yaşlılara kadar camianın her kesiminden daha çok ilgiyi hak ettiğini düşünen Huawei, tüketicilere yarar sağlamak ve onların sağlıklarını korumalarına destek olmak için teknolojiyi kullanmaya inandığını dile getiriyor. Kullanıcıların kalp ve dolaşım sağlıklarını takip etmede en temel ölçümler arasında olan nabız, stres, gerilim ve kandaki oksijen oranı (SpO2) şeklinde değerlerin devamlı olarak takibi fazlaca önemlidir. Kullanıcılar, sıhhat kontrollerini ne vakit yapmaları gerektiğini bilmek için bu özelliklere haiz Huawei Watch GT 3 Pro ve Huawei Watch D’den yararlanabileceklerini belirtiyor.

Küresel kurumlarla Huawei giyilebilir cihazlar üzerinde ortak kalp sağlığı araştırması

2018’de Huawei, atriyal fibrilasyonda mobil sıhhat çözümlerini araştırdıkları Huawei Kalp Çalışmasını uygulamak için 301 Hastanesi ile konsorsiyum kurdu. Kullanımları, Huawei giyilebilir cihazlarla birleştirilmiş gözetim ve tarama senaryolarında doğrulandı.

Bu senenin başlarında gösterilen sonuçlar, giyilebilir teknolojilerin kalp hastalıklarının erken tedavisinde oynayabileceği önemli rolü gösteriyor. Huawei giyilebilir cihazlarıyla beraber mobil sağlık çözümleri, atriyal fibrilasyonu taramak ve takip etmek için giderek daha çok kullanılıyor.

Uzun süreli hipertansiyon, anormal tansiyon dalgalanmaları ve 60 mmHg’den yüksek nabız basıncı, atriyal fibrilasyon riskini artıracaktır. Huawei Watch GT 3 Pro ve Huawei Watch D benzer biçimde cihazların yüksek riskli hastalar için faydalı bir tarama çözümü olduğu ve gerçek zamanlı kalp atış hızı seyretme (PPG) özelliğine sahip cihazların kalp sağlığını takip etmek için fayda sağladığı bulunmuş oldu.

Huawei giyilebilir cihazlardan elde edilen veriler, hastaların hipertansiyon ve aritminin neden olduğu obstrüktif uyku apnesi riskini gidermelerine ve iyi egzersiz alışkanlıkları geliştirmelerine yardımcı olabilir.

Huawei Watch GT 3 Pro ile tam esenlik takip edeni

Yaza girilirken Türkiye’de satışı başlayan Huawei Watch GT 3 Pro, kullanıcılara yeni arayüz tasarımı, üst düzey malzemeler, ultra net geniş monitör ve farklı renk ve stillerde saat yüzleri ile modaya uygun ve rafine seçenekler sunuyor.

Huawei Watch GT 3 Pro vücudunuzdaki değişiklikleri takip etmeye destek olan kalp atış hızı seyretme, kan oksijen seviyeleri, uyku kalitesi, solunum sağlığı gibi oldukça yönlü sağlık yönetimi sunuyor. Telefonunuzdaki Huawei Sağlık Uygulaması ile, sizin ve ailenizin sağlığını gözlemleyebilir, reel zamanlı egzersiz ve esenlik seyretme verilerini senkronize edebilirsiniz.

Huawei Watch D CE Sertifikası ile Huawei’nin esenlik takibini destekliyor

Huawei, tansiyon (gerilim) izleme ve EKG analizini destekleyen ilk akıllı saati Huawei Watch D’yi oldukça yakında Türkiye’de piyasaya sürmeyi hedefliyor. Kan basıncını herhangi bir yerde tek seferde doğru bir halde ölçmek için mini pompa tarafınca şişirme sırasında algılanan nabız dalgasını çözümleme eden saat, kan basıncı trend verilerini elde etmek için devamlı ve invazif olmayan kan basıncı izlemeyi de destekliyor.

Kompakt ve taşınabilir Huawei Watch D, geleneksel bir gerilim cihazıyla aynı standardize kapasitesine sahipken, geleneksel bir cihazdan yaklaşık 25 kat daha minik ve 6 kat daha hafif.

Teknoblog’un satış ortaklıkları vardır. Bunlar, editoryal içinde ne olduğu etkilemez, ancak Teknoblog, satış ortaklığı linkleri üzerinden satın alınan mamüller için komisyon kazanabilir.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın