Coinbase Wallet, kullanıcıların doğrudan platformunda etkileşime geçebilmesi için zincir mesajlaşma özelliğini kullanıma sunuyor

Dünyanın en büyük kendi kendini yöneten kripto cüzdanlarından biri olan Coinbase Wallet, kullanıcıların TechCrunch ile özel olarak paylaştığı kendi platformu aracılığıyla birbirleriyle etkileşim kurabilmeleri için zincir üzerinde doğrudan mesajlaşmayı başlatıyor.

Piyasaya sürülmeden önce cüzdan, kullanıcıların diğer şeylerin yanı sıra kripto alıp satmasına, ağlar arasında dijital varlıklar arasında köprü kurmasına, NFT’ler toplamasına, web3 ve blockchain tabanlı web siteleri ve uygulamalarına bağlanmasına olanak tanıyordu.

Cüzdan sahipleri, CB.ID’ler, ENS alanları, Lens profiller veya Durdurulamaz Etki Alanları profiller.

Coinbase’in Q1 2023 raporuna göre cüzdan 100’den fazla ülkede mevcut hissedar mektubu. Coinbase ürün yönetimi direktörü Siddharth Coelho-Prabhu, bunun, insanların bir bankadan diğerine para havale etmek ve fonların geçmesi için günlerce beklemek yerine tek bir uygulama aracılığıyla sınırlar ötesine para gönderebilecekleri anlamına geldiğini söyledi.

Ayrıca NFT verecek ve POAP sahipleri, adreslerine doğrudan mesaj göndererek kendileriyle aynı varlığa sahip olan diğer kişilerle bağlantı kurma olanağına sahiptir. Bu, aksi takdirde kaybolabilecek yeni bağlantılar için kapıyı açabilir. Coelho-Prabhu, ayrı olarak, bir NFT izliyorsanız ve bir sahibine bir teklifte bulunmak istiyorsanız, sahibine mesaj gönderebilir ve potansiyel olarak orada bir anlaşma yapabilirsiniz, dedi.

Coelho-Prabhu, başlamak için, mesajlaşmanın Lens protokol topluluğuna dağıtılacağını ve aktif kullanıcıların QR kodları aracılığıyla herkesin erişebileceğini paylaştı. Her gelen kutusu, tek bir cüzdan adresine bağlıdır, bu nedenle, bir grup farklı kripto cüzdanı adresine sahip biriyseniz, Coinbase Wallet’ta çok sayıda gelen kutunuz olabilir.

TechCrunch’a konuşan Coelho-Prabhu, “Gelecekte bir cüzdan oluşturduğunuzda yerleşik mesajlaşma özelliğiyle gelecek, bu nedenle birine mesaj göndermek istediğinizde tamamen etkin ve hazır olacak” dedi. Ancak, tüm müşteriler için ne zaman uygulanacağına dair belirli bir tarih olmadığını söyledi.

Bu yeni entegrasyon kripto ekosistemi için oldukça büyük bir anlaşma haline gelebilir, çünkü hepsi olmasa da çoğu kripto cüzdanı bugün yalnızca kripto para birimleri satın almak, tutmak, ticaret yapmak ve transfer etmek anlamına gelir. Ancak cüzdanlar aracılığıyla mesaj göndermenin bir yolu yoktu, yani birisiyle etkileşim kurmak, ayrıntılarını doğrulamak ve ardından para göndermek veya almak için cüzdana geri dönmek için üçüncü taraf bir mesajlaşma platformu kullanmanız gerekecekti.

rent a car 34

Şifreli mesajlaşma tarafından desteklenecektir XMTP, açık kaynaklı bir mesajlaşma ağı. XMTP’nin kurucu ortağı ve CEO’su Shane Mac, TechCrunch’a verdiği demeçte, gelen kutusunun taşınabilir olduğunu, yani uygulamalar arasında cüzdan sahipleri ile alınabileceğini ve gelecekteki mesajları, etkileşimleri, ödemeleri ve profilleri ve geçmişleri içereceğini ifade ediyor. Lenster, Orb ve Converse.xyz gibi XMTP kullanan herhangi bir uygulamadan gelen sohbetler Coinbase Wallet’a aktarılabilir.

Mac, “Coinbase Wallet’ın içinde WhatsApp, Signal veya Telegram gelen kutuları gibi tamamen özel bir gelen kutusu” dedi. “Ancak günümüz dünyasında WhatsApp, Telegram, iMessage’ı bırakmak isterseniz, mesajlarınızı yanınıza alamazsınız ve bu size taşınabilirlik ve birlikte çalışabilirlik sağlar.”

Coelho-Prabhu, “Benim bakış açıma göre, kriptodaki herkes için mesajlaşmanıza ve işlem yapmanıza izin veren birleşik bir uygulamaya sahip olmanın rahatlığı, hayatı rahat ve basit ama aynı zamanda çok daha güvenli ve güvenli hale getiriyor” dedi. “Gerçekten konuşup konuşmadığınız konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. serseri6529bakiyelerini ve işlemlerini görebilirsiniz — ve bu düzeyde güvenlik, güvenlik ve rahatlık büyük bir yükseltmedir.”

Mac, güvenlik ve güvenlik konusunda, şifreli mesajlaşmanın XMTP, Coinbase Wallet veya bu konudaki herhangi birinin, kişinin mesajların şifresini çözen özel anahtarlarına sahip olmadıkça cüzdan aracılığıyla birinin mesajlarına erişmesini imkansız hale getirdiğini söyledi.

M-cüzdan ayrıca kullanıcılara kendilerini nasıl koruyacakları konusunda uyarılar sağlar ve cüzdan sahiplerinin kötü niyetli hesapları, dApp’leri ve NFT’leri engellemesine izin vermenin yanı sıra fazla mesai işlem korumalarını da entegre eder.

Coelho-Prabhu benimsemeyi iki siloda görüyor: biri fon göndermek için daha “güvenilir etkileşimler” isteyen insanlar için ve kriptoyu erken benimseyen, ekosisteme özgü ve yaratıcılarla, liderlerle iletişim halinde olmanın yollarını arayan diğerleri için. ve uzaydaki diğer benzer düşünen oyuncular. “Kripto işlemleri olmadan bile iletişimin bu paradigma altında gerçekleşebileceği fikri yeni.”

Mac, “İletişiminize sahip olmanın, varlıklarınıza sahip olmaktan daha büyük olabileceğini her zaman söylerim,” diye ekledi.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın