Başlangıç ​​değerlemeleri, tekrar aklı başında hissetmek için yeterince düştü mü?

HAYIR

Hoşgeldiniz yeni hafta.

Sırasında bu sabah Özkaynak kaydıGirişim yatırımcılarının başlangıç ​​hisseleri için ödediği mevcut primi ve 2022 verilerine kıyasla yeni bir şey görüp göremeyeceğimizi merak etmeme neden olan ilginç bir veri parçasını şaşkınlıkla fark ettim. YC başlangıç ​​fiyatları ile ilgili şikayetler bir kez daha haber oldu.


Borsa yeni başlayanları, pazarları ve parayı keşfediyor.

Oku onu TechCrunch+’ta her sabah ya da al Exchange bülteni her cumartesi.


Aşağıdaki bir biraz sayısal konsolidasyon ile ilgili Birkaç parça O Borsa geçen hafta ortaya çıktı. Bir dakikanız ve taze bir kahveniz varsa okumaya devam edin ve sabrınız için her zaman olduğu gibi teşekkür ederiz:

Bugünün başlangıç ​​​​fiyatları

Başlangıç ​​değerlemeleri hakkında düşünmenin bir yolu, zihinsel bir pazar haritası oluşturmak için medyan sonuçları kullanarak onları girişim aşamasına göre sıralamaktır. Karta yakın zamanda kovalandı Yakın tarihli bir örnek vermek gerekirse, Seri A, B ve C girişimleri için sırasıyla 40 milyon Dolar, 90 milyon Dolar ve 173 milyon Dolarlık dilimlere ayrılmış medyan para öncesi değerlemeler.

Her bir rakam son zamanlardaki yüksek seviyelerinden aşağıda: 2022’nin ilk çeyreğinde A Serisi için 49,4 milyon dolar; 2022’nin 1. çeyreğinde B Serisi için 161 milyon dolar; ve 2021’in 2. çeyreğinde C Serisi turlar için şaşırtıcı bir şekilde 416 milyon dolar.

Ancak bu değerlendirmeler kusurludur. İlk olarak, Carta’nın yalnızca yeni başlayan müşterilerinin yükselttiklerini görebildiği için oradaki her anlaşmaya ilişkin içgörüye sahip değildir, bu nedenle çok kullanışlı veri setinde bazı çok anlaşılır veri bütünlüğü sorunları vardır.

İkincisi, sadece etiket fiyatına bakmak yeterli değil. Başlangıç ​​değerlemelerinin nasıl kazanıldığını gerçekten anlamak için takip eden medyan fiyat aralığından daha fazla veriye ihtiyacımız var.

Fiyatlar nasıl oluyor

Neden tüm bu verilere ihtiyacımız var? Ayrıca, bu Seri gruplarındaki girişimlerin kaputun altında ne olduğunu da bilmek istiyoruz: Neden arkasında Ne. Bu nedenle, Nine Point’in değerlemeleri sağlayan girdiler hakkında zamana bağlı veriler sağlayan SaaS peçeteleri, başlangıç ​​bağış toplama oyununu izleyen biz veri meraklıları için bir temel haline geldi. Ve SaaS peçetelerinin tarihsel kaydı – temelde küçük bir kağıt parçasına sığabilen yazılım başlatma bağış toplama ile ilgili tüm veriler – zaman içindeki normları karşılaştırmamıza ve karşılaştırmamıza olanak tanır. Yararlı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın