iOS 17, özel avantajlar için içerik aboneliklerinizi uygulamalardan Apple Podcast’lere bağlayacak

rent a car 34

iOS 17 ile gelen pek çok değişiklik arasında Apple, tanıtmak kullanıcıların bir dizi ek avantaja erişmek için bir App Store uygulamasında kullandıkları bir içerik aboneliğini Apple Podcasts’e bağlamasına olanak tanıyan yeni bir özellik. Örneğin, aboneliğe dayalı bir haber yayıncısı ayrıca abonelere özel podcast’ler sunuyorsa, bu yeni özellik aracılığıyla yalnızca abonelere özel bölümleri Apple Podcasts aracılığıyla sunmayı seçebilir. Önceden, bir içerik yayıncısı podcast’lere ödeme duvarı yapmak isterse, ayrı bir Apple Podcasts aboneliği başlatması gerekiyordu.

Yayıncılar ve aboneleri, ödeme yapan müşterilerden özel podcast içeriği için bir kez daha ödeme yapmalarını istediği göz önüne alındığında, bu kurulumu takdir etmemiş olabilir.

Görsel Kaynakları: Elma

Belki de bu karmaşıklık nedeniyle, The New York Times geçen ay kendi ses akışı uygulamasını başlattı, bazıları yalnızca ücretli aboneleri için olanlar da dahil olmak üzere tüm podcast’lerini kullanıma sunduğu yer. Ancak tüketicilerin, yalnızca NYT’nin sesine erişmek için tercih ettikleri podcast oynatıcısının dışında ayrı bir uygulama yükleyip kullanmakla gerçekten ilgilenip ilgilenmedikleri net değil.

Yeni iOS 17 yapılandırması altında, NYT gibi bir yayıncı bunun yerine, abonelerinin birçok müşterinin zaten kullanmakta olduğu Apple Podcasts uygulamasındaki özel içeriklerine erişebilmelerini sağlamak için yeni bağlantı mekanizmasını kullanabilir.

Apple, bağlantı kurmayı ve kimlik doğrulamayı da kolaylaştırıyor. Aslında, iOS 17’ye güncelledikten sonra, kullanıcıların göreceği ilk ekran, onları mevcut abonelikleri hakkında bilgilendiren ekran olacaktır; bu ekranlar, başlangıçta yayıncının uygulamasına App Store’dan bir uygulama içi satın alma yoluyla abone oldularsa otomatik olarak bağlanır.

Görsel Kaynakları: Elma

Bu arada, doğrudan yayıncının web sitesinden abonelik satın alanlar, podcast’in Kanal sayfasına gidip “Zaten abone misiniz?” yazan bir bağlantıya tıklayabilecekler. daha sonra oturum açabilecekleri ve web üzerinden kimliklerini doğrulayabilecekleri yer.

Görsel Kaynakları:

Özel içeriğin kendisine gelince, Apple, ses olduğu sürece gerçekten sunmak istedikleri herhangi bir şey olabilir, diyor.

2021’de tanıtıldıApple Podcasts abonelikleri genellikle ücretli müşterilere reklamsız dinleme, bölümlere erken erişim, bonus içerik, arşiv erişimi veya diğer şeylerin yanı sıra favori içerik oluşturucuları destekleme yeteneği gibi bir tür ek avantaj sunmak için kullanılmıştır.

Apple, yeni özelliğin en çok haber uygulamaları, sağlık ve fitness uygulamaları ile çocuklar ve aile uygulamaları arasında popüler olacağına inanıyor.

Görsel Kaynakları: Elma

Şirket, ücretli ses içeriklerini iOS 17’nin lansmanının ilk gününden itibaren abonelerin kullanımına sunacak olan bir avuç erken benimseyiciye sahiptir. Bunlar arasında Bloomberg, Calm, The Economist, L’Équipe, Lingokids, The Times, The Wall Street Journal, The Washington Post ve WELT yer alıyor. (NYT’nin bu listede olmadığını fark ettik – ama hala zaman var!)

Bu güncellemeye ek olarak Apple, Apple Podcasts aracılığıyla kendi abonelik hizmeti olan Apple News+’tan ödeme duvarlı sesli hikayeleri dinlemeyi de mümkün kılıyor. Bunlar, daha önce yalnızca Apple News uygulamasında bulunan en iyi dergi ve gazetelerden profesyonelce anlatılan sesli hikayeleri içerir.

Podcasts uygulamasının kendisi de podcast sanatını sergileyen bir arka plan, sırayı yönetmek için gelişmiş kontroller, bölüm resmi desteği ve yeniden tasarlanmış Sıradaki bölümü ile yenilenen Şu An Çalınan tasarımıyla güncelleniyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın