Quora’nın Poe sohbet botu, daha iyi bağlam penceresi ve belge yükleme desteği sunuyor

rent a car 34

Quora’nın AI destekli chatbot hizmeti Poe Salı günü, daha iyi yanıtlar için daha geniş bir bağlam penceresinden URL alma desteğine, belge yüklemeye ve diğer kullanıcıların genel konuşmalarına devam etmeye kadar değişen bir dizi yeni araç tanıttı.

Şirket, müşterilere gönderdiği bir e-postada şunları söyledi: Antropik fırlatma Claude-2, Poe, 100.000 jetonlu bağlam pencerelerini herkesin kullanımına sunuyor. Daha önce bu ücretli kullanıcılar tarafından kullanılabilir Claude+ modeli aracılığıyla.

meslektaşım olarak Kyle Wiggers onun içinde açıkladı madde Madde 2 ile ilgili olarak, bağlam penceresi, bir modelin yanıt üretmeden önce dikkate aldığı metin miktarıdır.

“Bağlam penceresi, modelin ek metin oluşturmadan önce dikkate aldığı metne atıfta bulunurken, belirteçler ham metni temsil eder (örneğin, ‘fantastik’ kelimesi, ‘fan’, ‘tas’ ve ‘tic’ belirteçlerine bölünür).

Ek olarak Poe, ChatGPT-16k ve GPT-4-32k’yi de (sayılar bağlam penceresinde belirteçleri gösterir) uygulamaya getiriyor. Başlangıçta bu modellerin abonelere sunulacağını, ancak “zamanla herkesin kullanımına sunmayı” umduğunu söyledi.

Bağlam penceresini genişletmenin yanı sıra, Poe artık URL getirmeyi ve belge yüklemeyi destekliyor. Bu, kullanıcıların konu hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir web sayfası veya belge hakkında sorular sorabilecekleri anlamına gelir.

Quora CEO’su Adam D’Angelo, bu yeni özelliklerin kullanıcıların Microsoft’un FTC ile mücadelesi gibi bir dava hakkında soru sormasına izin verdiğini söyleyerek tweet attı. Activision Blizzard’ın satın alınması bir mahkeme belgesi kullanarak. Kullanıcılar ayrıca iki belgeyi karşılaştır bir gizlilik politikasında veya bir şirketin hizmet sunumunda yapılan değişiklikleri öğrenmek için.

Artı, Poe, kullanıcıların başka biri tarafından genel olarak paylaşılan bir sohbetin bir kopyasını içe aktarmasına ve kendi hesaplarıyla devam etmesine olanak tanıyan bir özellik sunuyor. Uygulama üreticisi, bu “Sohbete devam et” özelliğinin yeni başlatılan dosya yükleme ve URL getirme özellikleriyle uyumlu olduğunu, böylece kullanıcıların önceden gönderilmiş sorgular dışında kendi sorularını karışıma ekleyebileceğini söyledi. Ancak, “Sohbete devam et” özelliği şu anda yalnızca web’de kullanılabiliyor ve yakında mobil uygulamalarda da kullanıma sunulacak.

Quora, Poe’yu Şubat ayında iOS kullanıcıları Ve Mayıs ayında Android kullanıcıları. Mart ayında şirket, aylık 19,99 ABD Doları veya yıllık 199,99 ABD Doları abonelik başlattı. daha yüksek sohbet limitleri ve daha iyi konuşma modellerine erişim. Nisan ayında, Poe serbest bırakıldı kullanıcıların metin istemleriyle kendi botlarını oluşturmasına olanak tanıyan basit bir araç. Poe, yeni güncellemelerle artık Claude 2, Claude-instant-100k, GPT-4, ChatGPT, GPT-4 ve Google PaLm gibi modellere erişim sunuyor. Endüstri analistleri TechCrunch’a Poe’nun mobil uygulamalarda aylık yaklaşık bir milyon aktif kullanıcısı olduğunu söyledi.

Yapay zeka destekli sohbet robotu işlevleri sunan artan sayıda tüketici ürünüyle Poe, birden çok modelin üzerinde özellikler oluşturarak ve kullanıcı tarafından oluşturulan özel botlar için keşif sağlayarak kendi yolunu çizmeye çalışıyor.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın