AI, yaşlı yetişkinleri daha az yalnız hissettirebilir mi?

rent a car 34

W
Haftalık yeni başlayanlar ve pazarlar haber bülteni olan TechCrunch Exchange’e hoş geldiniz. Şundan ilham alıyor: günlük TechCrunch+ sütunu adını nereden alıyor. Her Cumartesi gelen kutunuza gelmesini ister misiniz? Üye olmak Burada.

çağda Hızlı karar verme konusunda, herkesten daha zeki olduğumuzu düşünmek cazip geliyor. Ancak yapay zekadan Apple’a ve üst düzey teknolojiye kadar, başkalarını hafife almanın bir riski vardır: ciddi şekilde yanılıyor olmak. — Anna

Büyükanneni hafife alma

ABD genel cerrahının tavsiyesi ne zaman seslendi “yalnızlık ve tecrit salgınımız” hemen kafaları ona çevirdi. sosyal medya ve çocuklar ve gençler için riskleri.

Sosyal bağlantının ve topluluğun iyileştirici etkileri olduğu konusunda Dr. Vivek Murthy ile yalnızca hemfikir olabilirim, ancak teknolojinin durduğu noktadayım. Elbette, bizi daha izole edebilir ama aynı zamanda bizi birbirimize bağlayabilir.

Yakın zamanda tanıştığım bir kurucu olan Dor Skuler, yaşın bir fark yarattığını düşünüyor. “Genel cerrah, teknolojinin gençlerin yalnızlığına katkıda bulunan bir faktör olduğu konusunda uyarsa da, rapor ve verilerimiz bunun tersinin yaşlı yetişkinler için geçerli olduğunu gösteriyor” dedi.

Skuler, şirketi tarafından toplanan içgörülere atıfta bulunuyor, Sezgi Robotik. Yarışta bir atı var: Amiral gemisi ürünü ElliQ, “daha sağlıklı, daha mutlu yaşlanmayı” hedefleyen bir yapay zeka arkadaşı. Ama aynı zamanda verileri de var: Yıllarca süren beta testinden sonra ElliQ, çeşitli eyalet yaşlanma ajansları aracılığıyla Amerikalı yaşlılara dağıtılıyor.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın