Hindistan’da popüler bir kısa video uygulaması olan Tiki kapatılıyor

rent a car 34

Kısa biçimli bir video uygulaması olan Tiki, Yeni Delhi’nin yarattığı boşluktan para kazanma girişimlerinde bocalayan ve büyüyen bir işletme listesine en son eklenen, 27 Haziran’da Hindistan’daki faaliyetlerini durduracak TikTok yasağı Güney Asya pazarında.

“Tiki’nin faaliyetlerini durduracağını üzülerek bildiririz. 27 Haziran 2023, Hindistan saati ile 23:59 itibarıyla tüm Tiki işlevleri ve hizmetleri durdurulacaktır.” yazdı Tiki bir gönderide.

Bir endüstri yöneticisi tarafından paylaşılan Sensor Tower verilerine göre, orijinal ve yerel odaklı videolar içeren Tiki’nin ölümü, tek operasyonel pazarı olan Hindistan’da aylık yaklaşık 35 milyon aktif kullanıcıyı elinde tuttuğu için sürpriz oldu.

Singapur merkezli Tiki, Yeni Delhi’nin TikTok’u yasaklamasının hemen ardından Hindistan’da faaliyete geçti. Dol Technologies adlı bir kuruluşa ait olan video uygulamasının nasıl finanse edildiği bir sır olarak kalıyor.

Birçok endüstri yöneticisi TechCrunch’a, firmanın 2020’nin ortalarında Yeni Delhi tarafından bombalanan Çin video uygulamalarından birinin gevşek bir yan kuruluşu olduğuna inandıklarını söyledi.

Tiki’nin sosyal medya hesaplarında yayınlanan bir yazıda, “Teknoloji endüstrisinin karşılaştığı son zorluklar, çok sayıda girişimin kapanmasına yol açtı” dedi. ‘Team Tiki’ tarafından imzalanan gönderide, “Singapur ve Hindistan’da faaliyet gösteren küçük bir girişim olmasına rağmen, Tiki her zaman gerçek yetenekler için bir yer olmayı savundu” dedi.

Tiki’nin sonu, Hindistan’ın kısa video pazarının hızlı bir konsolidasyon gördüğü ve çıktığı bir zamanda geliyor. Times Internet, MX Player’ın kısa video işini sattı Geçen yıl ShareChat’eoysa Xiaomi kısa videosunu sunan Zili’yi kapattı ülkede bu ayın başlarında.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın