Poe’nun AI chatbot uygulaması artık bilgi istemlerini kullanarak kendi botlarınızı yapmanıza izin veriyor

adlı bir uygulama Poe artık kullanıcıların, temel olarak ChatGPT gibi mevcut bir botla birleştirilmiş istemleri kullanarak kendi sohbet robotlarını oluşturmalarına izin verecek. Birinci halka açıldı Şubat ayında Poe, Soru-Cevap sitesindeki en son ürün. Quora, uzun süredir web’de arama yapanlara Google’da en çok aranan soruların yanıtlarını sağladı. Sohbet robotlarının artık potansiyel olarak web aramasının ve Soru-Cevap’ın geleceğini güçlendirmesiyle şirket, tüketicilerin basit bir mobil arayüz aracılığıyla OpenAI ve Anthropic gibi şirketlerin en son yapay zeka teknolojileriyle oynamasına izin vererek bu pazara açılmayı seçti.

Başlangıçta, Po desteğiyle çıkış yaptı. OpenAI teknolojisi tarafından desteklenen Sage ve Dragonfly ve Anthropic tarafından desteklenen Claude dahil olmak üzere bir avuç genel bilgi sohbet robotu. Geçen ay Poe, OpenAI’den GPT-4 ve Anthropic’ten Claude+ dahil olmak üzere yeni dil modellerine dayalı olarak kullanıcıların daha güçlü botlara erişmek için ödeme yapmasına olanak tanıyan abonelikleri kullanıma sundu. Şirketin o sırada belirttiğine göre Poe, Claude veya Claude+’a erişimi olan, tüketicilere yönelik tek internet ürünü.

Şimdi, Poe, kullanıcılara bilgi istemlerini kullanarak kendi botlarını yaratma yeteneği sunacak – yani, bir chatbot’u son derece spesifik görevleri yerine getirmek için yönlendirmenin yolları.

Bugün, insanlar istemleri kullanıyor botları çıktı metnine yönlendirmek diğer şeylerin yanı sıra, favori bir yazarın tarzında, belirli bir formatta veya belirli bir izleyici kitlesini hedefliyor. Esasen fikir, daha iyi bilgi istemlerinin daha iyi çıktılar sağlamasıdır. Bu, alanında yeni bir yaratıcı sınıfın yaratılmasına yol açmıştır. hızlı mühendislik. Çevrimiçi topluluklar ayrıca sahip olmak çoğaldığını insanların hızlı fikirlerini birbirleriyle paylaşmalarını sağlamak.

Poe’nun yeni özelliği ile Quora CEO’su Adam D’Angelo açıkladı son bir twitter dizisi, kullanıcılar Claude veya ChatGPT’ye dayalı olarak kendi botlarını yapabilirler. Bot oluşturulduktan sonra, botu doğrudan Poe’da açacak olan kendi benzersiz URL’sine (poe.com/botname) sahip olacaktır. D’Angelo ayrıca şirketin yeni özelliği göstermek için oluşturduğu birkaç eğlenceli bot paylaştı. poe.com/PirateBotA Japonca öğretmenimesajlarınızı anında emojiye dönüştüren bir bot poe.com/emojisve sizi hafifçe kızdıran bir bot poe.com/RoastMaster.

D’Angelo, “Hem Poe’daki toplulukta hem de internet genelinde LLM’lerle ilgili istemlerle ilgili pek çok harika deney gördük ve dil modellerinden yönlendirmenin ne kadar değerli olduğunun ortaya çıkması inanılmaz,” diye yazdı. “Bu yeni özelliğin, yönlendirme konusunda yetenekli kişilerin yeteneklerini dünyanın geri kalanıyla paylaşmasına yardımcı olacağını ve herkesin AI’dan en iyi şekilde yararlanması için basit arayüzler sağlayacağını umuyoruz” dedi.

Kullanıcılar botlara Poe’nun iOS veya Android uygulaması veya web arayüzü aracılığıyla erişebilecek. Beğendiğiniz bir bot bulduğunuzda botu takip etmek için bir düğmeyi tıklayabilir, böylece daha sonra kolayca geri dönebilirsiniz. Bot daha sonra Poe’nun kenar çubuğu bot listesinde Sage, Claude ve diğerleri gibi genel amaçlı botların yanında görünecektir. Quora, herhangi bir bot popüler hale gelirse pahalı olabileceğini belirttiği LLM ücretleri de dahil olmak üzere, bu özelliğin çalıştırılmasıyla ilgili tüm maliyetleri şimdilik karşılamayı planlıyor.

Görsel Kaynakları: Web’de Poe

Gelecekte plan, bot yaratıcılarına insanların botlarını nasıl kullandıkları hakkında geri bildirim sunarak iyileştirme üzerinde yineleme yapmalarını sağlamaktır. Daha sonra şirket, herkesin işlettikleri bir sunucudan bir bot barındırmasına izin verecek bir API geliştirmeyi planlıyor, bu da daha karmaşık botlara ve Quora için potansiyel yeni bir işe izin verecek.

Halihazırda, bazı kullanıcılar Twitter dizisinde bu özelliği hem pratik amaçlar için bot yapmak için nasıl kullandıklarını duyurdular. gezi planlaması veya öğrenme matematikyanı sıra eğlence için, gibi flört. (Poe’nun platform yönergeleri kısıtlaması nefret söylemi, şiddet, yasa dışı faaliyetler, dolandırıcılık, IP ihlali ve diğerleri gibi sorunlu olabilecek çeşitli kullanım durumları, ancak herhangi bir botun kurallarını atlatıp atmayacağı henüz görülmedi.)

Poe, mobil kullanıcılara hitap eden tek mobil uygulama değildir. OpenAI resmi bir uygulama başlatmamış olsa da, düzinelerce AI sohbet robotu su bastı ChatGPT erişimi sunduğunu iddia eden App Store ve şimdi en iyi AI uygulamaları milyonlarca dolar çekerek. Microsoft’un Bing Ve Kenar uygulamalar ayrıca şirketin OpenAI ile ortaklığı sayesinde mümkün olan yapay zeka teknolojisini de entegre etti. Bu arada, diğer AI girişimleri, örneğin şaşkınlıkson zamanlarda mobil uygulamalarını da piyasaya sürdü.

Bununla birlikte, Poe’ya yönelik tüketici talebi iyi gidiyor. Uygulama istihbarat firmasına göre, Poe’nun mobil uygulama sürümü bugüne kadar 1,17 milyon kez yüklendi ve 520.000 ABD doları brüt gelir elde etti. veri.ai. Uygulama şu anda App Store’da Verimlilik kategorisinde 32. sırada yer alıyor.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın