Huawei CEO’sundan Mate 50 serisi için ipuçları

Huawei CEO’sundan Mate 50 serisi için ipuçlarıHuawei Mate 50 serisi 6 Eylül’de gözler önüne çıkacak. Tanıtım etkinliğine sayılı günler kala kameraların karşısına geçen Huawei Tüketici Ürünleri Grubu CEO’su Richard Yu, kullanıcıları nelerin beklediği konusunda ipucu verdi.

Yu’nun kaleme aldığı ilk nokta XMAGE görüntüleme sistemi oldu. İlk olarak Mate 50 serisinde kullanılan bu sistemin uzun senelerdir piyasadaki en iyi kameralı telefonları icra eden şirket olmanın tecrübesiyle doğduğu belirtildi. Bu noktada Huawei’nin uzun yıllardır parlak zeka telefon kameraları için iş birliği yaptığı Leica ile artık beraber çalışmadığını belirtmekte fayda var.

Dedikodulara göre, XMAGE sisteminin temelinde Huawei’nin HiSilicon birimi tarafınca üretilen ve Snapdragon ISP üstüne kurulu olan bir nöral işlemci birimi bulunuyor.

Yu bir öteki yeniliği ise “göğü delecek türden” olarak tanımlıyor. Bunun da uydu iletişimi hususi durumunun sinyalini verdiği söyleniyor. Apple’ın da iPhone 14 serisinde bu biçim bir yardımcı sunacağına dair haberler gündeme gelmişti.

Huawei Mate 50 serisiyle birlikte HarmonyOS 3 platformunu da dünyaya tanıtmış olacak. Mate 50 serisinde telefonun şarjı bittiğinde de birtakım temel işlevleri korumanın olası olacağı söyleniyor. Henüz doğrulanmayan iddialara bakılırsa, Mate 50 serisinde telefon kapansa bile NFC çalışmaya devam edecek. Hatta kullananların en azından pil bittikten sonra bir müddet için telefon görüşmesi de yapabileceği söyleniyor.

Huawei Mate 50 serisi ile alakalı tüm detayları öğrenmek için 6 Eylül’ü beklemek gerekiyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın