Celsius Network ve eski CEO’su muhtemelen iyi bir gün geçirmiyor

rent a car 34

Her Perşembe 12:00 PT’de gelen kutunuza TechCrunch’ın en büyük ve en önemli kripto hikayelerinin bir özetini almak için, abone olun.

tekrar hoş geldiniz Zincirleme tepki.

Bugün erken saatlerde, iflas etmiş kripto kredi firması Celsius Network ve eski CEO’su ve kurucu ortağı Alex Mashinsky birkaç davayla karşı karşıya kaldı üç ayrı Amerikan kuruluşundan: ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve Federal Ticaret Komisyonu (FTC).

Konuya yakın bir kişinin verdiği bilgiye göre, Bloomberg ayrıca Mashinsky’nin bugün tutuklandığını ve dolandırıcılıkla suçlandığını bildirdi.

Mashinsky ve Celsius’un baş gelir sorumlusu Roni Cohen-Pavon, daha önce mühürlenmiş bir iddianameye göre ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi tarafından Salı günü “Celsius Network müşterilerini dolandırmak için bir plan” düzenlediği iddiasıyla suçlandı.

Bu davalar, SEC’in ve genel olarak ABD ajanslarının kripto endüstrisine baskı yaptığı bir zamanda geldi. Bu haftanın başlarında, ABD hükümeti bir siber güvenlik uzmanını kripto para borsasını hacklemekle suçladı ve etik bir bilgisayar korsanının haydut olması ve ardından tekrar etik görünmeye çalışması gibi görünen bir durumda yaklaşık 9 milyon dolarlık kripto para birimi çalmak.

Geçen ay SEC en büyük iki kripto para borsasına dava açtı. Binance Ve Coinbase, ayrı nedenlerle, ancak her iki dava da şirketlerin ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini iddia etti. Ve Haziran ayı başlarında, ABD Adalet Bakanlığı iki Rus vatandaşını suçladı bir zamanlar en büyük ve en popüler kripto borsalarından biri olan Mt. Mt. Gox, hırsızlık ortaya çıktığında iflas başvurusunda bulunduktan sonra 2014 yılında kapandı ve ardından tasfiye emri verildi.

Bunlar akla gelen suçlamalardan ve davalardan sadece birkaçı. Ancak ABD düzenleyicileri kripto endüstrisini yakından takip ettikçe çok daha fazlası vardı (ve eminim olacak).

TLDR mi? Celsius ve Mashinsky aşırı derecede sıcak sudalar. Ve bu, onlar ve genel olarak sektör için uzun bir dizi dava ve suçlamanın sadece başlangıcı olabilir.

web3’te bu hafta

 1. Federal mahkeme, Ripple’ın XRP jetonunun menkul kıymet olarak ele alınabileceğine karar verdi… bazen
 2. Google Play, blok zinciri tabanlı uygulamalara yönelik politikasını değiştirerek tokenize dijital varlıklara, NFT’lere kapı açıyor
 3. Coinbase Wallet, kullanıcıların doğrudan kendi platformunda etkileşim kurabilmeleri için mesajlaşma özelliğini başlatıyor
 4. Coinbase Wallet’ın en yeni DM özelliği ekosistem için ne anlama geliyor?
 5. Araç paylaşımından elde edilen gelir, web3’ün işletmelerde yaygın olarak benimsenmesi için ilk adım olabilir
 6. Web3 oyunlarının başarılı olması için blockchain öğelerini vurgulaması gerekmez

En son bölme

bu hafta için bölüm, jacquelyn kripto, blockchain, fintech ve pazarlara odaklanan erken aşama bir girişim şirketi olan Electric Capital’in yatırım ekibinin genel ortağı Maria Shen ile röportaj yaptı.

Maria, Electric Capital’den önce, küçük ve orta ölçekli işletmelerin küresel üreticilerle daha verimli tedarik zincirleri oluşturmasına yardımcı olan bir girişim olan Bambify’ın CTO’su ve kurucu ortağıydı. Ondan önce Microsoft’ta çalıştı.

Mart 2022’de firma kapandığını duyurdu. Bir çift kripto para için 1 milyar dolar — startup’lara sermaye yatırımı yapmak için 400 milyon dolarlık bir araç ve doğrudan kripto paralara yatırım yapmayı amaçlayan 600 milyon dolarlık bir fon. Web sitesi şu anda Magic Eden, ConsenSys ve Bitwise gibi kripto girişimleriyle yaklaşık 75 yatırım içeren bir portföy sergiliyor.

Daha yakın zamanlarda, Electric Capital bir rapor ABD’deki blockchain geliştiricilerinin sayısının 2017’den bu yana her yıl düştüğünü ve 2017’de %40 olan geçen yıl %29’a düştüğünü gösterdi. Gerçekten anlamına gelir ve bunun yurtiçi ve yurtdışındaki geliştiricilerin büyümesini nasıl etkileyeceği.

Maria’nın yatırımlar için hangi kripto sektörlerini izlediğini, NFT’lere neden büyük bahis oynadığını ve genel risk sermayesi piyasası duyarlılığını tartıştık.

Şunlardan da bahsettik:

 • ABD’nin yatırımlar üzerindeki düzenleyici etkisi
 • Ayı piyasası
 • Takip ettiği trendler
 • Kurucular için tavsiyeler

Abone olmak Zincirleme tepki Açık Apple Podcast’leri, spotify veya en son bölümleri takip etmek için favori pod platformunuz ve duyduklarınızı beğendiyseniz lütfen bize bir inceleme bırakın!

Parayı takip et

 1. Music NFT platformu Sound.xyz, Seri A turunda 20 milyon dolar topladı
 2. Biletleme çözümleri platformu Get Protocol, bir başlangıç ​​turunda 4,5 milyon dolar topladı
 3. LunarCrush, sosyal medya içeriğini uyarlamaya yardımcı olmak için A Serisinde 5 milyon dolar topladı
 4. AwesomeQA, otomatikleştirilmiş müşteri desteği çözümleri sağlamak için 2,8 milyon dolar topladı
 5. Olympix, yapay zeka araçlarıyla kripto siber güvenlik oluşturmak için 4,3 milyon dolar topladı

Bu liste, Messari’den alınan bilgiler ve TechCrunch’ın kendi raporları ile derlenmiştir.

başka ne okuyoruz

Web3 dünyasından ayrılmak ister misiniz? TechCrunch hakkında bu hafta dikkatimizi çeken bazı makaleler:

 1. Teknik işten çıkarmalar çağı ilginç bir şekilde gelişiyor
 2. Üretken yapay zeka trenini kaçırmış gibi mi hissediyorsunuz? 90 günde hız yapmak için 5 adım
 3. Savunma sanayii için ‘barut yerine geçen’ 19 yaşındaki MİT’le tanışın

Twitter’da beni takip et @jacqmelinek son dakika kripto haberleri, memler ve daha fazlası için.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın