Bagajlarını dolduran Bulgarlar: “Türkiye fazlaca ucuz”

Bagajlarını dolduran Bulgarlar: “Türkiye fazlaca ucuz”Sabahın erken saatlerinde kente akın Bulgarlar, soluğu Ulus Pazarında aldı. Giyimden züccaciyeye tüm ihtiyaçlarını Edirne’den karşılayan Bulgarlar, aldıklarını taşımakta zorluk çekti. Pazarda adım atacak yer kalmazken, şehrin derhal hemen her noktasına park edilen Bulgar plakalı araçlar adeta şehri istila etti.

“Türkiye oldukça ucuz”

Bulgaristan’dan gelen Yusuf Yusufova, Türkiye’de her şey fazlaca ucuz. Çocuklara ekipler aldık. Okullar açılacak. Giyim aldık, ayakkabılar aldık. Bagajları dolduracağız” dedi. Dimka Yusufova, “Türkiye çok ucuz her şeyi buradan alıyoruz. Çocuklara ekipler aldık. Okullar açılacak. Giyim ekip ne ihtiyaç var ise aldık” dedi.

Nevin Asenova, “Burası oldukca müsait oturma odası aldım. Halılar aldım yatak odası, tüller aldım. Fiyatlar oldukça uygun. Bu fırsatı değerlendirin. İngiltere’den geliyorum. Bulgaristan’daki evimizin ihtiyaçlarını buradan karşıladık” dedi. Saffet Asenova, “Burası çok uygun mamüller de güzel. İngiltere’den ta buraya geldik. Halı perde şeklinde ne ihtiyacımız var ise aldık. Çocuklara da bir şeyler alacağız” dedi.

“Müşterilerimizin yüzde 90’ı Bulgarlardan oluşuyor”

Pazar Esnafı Mehmet Demir, “Müşterilerimizin yüzde 90’ı Bulgarlardan oluşuyor. Leva yükseldiği için bizden alıyorlar Bulgaristan’da satışını da yapıyorlar. Onlar da orada pazarcılık yapıyor. Bizim mamüller kendilerine uygun geliyor. Biz de İstanbul’dan gelip bu pazarda satış yapıyoruz. Etiketlerimiz de Bulgarca oluyor. Burada getirip ürünlerimizi Bulgarlara satıyoruz” dedi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın