İşletmeler, diğer değişikliklerin yanı sıra iOS 17 ile Apple Wallet’ta kimlik kabul edebilecek

rent a car 34

Apple bu sabah, Dünya Çapında Geliştirici Konferansı’nın başlangıcını başlatan Pazartesi günü açılış konuşmasını yapmayan bir avuç diğer güncelleme arasında Apple Wallet’ta iki önemli değişikliği duyurdu. Apple, bu sonbaharda iOS 17’nin piyasaya sürülmesiyle, kullanıcıların Apple Cash ile yinelenen ödemeler ayarlayabileceklerini söylüyor – örneğin, kira gibi düzenli harcamalar veya çocuk harçlığı ödeyen ebeveynler için kullanışlı. Buna ek olarak Apple, işletmelerin Apple Wallet’ta saklanan Apple Kimliklerini kabul etmesine izin verecek yeni bir sistemi duyuruyor.

İkincisi, Apple’ın istikrarlı bir şekilde kullanıma sunulması üzerine kuruludur. Apple Wallet’taki Kimlikler artık bazı eyaletlerin kullanıcıların devlet kimliğinin dijital bir sürümünü iPhone’larına yükleme özelliğini desteklediği ABD genelinde. Şu anda, kimlikler desteklenen Arizona, Colorado, Georgia ve Maryland’de. şirket vardı önceden söylenmiş Bunlara ek olarak Hawaii, Mississippi, Ohio ve Porto Riko toprakları da dahil olmak üzere diğer eyaletler de yapım aşamasındadır. 2021 duyurusunda bahsedilenConnecticut, Iowa, Kentucky, Oklahoma ve Utah gibi.

Şimdiye kadar, Apple Wallet’ta kimliğinizin dijital bir sürümünün bulunmasına yönelik sınırlı kullanım durumları vardı, çünkü bunlar büyük ölçüde yalnızca belirli TSA kontrol noktalarında ve katılımcı havalimanlarındaki şeritlerde destekleniyordu.

İşletmelerin dijital kimlikler aracılığıyla kullanıcıların yaşlarını kontrol etme yeteneğinin eklenmesi, benimsenmeyi hızlandırabilir.

Apple, iOS 17 ile işletmelerin ek donanım gerektirmeden Apple Wallet’ta kimlikleri kabul edebileceklerini açıklıyor. Yaş gereksinimleri olan barlar ve kulüpler de muhtemelen bu özelliği benimsemekle ilgilenecektir.

Çalışmak için, iPhone kullanıcılarının iPhone veya Apple Watch’larını işletmenin iPhone’unun yakınında tutması yeterlidir; burada hangi bilgilerin istendiğini ve alan tarafın bilgileri depolayıp saklamayacağını görebilirler. Daha sonra bilgilerini işletmeyle tekrar paylaşmak için Face ID veya Touch ID kullanarak kimliklerini doğrulamaları ve izin vermeleri istenir.

Bu kulağa nasıl geliyor TSA kimliklerle çalışıyor bilgilerin, kullanıcının iPhone’u veya Apple Watch’u ile kimlik okuyucusu arasındaki şifreli iletişim yoluyla dijital olarak sunulduğu Apple Wallet’ta. Ardından, biyometrik kimlik doğrulama, yalnızca kimliği cihaza ekleyen kişinin kimliğini Cüzdan’da orijinal olarak görüntüleyebileceğini veya sunabileceğini doğrular.

Apple, yeni işlevsellikle, kullanıcının iPhone’u ile Apple Watch veya uyumlu bir üçüncü taraf aygıtı arasında güvenli bir Bluetooth bağlantısı kurmak için yakın alan iletişiminden (NFC) yararlanan ISO 18013-5 standardına uyduğunu onaylar. kimlik okuyucu İşletmelerin kimlik ve yaş doğrulamayla ilgili farklı ihtiyaçları olabileceğinden, işletmeler, geliştiriciler ve kuruluşlar için Cüzdan’da kimlikleri kabul etmek üzere kullanmaları için iki API da kullanıma sunuluyor.

Biri, portre, tam ad, yaş veya kişinin belirli bir yaşın üzerinde olup olmadığı gibi sınırlı bilgilere erişmek için kullanabilecekleri basit bir Yalnızca Görüntüleme API’sidir. Adından da anlaşılacağı gibi, bu minimum bilgiyi yalnızca görüntüleme bazında alırlar, bu da onu görebilecekleri, ancak saklamalarına izin verilmeyeceği anlamına gelir. Bu aynı zamanda cihazlarında ekran görüntüsü almalarını veya bilgileri kaydetmelerini de engeller.

Diğer API, işletmenin erişim için Apple’dan bir yetki talep etmesi ve alması gereken Veri Aktarımı API’sidir – esasen özel izin. Bu API, sürücü belgesi numarası veya adresi gibi bir sürücü belgesinden veya eyalet kimliğinden diğer gerekli ek kimlik bilgilerini almalarına ve saklamalarına izin verecektir. Apple, işletmenin veya kuruluşun yalnızca kimlik doğrulama amaçları için gerekli bilgileri alacağını, ancak alınan tüm verilerin saklanmasından ve saklanmasından kendilerinin sorumlu olduğunu belirtir.

Yeni işlevsellik, Apple’ın iOS 17 ve watchOS 10 da dahil olmak üzere bu sonbaharda yayınlanacak yazılımlarıyla birlikte kullanıma sunulacak. Şirket ayrıca Apple Maps, Apple Music, Apple Podcasts, Apple News gibi uygulama paketinde bir dizi başka yeni özellik paylaştı. ve dahası.

TechCrunch'ta WWDC 2023 hakkında daha fazlasını okuyun

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın