Ford pilot programı, Kaliforniya’da esnek Mach-E kiralamalarında Uber sürücüleri sunuyor

Ford, Uber sürücülerine üç California şehrinde Mustang Mach-E modellerinde esnek kiralamalara erişim sağlayacak bir pilot uygulama başlattı.

Ford Drive adlı pilot program Perşembe günü San Diego, San Francisco ve Los Angeles’ta başlatıldı. Bu, Ford içinde Ford’un hedefleriyle uyumlu yeni işler geliştiren ve başlatan bir bölüm olan Ford Next’in bir girişimidir.

Ortaklık, Uber’in platformunda sürücülere yardım etme konusundaki 800 milyon dolarlık taahhüdüyle uyumlu. sıfır emisyonlu araçlara geçiş 2030 yılına kadar Kuzey Amerika ve Avrupa’da. HertzZevvy ve Hive, araç dolu sürücülerine uygun fiyatlı ve esnek EV kiralama teklifleri sunacak, ancak şirket ilk kez doğrudan bir otomobil üreticisi ile çalışıyor.

Sonuç? Bu pilot uygulama ile Ford ve Uber, aracıyı ortadan kaldırmayı etkili bir şekilde deniyor.

Pilot uygulama, Uber’in en büyük pazarını temsil eden eyalet olan Kaliforniya’da başlıyor. Ayrıca, dolu dolu yolculukların 2030 yılına kadar sıfır emisyonlu araçlarda yapılmasını zorunlu kılan mevzuatı geçiren tek eyalet. Uber, en azından Kaliforniya’da bu konuda biraz ilerleme kaydediyor gibi görünüyor. Uber’e göre, 2022’nin sonunda Kaliforniya’daki seyahat mesafelerinin yaklaşık %10’u tamamen elektrikli araçlarla tamamlandı. ABD ve Kanada’da, bu sayı %4,1 civarında. Uber’in sürdürülebilirlik raporu.

rent a car 34

Uber ve Ford benzer bir kiralama programını ilk kez geçen yıl San Diego’da denedi. Uber sürücüleri sonunda 150’den fazla Mach-E kiraladı ve bugün %80’den fazlası Ford Drive’a geçiyor. Ford, genişletilmiş pilotun bir parçası olarak Uber sürücülerine kaç araç sunacağını paylaşmadı.

Katılımcı sürücüler, konuma bağlı olarak bir ila dört aylık kiralamalar arasından seçim yapabilecek. Fiyatlar şehre göre değişecek, ancak bir Ford sözcüsüne göre, 500 mil için haftada 199 $ veya 1.000 mil için haftada 249 $ gibi bir şey görünecek. Sürücüler daha fazla mil kullanırsa, mil başına 0,20 dolar ödeyecekler. Uber sürücüleri ayrıca şirketin sıfır emisyon teşviğine hak kazanabilir ve bu teşvik onlara EV’de gerçekleştirilen yolculuk başına 1 ABD doları, yılda 4.000 ABD dolarına kadar ödeme yapar.

Ford Drive ekibi, özellikle Uber araç dolusu sürücülerine kiralamak üzere bir Mach-E filosu satın almak için yerel bayilerle birlikte çalışacak. Sürücüler sipariş verdikten sonra aracın iki hafta içinde teslim edilmesini bekleyebilirler. Yerel bayiler arabaların servis ve bakımını üstlenirken, onlar ödemeleri ve servisi işlemek için Ford Drive uygulamasını kullanacaklar.

Diğer şehirlere veya müşterilere yönelik belirlenmiş bir bitiş tarihi veya genel genişleme planı yoktur. Programa özel olarak Uber Marketplace üzerinden erişilebilse de, Uber sürücülerinin Mach-Es for Lyft yolculuklarını kullanmasını kısıtlamaz. Birçok araç dolusu sürücü birden fazla platformda çalıştığından, genellikle Uber ve Lyft arasında geçiş yapar.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın