Box, platform genelinde üretken yapay zeka araçlarını getirmek için OpenAI ile ortaklık kuruyor

Son altı hafta içinde üretken AI ile ilgili duyurular yapan bir dizi kurumsal yazılım şirketi gördük. Satış ekibi Ve Adobe gibi girişimlere ada Ve Sağduyu. Box, kendi teknolojisini Box AI adı altında duyuran en son şirkettir ve platformdaki ilk araçları sunmak için OpenAI ile işbirliği yapacaktır.

Bu duyuruları yapan diğer birçok şirket gibi, henüz tam olarak hazır bir ürünleri yok, ancak son aylarda oluşturdukları işlevselliği iyileştirmek için ilk müşterilerle çalışıyorlar. Şirket buna Box AI adını vermeyi seçti çünkü bugün duyurulan iki özellik, önümüzdeki aylarda platforma eklenecek olan AI’nın çok daha geniş ürün yol haritasının bir parçası.

Box CEO’su ve kurucu ortağı Aaron Levie, bir yandan yeni AI özelliklerinin daha fazla içerik oluşturmaya yardımcı olacağını, ancak asıl gücün insanların bu içeriği anlamalarına yardımcı olduğunu söylüyor. “Bu büyük dil modelleri, içerik yoluyla akıl yürütme konusunda benzersiz bir şekilde iyidir. Ve bizi heyecanlandıran kullanım durumlarının çoğu, aslında büyük dil modelini bilgi veritabanı olarak değil, verileriniz üzerinde çalışmak için bir akıl yürütme motoru olarak kullanabileceğiniz kullanım durumlarıdır, ”dedi Levie TechCrunch’a.

Şimdilik şirket, ilk duyurusunda birkaç kullanım durumuna odaklanıyor. Yeni başlayanlar için, Box AI düğmesini tıklayıp bir belge hakkında “Bu belgeyi benim için özetle” veya “Bu belgeyle ilgili beş önemli nokta nedir?” gibi sorular sorabilirsiniz. Ve Box’ın üretici yapay zekası bir yanıt verecektir. Bu, uzun raporlar veya karmaşık sözleşmeler için kullanışlı olabilir.

Bir sözleşme hakkında sorular sormak için üretken AI arayüzünü gösteren Box AI örneği.  Bu durumda NDA'nın hangi tarihte sona ereceğini soruyor.

Bu örnekte, Box AI’ya bu sözleşmenin ayrıntılarını sorabilirsiniz. Görsel Kaynakları: Kutu

Bir belge üzerinde yineleme yapabilmek ve giderek daha spesifik sorular sorabilmek, sınav veya özet gibi içerikler üretebileceğiniz ve siz daha fazla soru sordukça yapay zekanın gelişebilmesi gerektiği anlamına gelir.

Yapabileceğiniz diğer şey, Box Notes’ta yeni içerik oluşturmaktır. Diyelim ki, yeni bir ürünle ilgili bir toplantıdan 10 madde işareti oluşturdunuz. Box AI’dan bu listeden bir blog gönderisi oluşturmasını isteyebilirsiniz ve bunu hemen hemen anında yapabilir, OpenAI’nin genelleştirilmiş üretken AI aracı ChatGPT’ye benzer şekilde çalışır.

Şirket, bu araçları iyileştirmek için müşterilerle yakın bir şekilde çalışıyor ve Levie, zamanla, bir belgenin olabileceği maksimum yaş gibi iyileştirmelerle birden çok belgeyi analiz edebileceğinizi söylüyor. Zamanla otomatikleştirilmiş iş akışları da oluşturabileceksiniz ancak bu öğeler ürün yol haritasındadır ve bu duyurunun parçası değildir.

Şirket yeni başlayanlar için OpenAI API ile çalışıyor olsa da, fikir, herhangi bir büyük dil modelini ve hatta zaman içinde gelişebilecek alternatif model türlerini barındıracak kadar esnek olmaktır.

Levie, bu ürünleri şimdi, hatta betadan önce duyurduğunu, çünkü müşterilerinden şirketin üretici yapay zeka planları hakkında sürekli bir soru akışı aldığını ve onların neler olacağını bilmelerini istediğini söylüyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın