Apple Vision Pro’yu tanıttı, iOS 17 yeni özellikler getiriyor ve WhatsApp Kanalları kullanıma sunuyor

rent a car 34

Merhaba arkadaşlar ve TechCrunch’ın son birkaç gündeki en iyi teknoloji haberlerinin düzenli özeti olan Week in Review’a hoş geldiniz. buradan kaydolun her Cumartesi gelen kutunuza almak için. Haftanın önemli haberlerini burada vurguluyoruz (Apple Vizyon Prokimse?) ve premium abonelik hizmetimiz TC+ üzerindeki analizler ve TechCrunch’ın büyüyen podcast koleksiyonu gibi TC evrenindeki diğer gelişmeler.

Kendim söylersem, bu utanç verici bir içerik – ve umarım Doğu Yakası’nda Kanada orman yangınlarından çıkan dumanla boğulmuş olanlar için hoş bir rahatlama. AirNow.gov bana bir parça iyi haberle New York City’deki hava kalitesinin orta seviyelere döndüğünü söylüyor ki bence bu kutlanacak bir şey.

Şimdi tanıtımları geride bıraktıktan sonra haberlere geçelim.

En çok okunan

Apple Vizyon Profesyoneli: TC’nin cesur yazı işleri müdürü Matthew, Vizyon ProfesyoneliApple’ın ilk artırılmış gerçeklik (AR) kulaklığı denemesi, şirketin yıllık Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda duyurulmuştu (WWDC) açılış konuşması – ve etkilenmiş olarak ayrıldı. Yaklaşık 30 dakikalık bir demo, onu, Apple’ın XR veya karma gerçeklik kapasitesinde ve uygulamasında gerçek bir sıçramadan daha azını sunmadığına ikna etti – elbette büyük övgü. Darrell ve Brian sahip olmak diğer düşüncelerüzerinde tartıştıklarını da duyabilirsiniz. bu haftanın TechCrunch Podcast’i.

iOS 17’deki yeni özellikler: bu Vizyon Profesyoneli Pazartesi günü WWDC’de manşetlere hakim olmuş olabilir. Ancak Ivan’ın bildirdiği gibi, Apple bu yıl iOS için de büyük bir güncelleme başlatacak. Yaklaşan iOS 17 kişiselleştirilmiş arama posteri, Bekleme modu, canlı sesli mesaj ve gelişmiş çıkartma deneyimi gibi bir dizi farklı “olsa iyi olur” özelliği sunacak.

Büyük tıbbi ihlal: Bilgisayar korsanları, bu yılın başlarında bir teknoloji satıcısına yönelik bir fidye yazılımı saldırısı sırasında yarım milyon kişinin kişisel ve sağlık bilgilerini çaldı. Zack, hastaların ödeme bakiyelerini ve tahsilatlarını yöneten Tennessee merkezli bir şirket olan Intellihartx’in, satıcısı Fortra’yı hedef alan siber saldırıda hastaların bilgilerinin çalındığına dair Maine başsavcılığına bir bildirimde bulunduğunu yazıyor.

WhatsApp Kanalları başlatır: Meta, WhatsApp’ta Kanallar adlı yayın tabanlı bir mesajlaşma özelliği sunuyor. Instagram’a gönderdiği yeni bir güncelleme – sosyal canavar, 2 milyar kullanıcısına daha fazla konuşma yolu sağlama deneyleri yaparken. İvan bariz bir açı olduğunu bildiriyor – şirket yolun aşağısındaki özellikten para kazanmayı hedefliyor.

Apollo artık yok: Popüler üçüncü taraf Reddit uygulaması Apollo, Reddit’in yakın zamanda duyurduğu doğrudan bir sonuç olarak kapanıyor. yeni API fiyatlandırma planları. Apollo’nun geliştiricisi Christian Selig, bağımsız bir geliştirici için sürdürülemez bir talep olan, fiyatlandırmanın Apollo’ya işini sürdürmesi için yılda 20 milyon dolara mal olacağını söylüyor.

Otomatik sürüş yeşil ışık yaktı: Mercedes-Benz, California düzenleyicilerinden, Alman otomobil üreticisinin eyalette belirli otoyollarda göze çarpmayan, göze çarpmayan sürüşe izin veren koşullu otomatik sürüş sistemi ile donatılmış araçları satmasına veya kiralamasına izin verecek bir izin aldı. Kirsten, Mercedes-Benz’in Kaliforniya’da otonom araç dağıtım izni alan dördüncü şirket olduğunu ve halka otomatik sürüş sistemli araçları satma veya kiralama yetkisi veren ilk şirket olduğunu belirtiyor.

Sekoya bölünmesi: Sequoia, giderek karmaşıklaşan jeopolitik manzarada gezinmeye yardımcı olmak için Asya birimlerini ana gemiden ayırırken, Sequoia üç varlığa ayrılmayı planlıyor: ABD ve Avrupa’da Sequoia Capital, Hindistan ve Güneydoğu Asya’da Peak XV Partners ve Çin’de HongShan. . Bölünme, dünyanın en büyük iki ekonomisi olan Çin ile ABD arasındaki artan jeopolitik gerilimin ortasında geliyor.

NestAway daha ucuza satıyor: Proptech firması Aurum, NestAway’i satın alıyor bir zamanlar yüksekten uçan Hintli girişim girişimin yatırımcıları için neredeyse tamamen bir değer kaybına işaret eden bir anlaşmada, aynı alanda 10,9 milyon dolara kadar faaliyet gösteriyor. Sekiz yaşındaki NestAway, yıllar içinde 115 milyon dolar topladı ve 2019’daki bir finansman turunda 227 milyon dolar değerindeydi.

Ses

Zaman geçirmek için bir TechCrunch podcast’i mi arıyorsunuz? Doğru yere geldiniz. Çıkış yapmak Eşitlikbu hafta WWDC’nin özetini verdi ve Affirm’in Amazon ile ortaklığını, Cava’nın halka arzını, SEC ve kripto ile ilgili her şeyi ve gayrimenkulün iklim krizini nasıl etkileyebileceğini ele aldı. Kurmak doktor tükenmişliğini azaltmayı uman tıbbın klinik yönünü düzene koymak için yapay zekayı kullanan bir girişim olan Regard’ın kurucu ortağı ve CEO’su Eli Ben-Joseph’i ağırladı. Bu sırada, Zincirleme tepki zor durumdaki kripto şirketi Coinbase’in baş hukuk sorumlusu Paul Grewal ile röportaj yaptı.

TechCrunch+

TC+ aboneleri, zaten bir abone olup olmadığınızı bildiğiniz derinlemesine yorumlara, analizlere ve anketlere erişim elde eder. Eğer değilsen, kaydolmayı düşün. İşte bu haftadan birkaç önemli nokta:

Küllerinden gelen yatırımlar: Kanada’dan duman gibi orman yangınları Doğu Sahili’nin geniş kesimlerinde, milyonlarca insan kendilerini turuncu gökyüzüne ve puslu şehir manzaralarına bakarken içeride kapana kısılmış halde buluyor. Potansiyel olarak yatırımcıların sistemlerinde bir sarsıntı. Tim, – eğer geçmiş önsöz ise – VC’lerin kendilerini gelecek yıl iklim teknolojisi girişimlerinin gelgit dalgasına hazırlamaları gerektiğini yazıyor.

Avrupa girişimleri yavaş: Risk sermayesi şirketi Atomico’nun yeni bir raporuna göre, girişim yavaşlamasının uzun süredir küresel bir fenomen olduğu biliniyor ve Avrupa da dahil olmak üzere bu “düzeltilmiş pazar gerçeği burada kalacak”. Açık bir düşüş oldu, ama paniğe kapılmaya gerek yok, Anna. yazar.

SaaS blues’u yenmek: Veriler, halka açık yazılım şirketlerinin daha az yıllık yinelenen gelir kaynağı eklendi 2023’ün ilk çeyreğinde bir yıl öncesine göre. Ancak her girişim yetersiz sonuçlar bildirmiyor. Alex yazar 2021’in sonlarında halka arz edilen Samsara nasıl, son zamanlarda kanıtlanmış hızlı büyümenin hala mümkün olduğunu ve belki daha da etkileyici bir şekilde, bir VC balonunun sonunda listelenseniz bile değeri korumanın mümkün olduğunu.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın