Kripto kredi şirketi Celsius Network ve eski CEO’su SEC, CFTC, FTC tarafından dava edildi

Şu anda iflas etmiş kripto kredi firması Celsius Network ve eski CEO’su ve kurucu ortağı Alex Mashinsky, Perşembe sabahı üç ayrı Amerikan kuruluşu tarafından birkaç davayla karşı karşıya kaldı: ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve Federal Ticaret Komisyonu (FTC).

Bloomberg ayrıca bildirildi Konuya yakın bir kaynak, Celsius’un kurucu ortağı ve eski CEO’su Alex Mashinsky’nin bugün tutuklanıp dolandırıcılıkla suçlandığını söyledi.

Mashinsky ve Celsius’un baş gelir sorumlusu Roni Cohen-Pavon, Salı günü ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi tarafından “Celsius Network müşterilerini dolandırmak için bir plan” düzenledikleri iddiasıyla suçlandı. mühürlü iddianame.

SEC’e göre şirket ve Mashinsky, “kayıtsız ve hileli teklifler ve kripto varlık menkul kıymetlerinin satışı” yoluyla yatırımcılardan milyarlarca dolar topladı. dosyalama Perşembe günü. Yatırımcılara yılda %18’e varan verim elde edebileceklerini söyleyen Faiz Kazanma Programı aracılığıyla “yatırımcılara yüksek getirili güvenli bir yatırım sözü verdiler”.

SEC ayrıca Celsius’un token’ı CEL’in ve eski Faiz Kazanma Programı’nın menkul kıymetler olduğunu iddia ederek ajansın son dönemdeki duruşuna katkıda bulundu. diğer dosyalar BNB, BUSD, SOL, ADA ve MATIC gibi bir dizi kripto para biriminin menkul kıymet olduğunu.

Santigrat iflas için başvuruldu Haziran 2022’de, kripto piyasasında birkaç kripto firmasını deviren türbülansın ortasında müşteri varlıklarının dondurulmasından bir ay sonra. İflastan birkaç hafta önce, bir Celsius yöneticisi 21 Mayıs 2022’de dahili bir mesajda, SEC dosyasına göre “karlı herhangi bir hizmetimiz yok” yazdı.

Kasım 2021’de “aşırı talep” B Serisi finansman turunu 750 milyon dolara çıkardığında bir zamanlar değeri 3,25 milyar dolar olan New Jersey merkezli girişim, New York’taki federal mahkemede Bölüm 11’de iflas başvurusunda bulunduğunu söyledi. 1 milyar $ ve 10 milyar $ varlık ve yükümlülükler ve 100.000’den fazla alacaklı.

Mayıs ayında Fahrenheit adlı bir konsorsiyum bunu duyurdu. Celsius’un varlıklarını satın almak. Grup, yatırım şirketi Arrington Capital liderliğindeki teklif sahiplerinden oluşuyor ve kripto madenciliği şirketi US Bitcoin Corp., Proof Group, Steven Kokinos ve Ravi Kaza’yı içeriyor. Adından da anlaşılacağı gibi Arrington Capital, TechCrunch’ın kurucusu Michael Arrington tarafından yönetiliyor. Michael Arrington, TechCrunch’tan 2011’de ayrıldı.

Grubun planı, Celsius’un likit varlıklarını hesap sahiplerine dağıtmaktır. Kurumsal kredi portföyü, madencilik işi ve alternatif yatırımlar gibi likit olmayan varlıklar yeni bir yönetim ekibi tarafından yönetilecektir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın