Artık Microsoft Teams toplantıları sırasında Snapchat Lenslerine erişebilirsiniz

Microsoft Teams aramalarınızı renklendirmek için sanal arka planlar kullanmaktan bıktınız mı? Artık toplantılar sırasında kendinizi ifade etmenin yeni bir yolunu buluyorsunuz. Microsoft ve Snap bugün, sanal toplantılara biraz eğlence getirmek için Snapchat Lenses for Teams entegrasyonunu duyurdu.

Entegrasyonun bir parçası olarak Teams kullanıcıları, toplantılar sırasında 26 popüler Lens koleksiyonuna erişim elde edecek. Kendinizi bir çizgi film karakterine dönüştürmek veya videonuza eğlenceli arka planlar eklemek gibi şeyler yapmak için Lensleri kullanabilirsiniz. Snap, yeni entegrasyonun daha eğlenceli ve ilgi çekici toplantılara izin vermeyi amaçladığını söylüyor. “Video efektleri”ne tıklayıp “Snapchat” sekmesini seçerek başlayabileceğiniz için Lenslere erişmek için herhangi bir şey indirmenize gerek yoktur.

Microsoft Teams Başkan Yardımcısı Nicole Herskowitz e-postayla yaptığı açıklamada, “Hibrit ve esnek çalışmanın yükselişiyle birlikte, müşterilerimiz bağlantılar kurmaya ve üretken ve eğlenceli bir çalışma ortamı geliştirmeye yardımcı olan araçlara ihtiyaç duyuyor” dedi. “İşte bu nedenle, Snapchat’in en popüler Lenslerini yerel olarak Microsoft Teams toplantılarına getirerek kullanıcıların görüntülü aramalara daha fazla kişilik ve eğlence katmasını kolaylaştırmaktan heyecan duyuyoruz. Ekipler için Snapchat Lensleri ile müşterilere kendilerini ifade etmeleri ve iş arkadaşlarıyla dinamik ve eğlenceli bir şekilde etkileşim kurmaları için yeni bir yol sunuyoruz.”

Snap, entegrasyonun iş ortaklarının kendi uygulamalarında ve web sitelerinde Snap’in AR teknolojisinden yararlanmasına olanak tanıyan Snap’in SDK’sı Camera Kit tarafından mümkün kılındığını söylüyor.

Bunun Microsoft’un Camera Kit ile ikinci entegrasyonu olduğunu belirtmekte fayda var. Şirket ayrıca Snap AR’yi, Microsoft’un eğitimcilerin öğrenciler arasında video tartışmaları başlatmak için konu yönlendirmeleri yayınlayabildiği video öğrenme platformu Flip’e getirmek için Camera Kit’i kullandı. Flip web deneyimine Snap AR eklendiğinden beri şirket, video oluşturan öğrenci ve öğretmenlerde %60’lık bir artış gördü.

Bugünün duyurusu birkaç ay sonra geliyor. Snap, masaüstü için kamera uygulamasını kapattı bu, kullanıcıların görüntülü aramalara filtre uygulamasına izin verdi. O sırada Snap, Web için Kamera Kiti erişimini genişletmeye daha fazla odaklandığını söyledi. Şirket ilk kez 2018’de içerik oluşturucuların Twitch akışlarını renklendirmenin bir yolu olarak Snap Camera’yı tanıttı, ancak kamera uygulaması gerçekten 2020’deki salgın sırasında insanlar onu Microsoft Teams, Skype, YouTube, Google gibi video konferans uygulamalarıyla kullanmaya başladığında yükseldi. Hangouts, Skype ve Yakınlaştırma. Hem Windows hem de Mac’te kullanılabilen uygulama, kullanıcıların bir görüntülü görüşme veya canlı yayın sırasında farklı yüz filtreleri arasında geçiş yapmasına olanak tanıyordu.

Snap, Camera Kit’i entegre etmek için yeni ortaklarla yakın bir şekilde çalışmaya devam ettiğini söylüyor; bu, Snapchat Lenslerinin gelecekte daha popüler uygulamalarda ve platformlarda ortaya çıkacağını görmemiz anlamına geliyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın