Uber, uygulaması için nasıl ‘yapışkanlık’ yaratmaya çalışıyor?

Ride-selamlama geri döndü. Ancak Uber, yolculuk rezervasyonu için tek noktadan daha fazlasını arıyor.

Ürünler ve genişletilmiş tüketici grupları aracılığıyla büyüme, Uber’in bu Çarşamba günü New York’ta düzenlenen Go-Get etkinliğinde bağlantı noktasıydı ve burada şirket, platformuna çoğu durumda yapacak hiçbir şeyi olmayan bir dizi yeni ekleme duyurdu. gerçekten bir araba selamlamak ile yapmak. uber başlattı özel kiralama tekne servisi örneğin Mikonos, Yunanistan’da. Uber ayrıca Uber Eats için grup siparişini kullanıma sundu ve uygulamasını tamamen yeni nesil kullanıcıları cezbetmek için gençlere açtı.

Bu hareketlerin arkasındaki motive edici unsurlar mutlaka aynı değildir. Ancak her ikisi de, yeni kullanıcıları edinmenin ve eski kullanıcıları elde tutmanın yollarını bulmak için Uber üzerindeki uzun süreli baskıya işaret ediyor.

Uber’de sürüş başkanı Camiel Irving, TechCrunch’a bir röportajda “Tüm mobilite ihtiyaçları için bir platform olabilmek istiyoruz” dedi.

İster yabancı tekne turları ister grup siparişleri olsun, ailelere yönelik özelliklerin organik büyümeye odaklanan bir şirket için mantıklı bir adım olduğuna dikkat çekti. Aileler sonuçta dünya çapında oldukça fazla harcamayı kontrol ediyor ve bu nedenle ihtiyaçlarını karşılamak mantıklı.

Irving, “Arzumuz, insanların her yere gidip her şeyi alabilmesidir” dedi.

Bu kazanan bir strateji gibi görünüyor. İlk çeyrekte Uber, hem brüt rezervasyonlar hem de gelirler arttıkça analist beklentilerini aştı.

Ancak TechCrunch muhabiri Rebecca Bellan’ın dediği gibi kayıt edilmiş Son zamanlarda, benUber’in bilançosundan, şirketin Go-Get lansmanlarından çıkan sayısız ürüne ne kadar yatırım yaptığı ve gelir elde etmede ne kadar başarılı olduğu net değil. Güncellemeler ve yeni uygulama özellikleri, muhtemelen şirkete öncekinden çok daha ucuza mal oluyor. birçok ay çekimleri o zamandan beri terk edildi.

Gemide

Peki neden tekneler, Uber’de yolculuk ürün sorumlusu Jen You’ya sordum. Uber, tekne selamlama işinde yeni değil – üçüncü bir tarafla ortaklaşa Londra’da Thames üzerinde bir feribot filosu işletiyor. Ancak Londra hizmeti çoğunlukla işe gidip gelenlere yöneliktir; Uber’in yeni Mikonos girişimi tamamen özel rezervasyonlar içindir.

Pandemi sonrası seyahat trendleri rol oynadı dediniz.

“Bizim düşüncemiz, bu yıl Yunanistan’a bu kadar çok gezgin gittiğine göre, neden bir ürün sunmuyoruz?” dedi. “En sıcak tatil yerlerinden biri.”

O yanlış değil. Yunanistan bekler büyük ölçüde Amerika Birleşik Devletleri’nden daha fazla doğrudan uçuş nedeniyle bu yıl bir milyondan fazla yolcu.

Kendi operasyonuna öncülük etmek yerine yerel tekne operatörleriyle ortaklık yaptığı için Uber için düşük riskli bir pilot. Bunu, talebi yerel işletmelere yönlendirmenin bir yolu olarak tanımladınız – tabii ki para kazanırken.

“Mobilite alanında yenilik yaptığımızdan emin olmak istiyoruz,” dediniz, “ve yolculukları değiştirebilmek, benzersiz bir şekilde yapabildiğimiz bir şey – farklı modalitelerde seyahat deneyimlerini yönetmeye yardımcı olabilmek.”

yiyecekleri gruplama

Bakkaliye için grup siparişi ne olacak? Bu, Uber’in daha geniş büyüme stratejisinin neresine uyuyor? Çarşamba günkü etkinlikte hazırladığı açıklamalarda CEO Dara Khosrowshahi, özelliği hayatın daha öngörülebilir işlerinden birini halletmenin daha “zarif” ve daha basit bir yolu olarak nitelendirdi: buzdolabını yeniden doldurmak.

Uber CEO'su Dara Khosrowshahi

Görsel Kaynakları: Kyle Wiggers / TechCrunch

“[With group ordering, you] Kimin neye borçlu olduğunu veya bunun için geri ödeme alıp almayacağınızı öğrenmenin tüm garip aşamasından geçmek zorunda değilsiniz” dedi. “İnanılmaz derecede kolaylaştırıyoruz.”

Market teslimatı gibi işletmesi maliyetli ve rekabetle dolu bir işte kullanım kolaylığı ve “yapışkanlık” önemlidir. Uber, Careem, Cornershop, Postmates ve Drizly gibi satın almalara milyarlarca dolar harcadı, ancak rakip Instacart pazardaki aslan payını koruyor. Binaen Insider Intelligence’a göre, 2023’te ABD dijital market satışlarının %73’ünü ele geçirecek.

Bununla birlikte, Uber’in teslimata yönelik çeşitli baskınları için işler iyiye gitmeye başlıyor. Uber’in teslimat birimi ilk kez Şubat 2022’de kârlı hale geldi ve Insider Intelligence, Uber’in dijital market satışlarındaki payının gelecek yıl %0,7 artarak %7,2’den %7,9’a çıkacağını tahmin ediyor.

(İsteğe bağlı olarak yinelenen) grup siparişine ek olarak, Uber, özel sipariş seçenekleri ve önerilen değiştirmeler gibi sahip olunması güzel özellikler sunarak müşterilerin menü dışı öğeleri belirtmesine ve stokta olmayan ürünler için ikame ürünler önermesine olanak tanır. Instacart gibi rakipler bir süredir bu doğrultuda seçenekler sunuyor. Ancak Uber, çıkar için değil, sadakat için oynuyor.

Irving, “Tüketicilerin bulmak istedikleri her şeyi bulabileceklerini hissetmeleri bizim için gerçekten önemli,” dedi. “Günün sonunda, bu, onu kullanmak zorunda olan insanlar için yararlı ve yardımcı olacağını umduğumuz bir şey.”

gençlere bakmak

Uber ayrıca daha genç bir nesle yönelerek tüketici tabanını büyütmenin yollarını arıyor.

Etkinlikte şirket, 13 ila 17 yaşları arasındaki kullanıcıların ABD ve Kanada’da bir düzineden fazla şehirde araba çağırma ve teslimat için hesaplar oluşturmasına olanak tanıyan genç hesapları başlattı. Uber’e göre, genç kullanıcılar yalnızca “yüksek puan alan, deneyimli” sürücülerle eşleştirilir ve ebeveynler yolculuk ilerlemesini canlı olarak izleyebilir veya gençler adına Uber’in destek ekibiyle iletişime geçebilir.

2017’de Uber, genç hesapları oluşturmak için bazı erken pilot uygulamaları denedi. Ancak bunlar bir öncelik değildi – belki de şirket büyümek için yeni yollar bulma konusunda daha az baskı altında olduğu için.

Gençler karlı yeni bir müşteri havuzu olacak mı? Zaman gösterecek. birine göre kaynakBununla birlikte, ulaşım tüm genç harcamalarının %4,6’sını kapsıyor ve bu da onu anlamlı ama aşırı büyük olmayan bir satır öğesi yapıyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın