Bakan Nebati’den Türkiye Ekonomi Modeli açıklaması

Bakan Nebati’den Türkiye Ekonomi Modeli açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Ekonomi Modeli ile ilgili sosyal medya hesaplarından açıklama yaptı.

Türkiye’nin Türkiye Ekonomi Modeli çerçevesinde, katma değerli üretim anlayışını benimseyerek ihracatı teşvik etmiş olduğu ve bu yolda kararlılıkla ilerlediği mesajını veren Bakan Nebati, bu model ile döviz kurlarında ara sıra yaşanan hareketliliğin tesir alanının zayıfladığını hatırlattı.

Türkiye’nin 2022 yılının ilk yarısında büyüme bakımından diğer ülkelere kıyasla oldukca daha müspet bir performans göstermeyi başardığına dikkati çeken Nebati, “Ülkemiz, bir ekonomik geçiş sürecindedir. Türkiye, daha çok üreten ve daha çok ihracat icra eden bir ekonomiye dönüşüyor. Sektörlerimiz, bu kökten değişimi hissediyor ve gelirlerini artırıyor” notunu düştü.

“Tarihte asla olmadığı kadar güçlü bir kredibiliteye birlikte ulaşacağız”

Bakan Nebati, şunları kaydetti:

“Biz, alın terimizle üreterek kazanmayı, ihracat ve turizm gelirlerini artırarak cari dengeyi sağlamayı hedefliyoruz. Bizler bu yolda ilerledikçe, tarihte asla olmadığı kadar kuvvetli bir kredibiliteye beraber ulaşacağız. Bu anlamda, ülkemize yönelik yapılan değerlendirmelerin, kısa sürede, durgunluk ve enflasyon ile mücadele eden gelişmiş ekonomilerden ayrışan bütün olumlu yönlerimizle fazlaca daha müspet seyredeceğine şahitlik edeceğiz. Buna yürekten inanıyorum.”

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın