İlk izlenimler: Evet, Apple Vision Pro çalışıyor ve evet, iyi.

rent a car 34

Henüz test edilmeye hazır olan başlıca özelliklerin üzerinden geçen yaklaşık 30 dakikalık bir demodan sonra, Apple’ın XR yeteneği ve uygulamasında gerçek bir sıçramadan başka bir şey sunmadığına veya yeni Apple Vision Pro ile karma gerçeklik sunduğuna ikna oldum.

Süper açık olmak gerekirse, tüm vaatleri yerine getirdiğini söylemiyorum, bilgi işlemde gerçekten yeni bir paradigma veya Apple’ın piyasaya sürüldüğünde yerine getirmeyi umduğu herhangi bir yüksek güçlü iddia. Cihazla, rehberli bir demodan çok daha fazla zamana ihtiyacım olacak.

Ancak, 2013’ün Oculus DK1’inden bu yana, en yeni nesil Quest ve Vive kulaklıklara kadar, esasen her büyük VR başlığını ve AR cihazını kullandım. XR söz konusu olduğunda getirmeyi gerçekleştirme konusundaki tüm deneyimleri ve bıçakları denedim. Bu cihazların donanım ve yazılımının geliştiricileri ve onların kayan yazı uygulamaları, “öldürücü uygulamanın bilmecesini” çiğnemeye devam ettikçe – daha geniş kapsamlı satın alma ile gerçek satın alma sağlayacak bir şey bulmaya çalışırken, hayrete düştüm ve yeniden hayran kaldım. halk.

Gorilla Tag, VRChat veya Cosmonius gibi bazı gerçek sosyal, anlatı veya oyun başarıları var. Sundance film yapımcılarının insan (veya hayvan) durumunu vurgulayan birinci şahıs deneyimlerinden de etkilendim.

Ancak hiçbiri Apple’ın Apple Vision Pro ile masaya getirdiği avantajlara sahip değildi. Yani, son birkaç yılda 5.000 patent başvurusu yapıldı ve birlikte çalışılacak muazzam bir yetenek ve sermaye tabanı. Bu şeyin her zerresi, Apple seviyesindeki hırsı gösteriyor. bilmiyorum irade ‘sonraki bilgi işlem modu’ olabilir, ancak mahkumiyet burada yapılan seçimlerin her birinin arkasında. Köşeler kesilmez. Ekranda tam eğimli mühendislik.

Donanım iyi, çok iyi, iki panelde 24 milyon piksel, çoğu tüketicinin temas kurduğu tüm kulaklıklardan çok daha fazla. Optikler daha iyi, kafa bandı rahat ve hızlı bir şekilde ayarlanabilir ve ağırlığı azaltmak için bir üst kayış var. Apple, resmi olarak piyasaya sürüldüğünde hangi hafif mühür (bez örtü) seçeneklerinin birlikte gönderileceği üzerinde hala çalıştığını söylüyor, ancak varsayılan olan benim için rahattı. Onları farklı yüzlere uyacak şekilde farklı boyut ve şekillerde göndermeyi amaçlıyorlar. Güç konektörü, harici bir döner kilitle dahili pin tipi güç bağlantılarını kullanarak birbirine bağlanan harika bir küçük tasarıma sahiptir.

Görme farklılıkları olan kişilerin ihtiyaç duyabileceği bazı (ancak tümü değil) optik ayarlamalar için manyetik bir çözüm de vardır. Yerleşik deneyim, lensleri gözlerinizin merkeziyle eşleştiren otomatik bir göz rölyef kalibrasyonu içerir. Burada bunu ayarlayan manuel tekerlek yok.

Ana çerçeve ve cam parça iyi görünüyor, ancak boyutlarının oldukça büyük olduğunu belirtmekte fayda var. Ağır değil, kendi başına, ama kesinlikle mevcut.

VR ile herhangi bir deneyiminiz varsa, çoğu insanın çarptığı iki büyük engelin ya gecikme kaynaklı mide bulantısı ya da gözlerinizin üzerine bir şey takarak uzun seansların sağlayabileceği izolasyon olduğunu bilirsiniz.

Apple, her ikisini de kafa kafaya hafifletti. M1 çipinin yanında bulunan R1 çipinin sistem genelinde 12 ms’lik bir yoklama hızı var ve titreme veya kare düşmesi fark etmedim. Geçiş modunda kullanılan hafif bir hareket bulanıklığı efekti vardı ama dikkat dağıtıcı değildi. Pencerelerin kendisi net bir şekilde işlendi ve hızla hareket etti.

Tabii ki Apple, pek çok tamamen yeni ve orijinal donanım sayesinde bu sorunları azaltmayı başardı. Burada nereye bakarsanız bakın yeni bir fikir, yeni bir teknoloji veya yeni bir uygulama var. Onların hepsi yeni 3.500 $’lık bir fiyata geliyor, beklentilerin en üstünde ve cihazı erken benimseyenler için güçlü kullanıcı kategorisine yerleştiriyor.

İşte Apple’ın diğer kulaklıkların yakalayamadığı doğru bulduğu şey:

Göz izleme ve hareket kontrolü mükemmele yakın. El hareketleri, kucağınızda veya alçakta ve uzakta bir sandalyede veya kanepede dinlenme dahil olmak üzere kulaklığın etrafındaki herhangi bir yerden alınır. Diğer birçok el izleme arabirimi, sizi ellerinizi önünüzde tutmaya zorlar ki bu yorucudur. Apple, cihazın alt kısmına ayrılmış yüksek çözünürlüklü kameralara sahiptir. Sadece ellerinizi takip etmek için. Benzer şekilde, içindeki bir göz izleme dizisi, kalibrasyondan sonra baktığınız neredeyse her şeyin tam olarak vurgulanması anlamına gelir. Parmaklarınızla basit bir düşük çabayla hafifçe vurun ve bum, işe yarıyor.

Geçiş önemli bir anahtardır. Etrafınızdaki dünyanın gerçek zamanlı 4k görüntüsüne sahip olmak içerir kişisel alanınızdaki herhangi bir insan, uzun süreli VR veya AR aşınması için çok önemlidir. Çoğu insanda, çevremizi uzun süre göremezsek bizi gerçekten ama gerçekten rahatsız eden derin bir hayvan beyni özelliği vardır. Bir görüntüden geçerek bu endişeyi ortadan kaldırmak, uzun kullanım sürelerinin şansını artırmalıdır. Ayrıca, yanınıza gelen bir kişiyi otomatik olarak pas geçen akıllı bir ‘çığır açan’ mekanizma da var. başından sonuna kadar içeriğiniz, yaklaştıkları konusunda sizi uyarıyor. Yaptığınız şeye bağlı olarak görünümünü değiştiren dışarıdaki gözler, dışarıdakiler için de güzel bir bağlam ipucu sağlar.

Çözünürlük, metnin gerçekten okunabilir olduğu anlamına gelir. Apple’ın bunu tam bir bilgi işlem aygıtı olarak konumlandırması, yalnızca içindeki metni gerçekten okuyabiliyorsanız mantıklıdır. “Sanal masaüstü” kurulumlarının önceki tüm yinelemeleri, ince metinleri güvenilir bir şekilde uzunlamasına okumak için çok bulanık bir görünüm sunan panellere ve lenslere dayanıyordu. Çoğu durumda, bunu yapmak tam anlamıyla acıtıyor. Apple Vision Pro ile değil; metin, her boyutta ve alanınızdaki uzak ‘mesafelerde’ süper net ve okunaklı.

Kulaklıkla geçirdiğim kısa süreden de gerçekten şaşırtıcı anlar yaşandı. Ekranın keskinliği ve arayüzün hızlı yanıt verme özelliğinin yanı sıra, tüm örnek paketi ayrıntılara dikkat çekti.

Personas Oyunu. Apple’ın, Vision Pro kulaklığın kendisini kullanarak yalnızca yüzünüzün taranmasına dayalı olarak uygulanabilir bir dijital avatar çıkarabileceğinden SON DERECE şüpheliydim. Şüphe ezilmiş. Facetime aramalarında ve diğer alanlarda avatarınız olmak için yarattığı dijital versiyonunuzu ölçüyorsanız, üzerinde sağlam bir parmak seti olduğunu söyleyebilirim. diğer tekinsiz vadinin yanında. Tamamen mükemmel değil, ancak cilt gerginliğini ve kas çalışmasını doğru yaptılar, size yaptırdıkları ifadeler, makine öğrenimi modellerini ve canlı bir kişiyle yaptığım kısa etkileşimleri kullanarak tüm yüz bükülmelerini enterpolasyon yapmak için kullanılıyor. ve canlıydı, ‘senaryo dışı’ şeyler sorarak kontrol ettim) ürkütücü veya tuhaf gelmedi, işe yaradı.

Gevrek. Bunu tekrar belirtiyorum ama gerçekten çok net. Doku düzeyine ve ötesine sahip olduğunuz 3B dinozor gibi demolara kadar koşun.

3D Filmler aslında içinde iyidir. Jim Cameron muhtemelen Apple Vision Pro’da Avatar: Way of Water’ı gördüğünde bir an yaşamıştır. Bu şey kesinlikle 3D formatı şarkı söylemek için doğdu – ve onları hemen hemen gösterebilir, böylece hepsine yeni bir hayat getirecek iyi bir 3D film çekim kitaplığı olacak. Apple Vision Pro ile doğrudan çekebileceğiniz 3B fotoğraflar ve videolar da süper harika görünüyor, ancak herhangi bir fotoğraf çekmeyi kendim test edemedim, bu yüzden bunun nasıl hissettireceğini henüz bilmiyorum, garip mi? Söylemesi zor.

Kurulum sorunsuz ve basittir. Birkaç dakika ve gitmeye hazırsın, çok Apple.

Evet, o kadar iyi görünüyor. Arayüzün çıktısı ve çeşitli uygulamalar o kadar iyi ki, Apple bunları açılış konuşmasında doğrudan cihazın dışında kullandı. Arayüz parlak ve cesurdur ve diğer pencerelerle etkileşim kurma, yere gölge düşürme ve aydınlatma koşullarına tepki verme biçimi nedeniyle mevcutmuş hissi verir.

Genel olarak, Apple Vision Pro’nun Apple’ın uzamsal bilgi işlemin başlangıcı hakkındaki iddialarını yerine getirip getirmeyeceği konusunda herhangi bir geniş iddiada bulunmaktan çekiniyorum. Onunla çok az zamanım oldu ve daha tamamlanmadı bile – Apple hala ışık perdesi gibi şeyler ve kesinlikle birçok yazılım yönü üzerinde çalışıyor.

Bununla birlikte, gerçekten, gerçekten iyi yapılmış. Bir XR kulaklığın platonik ideali. Şimdi, geliştiricilerin ve Apple’ın önümüzdeki birkaç ay içinde neler başaracağını ve halkın nasıl tepki vereceğini görmek için bekleyeceğiz.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın