New York-Varşova ile Buluşuyor VC fonu, Avrupa’daki girişimleri avlamak için Japonya’daki ortağı getiriyor

Böyle bir girişimi destekleyen VC güvenli (741,9 milyon dolar topladı) ve İsteğe Bağlı Temel Taş (artık NASDAQ:CSOD) Orta Avrupa’daki girişimleri desteklemek için yeni bir fon başlatıyor. Bugüne kadar yeni “ff Red & White” fonu ff Girişim Sermayesi şimdiye kadar 32 milyon avroyu kapattı ve bu yılın sonlarına doğru 60 milyon avroluk nihai hedefi belirledi.

Yeni New York ve Varşova merkezli VC fonu, kurumsal yazılım, endüstriyel teknoloji ve sürdürülebilirlik dönüşümü gibi alanlarda mücadele eden girişimlerde A Serisi ve geç tohum yatırımlarına odaklanacak.

ff Red & White fonu, JBIC IG Ortaklarıbirkaç Japon çokuluslu şirketini ve Japonya’nın politika tabanlı finans kurumu olan Japan Bank for International Cooperation’ı (JBIC) güvence altına almaya yardımcı olan bir Japon yatırım danışmanlığı firmasıdır.

Fon, tedarik zinciri yönetimi, enerji kıtlığı, enflasyon kontrolü ve karbon emisyonlarını azaltma konusundaki uzmanlıklarından yararlanabilen Orta Avrupa girişimlerini avlamayı amaçlıyor.

Her ikisi de JBIC IG Partners’tan iki yeni Japon ortak Masayuki Ohta ve Taro Hizume, taşınmanın bir parçası olarak Varşova’ya taşınacak.

ffVC’nin ortağı Maciej Skarul, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bu fon, Orta Avrupa girişimleri için daha önce keşfedilmemiş bir pazar açacak ve Japon şirketlerine en yeni Avrupa sınır işletme teknolojilerine erişim sağlayacak.”

ffVC, 2020’de ilk Orta ve Doğu Avrupa odaklı şirketini piyasaya sürdü. Şu anda yaklaşık 20 Avrupalı ​​şirketten oluşan bir portföye sahip. Bu yeni fon, Almanya, Avusturya, Polonya, Çekya, Slovakya, Romanya ve Macaristan’daki girişimlere odaklanacak.

2008 yılında New York’ta kurulan ffVC, 90’dan fazla şirketten oluşan küresel bir portföye ve 30’dan fazla çıkışa sahiptir.

ffVC’nin ortağı Masayuki Ohta şunları ekledi: “JBIC IG Partners, içinde faaliyet gösterdikleri ekonomik yapıların benzerliği, çözmeye çalıştıkları sorunlar ve problem çözme profilleri göz önüne alındığında, Orta Avrupa girişimlerini Japon çokuluslu şirketleri için ideal ortaklar olarak belirledi. kurucuları.”

Atlantik’in her iki yakasındaki varlığıyla ffVC’nin Avrupa ile Japonya arasında bu yeni bağlantıyı kurmayı planladığını da sözlerine ekledi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın