Domino’s grevleri, menüsünü ABD’deki Uber Eats ve Postmates’te listelemek için anlaşma yaptı

rent a car 34

Satış ve mağazalar açısından dünyanın en büyük pizza şirketi olan Domino’s, bir anlaşmaya girdi Uber Eats ve Postmates’te menüsünü listelemek için Uber ile. Anlaşma, Domino’s’un ABD’deki üçüncü taraf teslimat şirketleriyle çalışmaya karşı duruşunu tersine çevirdiğini gösteriyor. Domino’s’un hisseleri, erken alım satım haberleriyle %10’dan fazla yükseldi.

İlk sunum, bu sonbaharda dört pilot pazarda başlayacak ve Uber Eats ve Postmates uygulamalarının yıl sonuna kadar ülke genelinde kullanıma sunulması bekleniyor. bu Wall Street Gazetesi Domino’s’un, menüsünü Kanada da dahil olmak üzere 28 pazarında Uber Eats ve Postmates’te listelediğini bildirdi.

Uber Eats platformunda verilen siparişler, üniformalı Domino’s sürücüleri tarafından teslim edilecektir. Müşteriler sipariş verdikten sonra Domino’s Tracker veya Uber Eats uygulaması aracılığıyla siparişlerini takip edebilecek.

Anlaşma, Pizza Hut ve Papa John’s da dahil olmak üzere Domino’s’un rakiplerinin 2019’dan beri ABD’de üçüncü taraf teslimat uygulamalarıyla çalıştığı sırada geldi.

Uber Eats'ta Domino's menüsü

Görsel Kaynakları: Domino’s

“ABD’deki araştırmamız ve uluslararası pazarlarımızdan 13’ünden edindiğimiz bilgiler, Uber Eats Marketplace’i kullanarak sipariş almanın Domino’s ve franchise’ları için yeni bir müşteri segmentine erişim sağladığını ve anlamlı miktarda kademeli teslimat olacağına inandığımız şeyi bize gösterdi. Domino’nun CEO’su Russell Weiner, yaptığı açıklamada, “geniş çapta kullanıma sunulduğunda siparişler alınır” dedi.

Weiner, Wall Street Journal’a, zincirin ve operatörlerinin menülerini Uber’in uygulamalarında listeleyerek bir milyar dolarlık yeni satış elde etmeyi hedeflediğini söyledi. Bu yeni satışlardan franchisee’lerin kazançlı çıkacağını da belirtti.

“Domino’s ile dünya çapında bu benzersiz ortaklığı duyurmaktan heyecan duyuyoruz – hem ABD’deki özel üçüncü taraf pazar yeri ortağı olarak başlayıp hem de menülerini dünya çapındaki tüketici tabanımıza sunarak – ve müşterilere kolaylık sağlamak için sabırsızlanıyoruz. Uber CEO’su Dara Khosrowshahi yaptığı açıklamada, “Her iki markamızın da temelini oluşturan teknoloji ve deneyim.

Domino’s, Uber Eats’in en az 2024 yılına kadar ABD’deki özel üçüncü taraf platformu olacağını söylüyor; bu da Domino’s’un, potansiyel olarak DoorDash ve Grubhub gibi diğer yiyecek dağıtım uygulamalarında kendi menüsünü sunabileceğini gösteriyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın