Mixpanel en yeni ürünüyle pazarlama verilerine geçiyor

Geleneksel olarak, Karma panel ürün ekiplerine ürün kullanımı hakkında bilgi vermiştir. Özellikle tanımlama bilgilerinin ve üçüncü taraf verilerinin sona ermesiyle, ürün verileri şirketin diğer bölümleri için giderek daha fazla değer kazandı ve Mixpanel, Mixpanel Pazarlama Analitiği adlı yeni bir ürünle pazarlama uzmanlarının da bu konuya ulaşmasını kolaylaştırıyor.

CEO Amir Movafaghi, şirketlerin genellikle ürünlerini veya web sitelerini kimin kullandığını belirlemek için trafik analitiği araçlarını kullandığını, ancak bu araçların kimin müşteriye dönüştüğü hakkında önemli dönüşüm bilgilerinden yoksun olduğunu ve Mixpanel’in kendisini rakip araçlardan ayırabileceğini hissettiği noktanın bu olduğunu söylüyor. .

“Şu anda gerçekten kilidini açtığımız parça, bu özel edinimdir. [data] ve Mixpanel’de kampanya performansını fiilen alıp anlayabilerek trafik. Yani pazarlama ekibinin Adobe veya Google’da olması gerekmiyor. Mixpanel’i sadece ihtiyaçları için kullanabilirler, ”dedi Movafaghi TechCrunch’a. En azından, umduğu şey bu.

Çerezlerin kaldırılmasının ve birinci taraf verilerine geçişin, şirketinin her zaman yaptığı şeyi yaptığını, ancak bu verilerin birdenbire pazarlama ekibi için daha da büyük bir değere sahip olduğunu söylüyor. “Bir yandan, üçüncü taraf tanımlama bilgilerinin sona ermesi ve veri gizliliğinin AB ve ABD’deki tüm düzenleyici kurumlar için genel bir odak noktası olması ve daha geniş anlamda akıllara gelmesi, bir zorlama işleviydi. Ve bu, pazarlama ekiplerinin ve kuruluşların birinci taraf verilerinde büyük bir veri hazinesi olduğunu fark etmeleri için gerçekten önemli bir katalizördü” dedi.

Pazarlama ekipleri, müşteri deneyimini iyileştirmek amacıyla müşterileri daha iyi anlamak ve hedeflemek için artık Mixpanel’deki verilerden yararlanabilir. Bunun, arayüzde işe özel şablonlar oluşturmayı içerdiğini ve sorgulamayı basitleştirerek her rolün (ürün veya pazarlama) verilere kendileri için anlamlı olacak şekilde ulaşmasını ve bunları kullanmasını içerdiğini söylüyor.

Satış, pazarlama ve ürün ekiplerinin birbirlerini daha iyi anlamalarına ve aynı aracı kullanarak mantıklı bir şekilde koordine olmalarına yardımcı olma gibi ek bir yararı olabilir. “Pazarlama ve ürün ekiplerinin bir araya gelmesine ve sıkı bir şekilde işbirliği yapmasına izin vermenin tüm unsuru, Mixpanel’de edinmeden dönüştürmeye ve elde tutmaya kadar A noktasından B noktasına tam olarak ulaşma – yani tam yaşam döngüsü yönetimi – ve bunların şeyler üzerindeki etkilerini görme yetenekleridir. Firma ilgileniyor” dedi. Bu muhtemelen artan satışları ve geliri içerecektir.

Dahası, yeni ürünün pazarlama otomasyonu araçlarıyla sıkı bir şekilde çalışacak şekilde tasarlandığını söylüyor. “Mixpanel, Mixpanel’de oluşturduğunuz tüm bu kohortları temel olarak doğrudan pazarlama otomasyon aracınıza bağlayabileceğiniz bir kanaldır” dedi. Bu, bu bilgileri e-posta hedeflemeyi, reklam hedeflemeyi vb. yönlendirmek için kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Bu yeni ürün, Mixpanel’in satışı ve pazarlaması söz konusu olduğunda şirkete müşterilere yeni bir giriş noktası ve potansiyel olarak ürünü, ürün ekibiyle sınırlı olduğu zamandan daha geniş bir kitleye satma fırsatı veriyor.

Mixpanel Pazarlama Analitiği bugünden itibaren Mixpanel aboneleri için ücretsiz olarak sunuluyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın