Huawei Mate 50 için yeni kamera paylaşımı

Huawei Mate 50 için yeni kamera paylaşımıHuawei Mate 50 serisi 6 Eylül’de gözler önüne çıkacak. Tanıtım için geri sayım devam ederken Çinli üreticiden de yeni paylaşımlar geliyor. Bunların en sonuncusu Mate 50 serisinin kameralarıyla alakalı.

Mate 50 serisinin bütün üyeleri, diyafram genişliği değişen kameralarla gelecek. Bu özelliğin ancak telefonların ana kameralarında bulunması olası görünüyor. Günümüzde parlak zeka telefon kameralarında, birkaç istisna dışında, çoğu zaman sabit bir diyafram tercih ediliyor. Huawei tüm bilgileri vermese de, Mate 50 serisinde ana kameraların diyafram genişliklerinin f/1.4 ila f/4 arasında değişmesi bekleniyor.

Diyafram genişliğinin değişebilmesi, kullanıcılara alan derinliği mevzusunda daha çok kontrol imkanı veriyor. Buna ayrıca, görüntüyü bozmadan deklanşör hızını aşağıya çekmek de mümkün hâle geliyor. Yüksek deklanşör hızları özellikle videolarda kaliteyi negatif anlamda etkileyebiliyor.

Duyumcu Digital Chat Station’ın paylaşımına bakılırsa, serinin amiral gemisi olan Huawei Mate 50 Pro’da 50 megapiksel ana kameraya 13 megapiksel ultra geniş açılı kamera, 40 megapiksel siyah-beyaz sensör ve 64 megapiksel 3.5x zum yapabilen periskop kamera eşlik edecek.

Huawei Mate 50 serisinin yeni üyelerinde imaj işlemesinde şirketin yeni XMAGe teknolojisinin kullanılması bekleniyor. Bunun için telefonlarda HiSilicon nöral işlemci biriminin yer alacağı belirtiliyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın